Ciężko wchodzące biegi - zestaw naprawczy bez kanału.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Ciężko wchodzące biegi - zestaw naprawczy bez kanału.

Post autor: magiz19 » śr mar 22, 2017 00:17

Od niedawna ciężko wchodzą mi biegi 1,2 i wsteczny. Czuć jakby lewarek blokował jakiś plastik. Podobnie z redukcją z np 4 na 3 (nie wchodzą jak wcześniej, tylko trzeba wycelować).
Planuje kupić coś takiego http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-zmia ... 30785.html" onclick="window.open(this.href);return false; i tu moje pytanie czy idzie to wymienić bez kanału ?
Mniej więcej widzę gdzie co jest i chyba lepiej z góry ?
Problem pojawił się po dość konkretnym myciu silnika i myślę, że te plastiki po **** dostały. Stąd teraz problem.

Kupował ktoś podobne rzeczy ? Warte to coś ?



Awatar użytkownika
brzozkalbn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lis 12, 2009 22:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Ciężko wchodzące biegi - zestaw naprawczy bez kanału.

Post autor: brzozkalbn » śr mar 22, 2017 01:13

Bez kanału będzie ciężko wymienić wszystkie te elementy bo żeby wyjąć kasetę lewarka trzeba rozpiąć wydech. Ale spróbuj najpierw powymieniać łączniki w komorze silnika. Sprawdź jeszcze w jakim stanie masz ten element http://allegro.pl/walek-zwrotny-zmiany- ... 29972.html" onclick="window.open(this.href);return false; bo zazwyczaj ta kulka się ze starości rozpada i dlatego biegi ciężko wchodzą



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 606
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Ciężko wchodzące biegi - zestaw naprawczy bez kanału.

Post autor: luke320 » czw mar 23, 2017 03:06

Tu jest temat
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=181&t=579216" onclick="window.open(this.href);return false;



magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Ciężko wchodzące biegi - zestaw naprawczy bez kanału.

Post autor: magiz19 » pn kwie 10, 2017 20:18

Odkopię temat, bo autem ostatnio nie jeździłem praktycznie w ogóle. Wczoraj go przepaliłem i chciałem się przejechać, ale 1 bez użycia dwóch rąk nie idzie wrzucić.
Jak silnik zgaszony to biegi wchodzą ładnie, bez oporów. Dodatkowo auto delikatnie samo rusza jak mam wbitą 1 i nie trzymam hamulca.

Sprzęgło poszło ? Wymieniałem komplet jakieś 12tyś km wstecz + skrzynia była regenerowana.

Te zestawy naprawcze raczej odpuszczam jak biegi na zgaszonym silniki ładnie wchodzą, problem jak tylko na odpalonym...



Awatar użytkownika
brzozkalbn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lis 12, 2009 22:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Ciężko wchodzące biegi - zestaw naprawczy bez kanału.

Post autor: brzozkalbn » wt kwie 11, 2017 00:10

Żonka jakiś czas temu miała taką sytuację w octavii 1.6 (takie samo sprzęgło jak w mk2), że żeby wrzucić bieg trzeba było użyć siły i okazało się, że pękł talerzyk docisku... na zgaszonym biegi wchodziły idealnie a po odpaleniu to aż się łączniki rozpinały.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości