adaptacja przepustnicy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ziarno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn mar 20, 2017 20:42

adaptacja przepustnicy

Post autor: ziarno » pn mar 20, 2017 20:51

Cześć. Czytałem już na tym forum jak wyczyścić przepustnicę i to, że dobrze byłoby ją zaadaptować przez komputer.
/
Aczkolwiek czytałem również, że przepustnica może zaadaptować się sama? Ktoś wspominał o błędach, no to wczoraj na stałę zaświeciła mi się kontrola od poduszki powietrznej o ile to ma znaczenie, a jutro pogrzebie i może zniknie.

No więc pytanie moje jest następujące - czy w samochodzie VW Golf 4 1.6 sr z 97r. konieczna jest adaptacja przepustnicy czy samochód zrobi to z automatu??

To dla mnie bardzo ważne, ponieważ okazało się, że jutro do południa będę miał sporo czasu wolnego i chciałbym go wykorzystać, a nie mam możliwosci podpiecia do kompa. Jeśli nie zaadaptuje się sam to odpuszcze czyszczenie póki co, ale trochę nie chcę tego odkładać bo dwa razy już mi zgasł na wolnych obrotach, czasem muli... obroty nie falują ale podobno moje objawy to tez moze byc wina przepustnicy (brudnej).

Mam nadzieję na krótką i zwięzłą odpowiedź - tak zaadaptuje się samo - lub - nie obejdzie sie bez kompa.

Grzebałem w necie i troche czytalem, ale chce sie upewnic, ze jak to wyczyszcze to bedzie hulac bez podpinania pod komp.

Licze na pomoc, pozdro.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

adaptacja przepustnicy

Post autor: psilos1 » pn mar 20, 2017 21:21

Po czyszczeniu konieczna jest adaptacja ponieważ zmieniają sie parametry pracy przepustnicy



Awatar użytkownika
grzechotek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 21:24
Auto: Golf MK6
Silnik: BSE

adaptacja przepustnicy

Post autor: grzechotek » wt mar 21, 2017 09:00

Mam tan sam silnik i czyściłem już przepustnicę, trzeba zaadoptować bo niestety komputer sam tego nie zrobi.
Pojechałem do mechanika po przeczyszczeniu i za 20zł w 3 minuty mi to zrobił.



ziarno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn mar 20, 2017 20:42

adaptacja przepustnicy

Post autor: ziarno » wt mar 21, 2017 15:59

Dzięki. Czyli dobrze, że jednak się upewniłem.. postaram sie ogarnac to z kompem i ogarnac przepustnice pod koniec tygodnia bo do tego czesto ma problemy z zapaleniem jak jest rozgrzany.

dziekówka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości