Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » czw lis 16, 2017 19:57

G0 Karcio pisze:W zeszłym roku kupiony akumulator, świece obojętnie jaka pora roku grzeją ułamek sekundy. Auto ma problemy z odpaleniem za pierwszym razem. Jeszcze mrozów nie ma a problemy są (wole nie myśleć co będzie za ok.miesiąc). Nie wiem czy coś to da czy nie...do wymiany czujnik temperatury zewnętrznej bo potrafi przekłamywać o 20 stopni na minusie, raz chyba miałem ponad -50, ale czy jedno z drugim ma.jakiś związek to nie wiem. Cholera mnie niedługo strzeli i przesiąde się na benzyne :los2: .
Też mi grzeją ułamek sekundy, a rozrusznik musi zakręcić kilka razy. Póki co mam nadzieję, że po wymianie oleju na 5W, włożeniu nowego filtra paliwa, doładowaniu akumulatora oraz zatankowaniu zimowego diesla będzie lepiej. Rozrusznik zregenerowany w poniedziałek. Pobawię się jeszcze minimalnie dawką startową na ile pozwoli VAG, a w razie czego zostanę po godzinach w pracy i pobawię się kołem na pompie, jeśli VCDS pokaże kąt wtrysku poza normą. W pracy często odpalam nowe VAGi i chcę, by mój odpalał tak samo :D Ewentualnie dodam do tej listy sprawdzenie przekaźnika nr109 od świec. Przejrzę też jak wyglądają kable przy rozruszniku. Jak mnie całkowicie popierniczy, to wymienię obecny, świeży akumulator na taki z prądem rozruchowym ~800A :los2: No kurde musi odpalać od strzała i nie ma bata.

Btw. jak Ci przy przykładowo siedmiu stopniach na plusie wskazuje temperaturę -20, to powinien lepiej odpalać bo bogaciej polewa i w końcu grzeje. Tak mi się wydaje.

#edit.
W sumie wymieniałem niedawno czujnik temperatury, bo świrował... Przyjrzę się na dniach ile stopni jest według tego czujnika po całej nocy. Rozumiem, że temperatura chociażby w grupie 003 (pierwsza kolumna) powinna być zbliżona do temperatury np. na FISie?



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » czw lis 16, 2017 20:51

Niekoniecznie jak zaniża będzie lepiej palił. Raz chłopaki odpięli czujnik (wprawdzie w 2.5 tdi) i słabo było, chyba za dużo dostawał.

Teraz przy tych temperaturach świece mają grzać tylko chwilę.

Ja któregoś roku też walczyłem z odpalaniem. No palił, ale właśnie chciałem też by palił od razu. I w sumie do niczego nie doszedłem, ale... prawdopodobnie zregenerowany rozrusznik i dobry akumulutar załatwiły sprawę. Piszę w ten sposób, bo rozrusznik już wcześniej regenrowałem i nic. A to dlatego, że tam było mnóstwo pyłu ze sprzęgła. Dopiero jak przyszedł czas na sprzęgło i zrobiłem rozrusznik jeszcze raz to problemy się skończyły. Choć nie były one u mnie duże wcale, ale rozrusznik zgrzytał i to było taką najbardziej widoczną oznaką. A jak macie wszystko OK w temacie rozrusznik/aku to zobaczcie czy nie macie powietrza w paliwie. Świece nawet tak do kilku stopni na minusie wcale nie są aż tak ważne przy wtrysku bezpośrednim. O ile wszystko inne OK :) Robiłem test chyba przy jakoś chyba blisko -10 i całkiem nieźle palił, tzn. za pierwszym i wcale długo nie kręciłem - jedyne co to nierówno chwilę chodził, ale odpalał praktycznie od razu.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Garrison » czw lis 16, 2017 21:06

W takim razie jak będę w pracy to zapytam kierownika, czy mogę zająć się swoim akumulatorem :bigok:



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1667
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » czw lis 16, 2017 22:39

Garrison, 800A to ja kupiłem w zeszłym roku, cudów nie było...jak coś dolega autu to i 1000A nie pomoże a myślałem, że aku z takim prądem rozruchowym rozniesie silnik w pył, niestety było troszkę lepiej bo stary był zajechany masakrycznie, ale dalej były problemy z odpaleniem. Wiadomo jak lato to nie było źle ale zima...makabra. Jeśli chodzi o rozrusznik to fakt, tego nie sprawdzałem a powinienem bo nie jest on najmłodszy a pamiętam, że kiedyś po odpaleniu dziwny odgłos się wydobywał czyli rozrusznik trzeba zrobić i na wszelki wypadek wymienić czujnik temperatury.



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » pt lis 17, 2017 00:01

taki prąd rozruchowy to może spalić rozrusznik ;)

Sprawdźcie sobie chłopy przekaźniki od grzania świec. mała rzecz a problemów z nią czasem co nie miara.



Ja mam pytanko odnośnie centralnego zamka. Chyba nawet ostatnio o tym gadaliśmy i miałem pytać ale wypadło z głowy.
Słuchajcie, jak zamykam gofra z pilota to oczywiście auto się zamyka i niby wsio ok.
Ale zauważyłem, że gdy go zamykam to nie miga kierunkami w zdecydowanej większości. Zdarzyło się kilka razy że przy zamknięciu od razu migał. ale to moze z 5 razy przez 3 lata :D
Żeby mignął muszę kliknąć jeszcze raz zamknięcie, wtedy słyszę że zamek kierowcy stuka jeszcze raz jakby tylko drzwi kierowcy zamykał i dopiero miga.

Czy ktoś rozumie, wyjaśni jak fabryczny centralny z alarmem działa?
I czy ten sposób pracy u mnie to norma czy coś nie halo i trzeba leczyć pacjenta?


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » pt lis 17, 2017 00:11

Masz uszkodzony zamek co najmniej kierowcy.
Prawidłowe działanie centralnego bez żadnych udziwnień wygląda tak: klikasz na pilocie zamknij, zamek kierowcy rygluje się na dwa razy i kierunkowskazy migną dwa razy.
Zacząłbym od poprawienia zamka kierowcy. Masz w nim zimne luty. Jak chcesz zamknąć auto od wewnątrz przyciskiem na boczku to auto zamyka się czy któryś zamek odskakuje?


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1667
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: G0 Karcio » pt lis 17, 2017 00:14

dany_47 pisze:Sprawdźcie sobie chłopy przekaźniki od grzania świec. mała rzecz a problemów z nią czasem co nie miara.
A jak sprawdzić czy ten przekaźnik jest dobry?



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » pt lis 17, 2017 00:18

Craash pisze:Masz uszkodzony zamek co najmniej kierowcy.
Prawidłowe działanie centralnego bez żadnych udziwnień wygląda tak: klikasz na pilocie zamknij, zamek kierowcy rygluje się na dwa razy i kierunkowskazy migną dwa razy.
Zacząłbym od poprawienia zamka kierowcy. Masz w nim zimne luty. Jak chcesz zamknąć auto od wewnątrz przyciskiem na boczku to auto zamyka się czy któryś zamek odskakuje?

Lecę sprawdzić bo nie pamiętam.
Zaraz wyedytuje post i będzie odpowiedź

EDIT:
1. Auto miga mi 2 razy kierunkami zawsze przy otwieraniu
2. Po otwarciu auta z pilota i otworzeniu drzwi kierowcy auto nawet z otwartymi drzwiami się zamyka ponownie [nie widzi otwartych drzwi]
3. Gdy wsiądę do auta wciśnięcie rygla w drzwiach kierowcy nie powoduje żadnych akcji.
4. Po wciśnięciu "zamknij auto" na panelu szyb elektr. wszystkie zamki stukają ale drzwi kierowcy i drzwi pasazera za kierowcą są otwarte mimo tego że zamki zareagowały na komendę
5. Po wciśnięciu "zamknij auto" na panelu szyb elektr. drzwi przednie i tylne prawe są zamknięte ale tylko w tylnych rygiel jest schowany.
6. Po zamknięciu auta pilotem wszystkie zamki stukają, auto się zamyka, dioda w drzwiach kierowcy miga ale auto nie miga kierunkami.
7. Po zamknięciu auta pilotem dopiero kolejne wcisniecie na pilocie "zamknij" powoduje mignięcie raz kierunkami. Stuka wtedy zamek kierowcy, auto pozostaje zamknięte.


GO karcio zajrzyj tu, może coś znajdziesz.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=296376


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » pt lis 17, 2017 00:45

Masz coś namieszane.
Zacząłbym od zamka kierowca i poprawienia zimnych lutów. Godzinka roboty i zrobione. Robiłem to dzisiaj i wszystko działa idealnie. Jakby co to pytaj.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » pt lis 17, 2017 00:55

Z tego co mi się wydaje to mikrostyki w dwojgu drzwi będę musiał ogarnąć.
Drzwi kierowcy na bank i podejrzewam tylne prawe. Bo o ile kojarzę to lampka się nie zapala.
Sam zamek bym sobie ogarnął bez problemu ale rozbieranie tapicerki to dramat jakiś dla mnie . A tu jeszcze Skóra w pełnej elektryce.


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » pt lis 17, 2017 01:01

Mikrostyk jest do zrobienia tylko gdy kopertówki nie świecą po otwarciu drzwi lub nie zapala sie lampka w podsufitce gdy otwieramy tylne drzwi.
Skóra tutaj nie ma nic do rzeczy. 4 śrubki typu torx, trzy na krzyżak pod panelem sterowania szybami i masz zdjęty boczek kierowcy. Robota naprawdę prosta.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: riccardoa » pt lis 17, 2017 09:01

Craash pisze:zamek kierowcy rygluje się na dwa razy i kierunkowskazy migną dwa razy.
Przy zamykaniu migają raz,przy otwieraniu 2 razy.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt lis 17, 2017 09:09

Wszystkie zamki w furtkach zamykają się na dwa razy...jeśli któryś tego nie zrobi lub któreś drzwi (maska i bagażnik też) będą otwarte , to mignięcia przy zamykaniu nie będzie



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » pt lis 17, 2017 10:11

Mikrostyki sobie ogarnę z czasem. Tylko czy one mogą powodować że auto nie zamyka drzwi lewych P i T po wciśnięciu "zamknij" na panelu szyb u kierowcy?


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości