VW BORA 2,0 B+LPG. Odma...żaden mechanik nie ogarnia.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Łukasz998
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 04, 2017 23:01

VW BORA 2,0 B+LPG. Odma...żaden mechanik nie ogarnia.

Post autor: Łukasz998 » czw lut 16, 2017 20:31

Witam!

Moją Borę posiadam od roku. Rocznik auta 2001. W czerwcu zainstalowałem instalację LPG firmy STAG. Bez jakichkolwiek problemów jeździłem do listopada. Wówczas na bagnecie i w oleju zauważyłem tzw masło. Okazało się, że odma jest całkowicie zapchana. Była zapchana do tego stopnia, że miałem problem z jej wyczyszczeniem. O

Po wyczyszczeniu odmy wymieniłem olej i filtry oraz zaznaczyłem poziom płynu w układzie chłodniczym, żeby sprawdzić czy go nie ubywa ( podejrzewałem uszczelkę pod głowicą). Dodatkowo kupiłem tester szczelności uszczelki pod głowicą, który pokazał, że wszystko jest OK. Od tamtej pory przez całą zimę co dwa, trzy dni mam pełno tej mazi i wody w odmie. Muszę ją czyścić co DWA DNI, bo w przeciwnym razie zaczynają się pojawiać śladowe ilości mazi na bagnecie i w oleju.

Jeśli czyszczę ją regularnie to maź pojawia się tylko w odmie. Jeżdzę cały czas długie dystanse ( ok 40km w jedną stronę do pracy). Termostat jest na pewno sprawny, auto dogrzewa się poprawnie. Płynu chłodniczego nie ubywa w zbiorniczku oraz nie ma w nim śladu oleju oraz nie pieni się, samochód nie dymi, nie kopci, odpala poprawnie.
Aktualnie jeżdzę na oleju CASTROL MAGNATEC 10W40. Przedtem jeździłem na GM 10W40.
Wszystko kupywane w sklepie motoryzacyjnym

Odmę obejrzałem, nie jest ani pęknięta ani nie wygląda na uszkodzoną. Podobnie jak obudowa filtra powietrza.

Byłem już u czterech mechaników, twierdzą że pewnie uszczelka pod głowicą, ale jakim cudem???
Jest to bardzo uciążliwe, muszę rozbierać wszystko CO DWA DNI.

Poza tym z autem nie ma żadnych problemów, nie palą się żadne kontrolki( na komputerze wyskakuje jedynie coś z katalizatorem).

Baaardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, bo mnie ch*j strzeli z tym czyszczeniem :banghead:

DZIEKI!!!



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

VW BORA 2,0 B+LPG. Odma...żaden mechanik nie ogarnia.

Post autor: marcin7x5 » czw lut 16, 2017 20:42

Gdzieś musi dostawać się wilgoć do oleju. Masełko samo z siebie się nie tworzy. Sprawdź chłodniczkę oleju.



Łukasz998
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 04, 2017 23:01

VW BORA 2,0 B+LPG. Odma...żaden mechanik nie ogarnia.

Post autor: Łukasz998 » czw lut 16, 2017 20:48

W którym miejscu się ona znajduje? Jak mogę sprawdzić czy jest szczelna?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

VW BORA 2,0 B+LPG. Odma...żaden mechanik nie ogarnia.

Post autor: marcin7x5 » czw lut 16, 2017 20:55

Pomiędzy filtrem oleju a blokiem silnika.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości