Huk podczas jazdy łożysko? skrzynia?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

imt579
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 07, 2017 21:59

Huk podczas jazdy łożysko? skrzynia?

Post autor: imt579 » pt kwie 07, 2017 22:16

Witam!
Odkupiłem golfa 1,9D od wujka, w aucie tym rok temu w grudniu remontowałem lewą zwrotnicę. Uszkodzone było łożysko do tego stopnia że uszkodziło przegub poprzez urwanie części nagwintowanej. Obecnie pojawił się problem mianowicie po przekroczeniu 40km/h w samochodzie pojawia się niemiłosierny huk. Występuje on podczas jazdy na wprost i podczas skręcania w prawo, gdy jadę prosto i minimalnie ruszę kierownica w lewo wszystko cichnie i słychać tylko klekot silnika do momentu gdy wyprostuje poprzeczkę kierownicy.
Wójek mówił ze to wina opon zimowych, koła na przedniej osi właśnie zmieniłem i huk nie ustał. Najgorsze jest to że nie ma jakiegokolwiek luzu, ani na lewym ani na prawym łożysku. Czy przyczyną mogłaby być skrzynia? Wydaje mi się ze huk i wibracje dobiegają z prawej strony samochodu. Na podnośniku po załączeniu 5 biegu tez ciężko zdiagnozować co huczy ale obstawiałbym na skrzynie. Z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Huk podczas jazdy łożysko? skrzynia?

Post autor: Mavrick » ndz kwie 09, 2017 12:49

Jezeli ustepuje po skrecie to jest to lozysko.



imt579
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 07, 2017 21:59

Huk podczas jazdy łożysko? skrzynia?

Post autor: imt579 » ndz kwie 09, 2017 13:21

Tylko czy to będzie prawe łożysko? huk ustaje jak skręcam w lewo czy to delikatnie na prostej drodze lekko zbliżając się do osi jezdni, czy ostro skręcając na skrzyżowaniu. Gdy przekręcę delikatnie w lewo huk ustaje całkowicie, nie pamiętam jakiej firmy było zakładane łożysko na lewą stronę ale nie przejechało ono więcej jak 5tyś km.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Huk podczas jazdy łożysko? skrzynia?

Post autor: Mavrick » ndz kwie 09, 2017 19:53

Jezeli skrecasz w prawo i zaczyna buczec to lewe do wymiany. Ja mam lozyska za 40 zl sztuka i na razie po 40 tys cisza:).



imt579
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 07, 2017 21:59

Huk podczas jazdy łożysko? skrzynia?

Post autor: imt579 » ndz kwie 09, 2017 21:02

Jadąc prosto i skręcając w prawo huk jest identyczny, da się jeszcze w jakikolwiek sposób sprawdzić które to łożysko? Dziwne żeby lewe siadło tak szybko było ono wymieniane w grudniu 2015 a golfik jeździł tylko do kościoła i na zakupy. Jak miałem auto na lewarku raz z lewej raz z prawej strony to huk był większy po podniesieniu prawej strony, lecz wydawało mi się że dobiegał bardziej z skrzyni lub przegubu wewnętrznego.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Huk podczas jazdy łożysko? skrzynia?

Post autor: Mavrick » ndz kwie 09, 2017 22:30

Przy skrecie w prawo lewe lozysko zostaje dociazone i wrzeszczy jezeli skrecasz w lewo to je odciazasz i milczy. Przegub przy skrecie nie wyje (bo nie ma co tam wyc) tylko wali.



imt579
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 07, 2017 21:59

Huk podczas jazdy łożysko? skrzynia?

Post autor: imt579 » pn kwie 10, 2017 22:57

Przed pracą zmieniłem łożysko, jutro rano założę jeszcze nowe klocki i jadę zrobić próbę, bo dziś po wymianie łożyska na 5 biegu bez koła i tarczy po podniesieniu auta jedyne co było słychać to stuki ze skrzyni bądź przegubów. Stare łożysko miało idealne bieżnie bez żadnych nierówności po zdemontowaniu przegubu i zakręceniu piastą było słychać lekki szum ale nie tak charakterystyczny jak dla skończonego łożyska. Jutro wszystko się okaże.



imt579
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 07, 2017 21:59

Re: Huk podczas jazdy łożysko? skrzynia?

Post autor: imt579 » wt kwie 11, 2017 11:49

Mavrick pisze:Przy skrecie w prawo lewe lozysko zostaje dociazone i wrzeszczy jezeli skrecasz w lewo to je odciazasz i milczy. Przegub przy skrecie nie wyje (bo nie ma co tam wyc) tylko wali.
Kolego miałeś racje... dziwne że łożysko tak szybko siadło. Dziekuję za pomoc.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Huk podczas jazdy łożysko? skrzynia?

Post autor: Mavrick » śr kwie 12, 2017 09:12

Pewnie bylo slabej jakosci. Nie ma za co:).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości