Ustawienie napinacza rozrządu AJM

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SewQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 21, 2015 18:08

Ustawienie napinacza rozrządu AJM

Post autor: SewQ » pn sty 30, 2017 10:41

Witam,
Niedawno miałem wymieniany kompletny rozrząd w swoim wozie. Kilka dni temu zaczęła mi szumieć rolka napinacza rozrządu, sprawdziłem przerwę między napinaczem a tłumikiem hydraulicznym i wynosi ona 7mm. Czy taka różnica ma wpływ na zwiększony szum napinacza?



jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

Ustawienie napinacza rozrządu AJM

Post autor: jasza88 » pn sty 30, 2017 19:39

Skąd pewność że to rolka szumi? Jeżeli jest nowa to nie powinna wydawać takich dźwięków chyba że ma jakąś wadę. Szumieć może sam pasek bo jest np. za mocno napięty. Z jakiej firmy rozrząd bo jeżeli INA to te paski same z siebie potrafią być głośniejsze szczególnie jeśli się go za bardzo napnie.



SewQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 21, 2015 18:08

Ustawienie napinacza rozrządu AJM

Post autor: SewQ » pn sty 30, 2017 21:13

Rolka spryskana olejem wazelinowym przestaje szumieć, przez 3 miesiące był spokój po czym zaczął pojawiać się z niej szelest. Na montaż poszedł zestaw INA Kit



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Ustawienie napinacza rozrządu AJM

Post autor: muszkatobiasz » pn sty 30, 2017 21:59

SewQ pisze:sprawdziłem przerwę między napinaczem a tłumikiem hydraulicznym i wynosi ona 7mm
prawidłowe 4mm
to jest rozrząd pd i tam pasek musi być mocno napięty jeśli szumy wywołuje napinacz wymień go na inny lub złóż reklamację nie czekaj aż rolka się zatnie



jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

Ustawienie napinacza rozrządu AJM

Post autor: jasza88 » pn sty 30, 2017 22:52

Oczywiście w PD rorząd musi być mocno napięty, ale nie "za mocno", a można przesadzić, ale uwierzcie mi, że spotkałem się z kilkoma rozrządami właśnie firmy INA w silnikach PD, gdzie paski "wyły" nawet przy całkowicie prawidłowym napięciu. Kolego SewQ, nie mówię że to nie rolka, może tak być jak piszesz, ale spryskując rolkę olejem na pewno część tego oleju jest rozrzucana na pasek i może przestawać szumieć, dlatego ciężko jednoznacznie stwierdzić czy to pasek czy rolka.
Koledzy dobrze podpowiadają, zgadzam się, ja piszę tylko swoje doświadczenia w tym temacie. Najlepiej wymienić rolkę i pasek i będziesz pewny że polatasz, a rolkę oddaj na reklamacje może coś Ci skapnie z tego tytułu.



SewQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 21, 2015 18:08

Ustawienie napinacza rozrządu AJM

Post autor: SewQ » sob mar 11, 2017 17:00

Troszkę mnie było... nargałem filmik jak to brzmi na żywo

https://drive.google.com/open?id=0B4MkS ... GlTY2MyTTQ



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości