[MK2 1.3MH] Ciśnienie oleju - kontrolka miga

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

trawers25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 08:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

[MK2 1.3MH] Ciśnienie oleju - kontrolka miga

Post autor: trawers25 » ndz paź 08, 2006 23:10

Witam wszystkich, posiadam Golfa II 1.3GL silnk MH 195tys. rok produkcji 1988r. Od jakiegoś tygodnia zauważyłem niepokojące sygnały, a mianowicie od czasu do czasu mignie mi na tablicy rozdzielczej lampka niskiego ciśnienia oleju. Rzecz o tyle dziwna, że dzieje się to w zakresie obrotów od ok 1200-1800 podczas przyspieszania. Gdy auto stoi i pracuje na wolnych obrotach na ciepłym silniku nic takiego się nie dzieje. Proszę pomóżcie powiedzcie, że to tylko czujnik. Dodam jeszcze, że auto cały czas jeździ na oleju półsyntetycznym, nie bierze oleju, nie mam problemów z jego odpalaniem nawet w największe mrozy. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Radek.
Ostatnio zmieniony pn paź 09, 2006 11:00 przez trawers25, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz paź 08, 2006 23:15

zmien na poczatek olej i filtr potem czujnik a na koncu panewki



trawers25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 08:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: trawers25 » ndz paź 08, 2006 23:35

Problem z olejem raczej wykluczam przejechałem na nim 5000km, a filtr mam championa. A jeśli to czujnik to który??Dodam jeszcze, że kontrolka nie miga za każdym razem, mignięcia zdarzają się sporadycznie, lecz na tyle często by je wychwycią.



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » pn paź 09, 2006 00:31

A od kiedy zmiana oleju na minerał polepsza ciśnienie???



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn paź 09, 2006 11:48

Jeśli jesteś pewny, że z silnikiem jest wszystko oki, to nałóż na przewody od czujników na odcinku na którym idą wzdłuż głowicy w pobliżu kabli WN kawałek igielitu, grubej koszulki terokurczliwej (rurki termo), itp. Jeśli to pomoże, tzn. że przewody czujników "zbierały" jakieś przebicia (albo jakieś prądy indukowane, elektrykiem nie jestem) z przewodów WN. Zdarza się to czasem w MH i miga w zaskakujących momentach.



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » pn paź 09, 2006 19:23

Miałem identyczny problem z migającą przy przyśpieszaniu kontrolką od ciśnienia oleju w moim mk2 (silnik MH na gazniku Pierburga 2E3) i rozwiązałem go.
Wymieniłem na początek filtr oleju, nie pomogło. Pózniej sprawdziłem czujniki ciśnienia.
Od strony paska rozrządu między 3 a 4 swiecą masz czarny czujnik od wysokiego ciśnienia (1,4 bar+-0,2)stojąc przodem do komory silnika. Gdy silnik nie pracuje masz na nim przerwę, przy uruchomionym siniku masz mieć zwarcie do masy.
Bardziej w prawo w stronę aparatu zapłonowego masz brązowy czujnik od niskiego ciśnienia(0,15-0,45 bar). Gdy silnik nie pracuje ma on zwarcie do masy, gdy silnik uruchomisz ma mieć przerwę.
Musisz posiadać do tego pomiaru jakiś miernik, najlepiej elektroniczny. Czujniki pracowały u mnie prawidłowo. Przyczyna tkwiła w elektronice zczytującej sygnały z czujników, trzeba było przelutować całą płytkę(było full przerw). Mieści się ona pod zegarem prędkościomierza w lewym górnym rogu(ma kształt odwróconej litery L).
Po przelutowaniu problem zginął. Na koniec sprawdziłem poprawność działania układu ciśnienia oleju, zdjąłem przewód z czarnego czujnika i ruszyłem. Po przejechaniu ok. 150m zapaliła cię lampka od smarowania i zaczął burczeć brzęczyk. Założyłem przewód na czujnik i lampka zgasła a brzęczyk zacichł, zn. działa prawidłowo układ pomiru ciśnienia. Od tamtej pory problem nie pojaił sie już więcej.
Pzdr. :bigok:


VWpower Golf

Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pn paź 09, 2006 19:57

Czujnik ciśnienia kosztuje koło 14 złotych,wymień i po sprawie.
A jeszcze pytanko:mruga na razgrzanym oleju?Jeżeli tak to wymień czujnik.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn paź 09, 2006 22:33

kogut pisze:Poszukaj w szukajce, bo czujniki od cisnienia są dwa, jeden od niskiego, drugi od wysokiego.Kolorów nie pamietam ale cos mi sie kojarzy biały i czary....
dokładnie tak jak piszesz biały jest gdzieś przy filtrze oleju on odpowiada za niskie
ale pokusiłbym bym się o wymianę filtra zanim wziąłbym sie za czujnik, mozliwe że
i championa szlag trafił - "za mało przepustowy" ...



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pn paź 09, 2006 22:35

Biały to 1.8 Bar,czarny 0,4


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » wt paź 10, 2006 11:16

Panowie!
Najpierw trzeba sprawdzić a pózniej wymieniać. Wy tylko byście wymieniali. :rotfl:
Co do lokalizacji to nie było pomyłki. Brązowy na wysokie ciśnienie (1,4bar +-0,2) siedzi blisko koła wałka rozrządu od strony kolektora ssącego, a czarny na niskie ciśnienie (0,15 - 0,45bar) oddalony jest od brązowego o jakieś 10cm w stronę aparatu zapłonowego i siedzi też od strony kolektora ssącego.
We wcześniejszym poście żle podałem kolory czujników. Sorki.


VWpower Golf

Awatar użytkownika
djb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: pn gru 06, 2004 02:15
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: djb » wt paź 10, 2006 19:30

co prawda moj to 1,3 NZ ale mialem to samo po zmianie oleju i filtra przestalo mrugac i brzeczec (czytalem gdzies ze te filtry z Filtronu sa do bani), , ja przejechalem tym golfem juz prawie 100 tys na mineralnym Castrol GTX protec i zima zero problemow (chyba ze z akumulatorkiem) teraz mam 215 tys, takze proponuje przy takim przebiegu zmienic na mineralny bo watpie zeby od 1988 roku ktos w twojego golfa lal olej polsyntetyczny... taki jak teraz masz



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » wt paź 10, 2006 19:36

Miałem to samo,wymieniłem czujnik,ale dopiero jak całkiem mi padł i wywaliło olej pod maskę.Zrobiło mi sie to po przejściu na mineralny z półsyntetyka(poprzedni właściciel tak mówił,że niby półsyntetyk lał).A większość się ze mną zgodzi,że olej półsyntetyczny to trochę takie nie wiadomo co,bo albo coś jest rzadkie,albo nie.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » wt paź 10, 2006 19:59

Do tej pory spotkałem się tylko z opiniami (sprawdzonymi), że olej półsystetyczny podnosi nieco ciśnienie oleju w porównaniu do minerala. Oczywiście nie nakazuję komukolwiek lać półsyntetyka. Sam długo jeździłem na mineralnym Mobil Super M 15W40 (kupowałem w Niemczech) i nie narzekałem. Zimą bez problemów odpalał w największe mrozy. Ale ostatnio przeszedłem na półsyntetyk Valvoline MaxLife 10W40 i też nie narzekam:). Przebieg na placie 195tys, ile naprawdę nie wiem, ale podejrzewam że był licznik cofany.



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » wt paź 10, 2006 20:12

A ja powiem tak.Odkąd leję castola,teraz magnateca 15W-40 nie mam żadnych problemów ani latam,ani zimą,a świadczy o jakości oleju fakt,że po 10.000 nie śmierdzi jak większość tescowo-castoramowych np.olejów w tzw.promocji,albo ofercie specjalnej.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 82 gości