Szarpanie w okreslonym zakresie obrotow.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gietei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 20, 2016 19:35

Szarpanie w okreslonym zakresie obrotow.

Post autor: Gietei » wt sty 03, 2017 23:12

Witam serdecznie forumowiczow. Mam nietypowy problem z moim golfem 3 gti 2.0 115km AGG. Problem dotyczy szarpania autem przy 3 tys obrotow. Objaw ten na benzynie jest bardzo nasilony do tego stopnia ze nie da sie jechac z ciagla predkoscia przy tych 3tys, na gazie jest troszke lepiej. Auto przy przyspieszaniu na kazdym biegu zachowuje sie jakby mialo odciencie przy tych 3tys obrotow. Do 3tys idzie od 3 do 3.2 muli,po 3.2 leci juz normalnie. Na LPG moge go rozpedzic do np 160jm/h a na benzynie nie chce jechac wiecej niz 120km/h.
Moze ktos mial cos podobnego i wie gdzie moge szukac problemu?
Z gory dziekuje za pomoc



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Szarpanie w okreslonym zakresie obrotow.

Post autor: Mavrick » czw sty 05, 2017 22:55

Zobacz w jakim stanie jest filtr powietrza byc moze brakuje mu gdzies powietrza ewentualnie lapie gdzies lewe powietrze i tez beda takie numery. Warto moze by jeszcze wymienic filtr paliwa.



Awatar użytkownika
pittrans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz sie 16, 2015 11:27

Szarpanie w okreslonym zakresie obrotow.

Post autor: pittrans » pt sty 06, 2017 19:38

Sprawdził bym powietrze miałem podobnie gdy było lekkie rozszczelnienie za przepławką na gazie ok a na benzynie brak mocy.



Gietei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 20, 2016 19:35

Szarpanie w okreslonym zakresie obrotow.

Post autor: Gietei » sob sty 07, 2017 12:16

Bylem na Vagu u mechanika. I po podpieciu wyskoczyl blad sondy lambda przed katalizatorem. Tylko ciekawe czy to moze miec cos wspolnego z tym :)
Wymienie to dam znac :)



Awatar użytkownika
pittrans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz sie 16, 2015 11:27

Szarpanie w okreslonym zakresie obrotow.

Post autor: pittrans » sob sty 07, 2017 20:58

Przy gazie zawsze będzie błąd sondy ma to samo sporadyczny błąd sondy nie pamiętam nr błędu , ma vaga i nawet wymieniłem na nową sondę i błąd wraca.



Gietei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 20, 2016 19:35

Szarpanie w okreslonym zakresie obrotow.

Post autor: Gietei » ndz sty 08, 2017 19:52

Jest nowa poszlaka. Dzisiaj z innej beczki wymienilem sobie waz od odmy ktory nawiasem mowiac byl w srodku bardzo zasyfiony. Wymienilem bo byl pekniety i sklejony.
Po czym musialem autkiem sie przejechac i tu odziwo szarpanie znacznie sie zmniejszylo... na benzynie idzie jak przecinak i od czasu do czasu szarpnie ale mozna juz normalnie jezdzic i uttzymac stala predkosc rzedu 100km/h kiedys przy tej stalej predkosci jechal jak kangur.
Czy ktos to ogarnia bo ja juz zglupialem...



Awatar użytkownika
pittrans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz sie 16, 2015 11:27

Szarpanie w okreslonym zakresie obrotow.

Post autor: pittrans » ndz sty 08, 2017 20:12

Ja bym jeszcze przeczyścił przepustnice aby płynie chodziła i nie było nagaru.



magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Szarpanie w okreslonym zakresie obrotow.

Post autor: magiz19 » wt sty 10, 2017 09:36

Mialem identycznie tyle ze w mk2. Po kombinacjach z czym się tylko dało zmieniłem sterownik i problem znikł.
Najlepiej było by podmienić jak masz taka opcje.



Gietei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 20, 2016 19:35

Re: Szarpanie w okreslonym zakresie obrotow.

Post autor: Gietei » sob sty 14, 2017 21:02

Ogolnie rzecz biorąc ta poprawka odmy to byl przypadek.
Auto pozniej jak szarpalo tak szarpalo. Pojechalem do mechaniora wymienil mi sonde na nowa orginalna.
Po wymianie sondy autko nabralo powera:) jest mocniejsze i skowyrniejsze. Błąd sandy wykasowany i juz sie nie pojawil :)
Aleee szarpanie nadal wystepuje. Raz mocniej raz slabiej raz wcale a raz znaczaco. Przewody cewka sprawdzone, lewego powiwtrza nie zalapuje... na wolnych obrotach chodzi oki i rowno.



Gietei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 20, 2016 19:35

Szarpanie w okreslonym zakresie obrotow.

Post autor: Gietei » czw sty 19, 2017 00:28

Sprawa rozwiazana :) przyczyna problemu po wielu diagnozach jest przeplywomierz.
Po odpieciu przeplywomierza auto jezdzi WZOROWO zadnego dlawienia szarpania itp :)
Narazie go wypiolem bo do oracy nim jezdzic musze.
I teraz pytanie czy jak pojezdze troche bez tego przeplywomierza to cos sie stanie poza ciut wiekszym spalaniem ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości