Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

elvis86PL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 06, 2017 14:15

Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Post autor: elvis86PL » pn maja 22, 2017 08:56

Witam,
mam problem i nie wiem co moze go powodowac, gdy otwieram auto z pilota, otwieraja sie wylacznie drzwi pasazerow z tylu, przednie drzwi zarowno jedne jak i drugie musze otwierac z kluczyka. Do tego brak strowania szybami z panelu drzwi kierowcy, jedynie szyby pasazerow z tylu otwieraja sie z panelu ich drzwi. Gdyby tego bylo malo, problem z ustawieniem lusterek, elektryka nie reaguje.

Jakies pomysly co moze powodowac tego rodzaju problemy ? Co sprawdzic ? Czy to wszystko moze wywolywac jedna usterka ?



CEFO.Ostry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 21, 2010 23:13
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Post autor: CEFO.Ostry » wt maja 30, 2017 09:21

Jak podłączysz pod kompa to sprawdź jakie błędy pokazuje. Jeśli będzie błąd braku komunikacji z zamkami to proponuje sprawdzić ciągłość przewodów pomiędzy drzwiami, a autem (w przeplotkach czy jak to się tam zwie). Jeśli Ok to wypnij kostki i sprawdź czy styki nie zaśniedziały. Część osprzętu działa zatem bezpieczniki bym wykluczył.
Jeśli wszystkie ciągłości przewodów i połączenia w kostkach są OK, to można pokusić się o wyjęcie modułu komfortu (znajduje się pod kierownicą, nad nogami kierowcy) i sprawdzić czy luty w nim są OK. Dobrze też zerknąć czy czasami wtyczki do modułu komfortu nie mają zaśniedziałych styków.

Kilka podobnych tematów na tym forum już było. Można poszukać i doczytać jak rozwiązano problem.

Najważniejsze pytanie na koniec :)
Masz tak od zawsze czy wcześniej było wszystko OK?


http://www.vw-bora.pl/

elvis86PL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 06, 2017 14:15

Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Post autor: elvis86PL » śr maja 31, 2017 17:25

Kupując golfa wiedziałem o tych usterkach ale miałem nadzieję że to jakaś blachostka. Dziś byłem na oględzinach u "fachowca" po 2h stwierdził że musi poświęcić temu cały dzień i że będzie musiał policzyć za roboczogodziny + części :/. Kolejny stwierdził po tym jak podpiął kompa i po tym jak wyskoczyło mu 12 błędów że to wina modułu komfortu.

Szukałem na necie owej części jednak nie wiem czy każdy moduł komfortu z MK4 będzie odpowiedni. Czy rok produkcji, silnik, itd. ma znaczenie.



CEFO.Ostry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 21, 2010 23:13
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Post autor: CEFO.Ostry » śr maja 31, 2017 18:09

Moduł można zawsze przeprogramować pod dane auto i wyposażenie. Jeśli ten fachowiec zna się na tym to sobie poradzi. Jest dużo opisów jak pamięć EEPROM programować, tak by z anglika zrobić polaka lub z kombi sedana.
Jednak najlepiej zwalić na moduł komfortu. Wsadzi nowy i pewnie będzie to samo :)
Sprawdź sam te przewody miernikiem, sprawdź styki. (Sprawdzenie tego to 3 godziny roboty i nic nie kosztuje). Nikt tak nie zadba o Twoje auto ja Ty sam. Potem zabierz się za moduł komfortu.
Dobrze jak byś miał listę tych błędów, które się pokazały. Ponad to czy po ich skasowaniu pojawiły się ponownie? Może jakieś były stare i już "naprawione".


http://www.vw-bora.pl/

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Post autor: Qto » śr maja 31, 2017 20:25

Zanim kupisz komfort.. sprawdź wiązki drzwi przednich, podłączenie silniczkow szyb. Wygląda jakby silniczki nie dawały oznak życia i komfort nie powinien mieć na to wpływu. Jeśli wiązki ok to przydałoby się zorganizować silniczki na podmianę.



elvis86PL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 06, 2017 14:15

Re: Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Post autor: elvis86PL » śr maja 31, 2017 20:45

Gdybym się na tym znał to pewnie już byłoby to dawno zrobione, drażnią mnie takie rzeczy bo chciałbym żeby wszystko było sprawne w moim samochodzie.

Dzięki za porady, jak już znajdę odpowiednią osobą która mogłaby mi pomóc przekaże cenne wskazówki.

Co do samego modułu komfortu, czy możecie mi doradzić gdzie szukać ? Lepiej nowy czy używka ? Na co zwrócić uwagę ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Post autor: Qto » śr maja 31, 2017 20:46

Nie kupuj komfortu...elektryka działa nawet bez niego, tyle że w trybie awaryjnym



elvis86PL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 06, 2017 14:15

Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Post autor: elvis86PL » śr maja 31, 2017 22:23

Poki co nie moge ustawiac lusterek, otwierac szyb z przedniego panelu kierowcy i drzwi pasazera przod, do tego problem z centralnym, tylne dzrwi i klapa bagaznika reaguje, przednie drzwi wylacznie z kluczyka.

Twierdzisz ze modul komfortu nie ruszac i sprawdzic tylko wiazki kabli i podlaczenie silniczkow ?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Post autor: Mavrick » pt cze 02, 2017 09:00

Spokojnie dasz sobie rade zrobic przeglad wiazki. Pewnie polecialy przewody w gumowym peszlu laczacym drzwi z buda. Skad jestes?.



elvis86PL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 06, 2017 14:15

Re: Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Post autor: elvis86PL » wt cze 06, 2017 00:26

Częstochowa



elvis86PL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 06, 2017 14:15

Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Post autor: elvis86PL » wt cze 06, 2017 22:08

Kolejna osoba przegląda golfa i nie może nic poradzić na nie działające centralne, lusterka i szyby. Diagnoza: najprawdopodobniej ktoś już tam grzebał i spieprzył sprawę i źle wymienił sterowanie w drzwiach przód prawa/lewa strona + moduł komfortu.



elvis86PL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 06, 2017 14:15

Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Post autor: elvis86PL » czw cze 08, 2017 08:55

Samochod jest z 2000r, kupilem wiedzac o tym ze jest z nimi problem, jednak nie spodziewalem sie ze to moze byc wiekszy problem. Udalo mi sie znalezc na jakims forum informacje na temat numerow seryjnych, to znaczy ze powinny byc takie same na silniczkach szyb jak i na module komfortu. Poki co nie wiem jakie sa te numery ale bioraca pod uwage dzialajace tylne i nie dzialajace przednie wnioskuje ze z przodu musialo byc cos zmieniane. Caly czas ktos przy tym grzebie i probuje dociec problemu.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Post autor: Qto » czw cze 08, 2017 10:46

elvis86PL pisze:powinny byc takie same na silniczkach szyb jak i na module komfortu.
Tylko dwa pierwsze znaki...1J lub 1C. Fabrycznie w aucie z 2000r powinny być 1J.



elvis86PL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 06, 2017 14:15

Problem: szyby, lusterka i centralny zamek

Post autor: elvis86PL » czw cze 08, 2017 16:16

"każdy sterownik z silnikiem do szyb powinien mieć numer:
lewy przód XXX XXX 801
prawy przód XXX XXX 802
lewy tył XXX XXX 811
prawy tył XXX XXX 812

gdzie XXX XXX to 6 pierwszych znaków (liter i cyfr) identycznych jak na module komfortu"

To znaczy że ta informacja która znalazłem mnie nie dotyczy ?



Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości