Pogorszenie kręcenia kierownicą po włączeniu nawiewu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

meron3251
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr gru 21, 2016 13:26

Pogorszenie kręcenia kierownicą po włączeniu nawiewu

Post autor: meron3251 » śr kwie 19, 2017 19:51

witam

golf 4 /1.6/ AKL/ 1998r

Obojętnie czy włączę zwykły nawiew czy klimatyzacje ( mam klimatronik) zaczyna mi ciężej kierownica chodzić ( jakby nagle zabrakło troche płynu od wspomagania ale płyn oczywiście jest). Faktem jest że ciągnie mi to prąd (bo po ignorowaniu tego i jeżdzeniu tak tydzień akumulator zaczynał się rozładowywać, aż w końcu padł) wiec raczej jest zwarcie. Pytanie gdzie ? Jakieś pomysły żeby nie błądzić?

Na komputerze pokazuje błąd 00570 - power steering motor relay (J509) - short to ground, ale czy to od tego, nie wiem. Dodam, że pierwszy raz się to zdarzyło gdy wymieniali mi siatkę od tłumnika przy kolektorze, poduszki silnika i poduszkę od skrzyni.

Pozdrawiam



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Pogorszenie kręcenia kierownicą po włączeniu nawiewu

Post autor: muszkatobiasz » śr kwie 19, 2017 20:26

prąd prądem jeśli wspomaganie słabnie to wina leży w napędzie paska coś powoduję duże obciążenie albo alternator albo sprężarka, jeśli problem powstał po wymianie poduszki i tej siatki sprawdź kabel masowy z aka do kasty i z kasty do obudowy skrzyni oraz kable prądowe na akumulatorze pod tym czarnym plastikiem



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2829
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Pogorszenie kręcenia kierownicą po włączeniu nawiewu

Post autor: bioly05011 » śr kwie 19, 2017 21:50

najprawdopodobniej czujnik na pompie do wymiany...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości