Odcinanie LPG, dławienie i gaśnięcie silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

WerterMKIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 02, 2017 13:50

Odcinanie LPG, dławienie i gaśnięcie silnika

Post autor: WerterMKIV » ndz lis 19, 2017 22:59

Witam,
od jakiegoś czasu mam problem z moim MK IV 2000 r, 1.6 SR 95+BRC. Mianowicie podczas jazdy miejskiej przy prędkościach 30-50 km/h zdarza się, że silnik się dławi i czasem gaśnie... :ass:
Dzisiaj zauważyłem, że w takiej sytuacji gasną mi lampki wskazujące poziom LPG, co ewidentnie świadczy o tym, że zostaje odcięty dopływ gazu (nic więc dziwnego w tym, że silnik się dusi :food: ).
Zanim udam się do "uzdrowiciela" chciałbym zasięgnąć Waszej opinii, co może być przyczyną tak dziwnego zachowania mojego "krążownika" :los2:
Proszę o pomoc, gdyż sytuacja jest równie irytująca, jak potencjalnie stwarza niebezpieczeństwo zaliczenia "dzwona" :banghead:



Kamil_N
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lip 20, 2017 19:01

Odcinanie LPG, dławienie i gaśnięcie silnika

Post autor: Kamil_N » ndz lis 19, 2017 23:32

Rozumiem, że oczywistym jest iż sprawdziłeś czy to samo jest na benzynie i nie ma tego problemu?

Wygląda na zanikanie zasilania instalacji gazowej



WerterMKIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 02, 2017 13:50

Odcinanie LPG, dławienie i gaśnięcie silnika

Post autor: WerterMKIV » pn lis 20, 2017 23:12

Na 95 śmiga i nie robi problemów. Ale wezmę go pod lupę przez najbliższe kilka dni :helm:
Edit: Odcinanie dotyczy tylko LPG, przy obrotach 1700-1800 szarpie, odcina gaz, migają kontrolki z instalacji, a jeśli nie zdążę wysprzęglić gaśnie skubaniec :?



ikar12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 24, 2017 09:30

Odcinanie LPG, dławienie i gaśnięcie silnika

Post autor: ikar12 » pt lis 24, 2017 10:11

Też to miałem, przyczyną był zapchany filtr - tak więc małe koszty. Ja naprawiałem instalacje gazowe tutaj i zawsze rzetelne podejście do tematu oraz nie wygórowane ceny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości