Dziwne RPM silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

feelsyou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt gru 20, 2013 09:59

Dziwne RPM silnika

Post autor: feelsyou » pt lip 07, 2017 07:51

Witam wszystkich.
Mam dość nietypowy problem. Sprawa dotyczy VW BORA 2001. 2.0 AQY Pb+GAZ. Za pomocą programu diagnostycznego próbowałem zmierzyć moc i moment mojego silnika. Dla mniej wtajemniczonych podpowiadam, że polega to na wklepaniu danych samochodu (masa, przełożenie, wymiary kół), zaś program rejestrując parametry silnika i wzrost prędkości, rysuje mapę.
W tym momencie, zaczyna się problem. Program przerywa pomiar po sekundzie i otrzymuje wykres z wynikiem 900KM.

Powodem tego stanu rzeczy jest dziwne wskazanie RPM silnika, a dokładnie falowanie. Na biegu jałowym wskazania obrotów w programie diagnostycznym wahają się od 760 do 9000 obr min. i zmieniają się w bardzo szybkim tempie (dosłownie krótkie piki). Silnik na słuch nie pracuje stabilnie, czuć wibracje.

Chciałbym się poradzić czy jest to wina czujnika położenia wału czy może czujnika wałka rozrządu?

Dodam jeszcze, że wcześniej również wykonywałem takie próby, wtedy wykres momentu i mocy był mocno poszarpany, krzywe rosły dosyć niestabilnie, w okolicy 4000 obr wartości spadały o 80% i za chwile wracały.



feelsyou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt gru 20, 2013 09:59

Dziwne RPM silnika

Post autor: feelsyou » pt lip 07, 2017 11:49

Może ktoś wie w których blokach pomiarowych sprawdzić wałek rozrządu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 86 gości