Drgania na wolnych obrotach/ciężko odpala

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rogal1410
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 16, 2016 20:18

Drgania na wolnych obrotach/ciężko odpala

Post autor: rogal1410 » wt gru 20, 2016 10:02

Witam to mój pierwszy post. Mianowicie pierwszy problem polega na drganiach silnika na wolnych obrotach oraz czasami zawieszajacych się obrotach. Był też problem z wkrecajacym się silnikiem samoczynnie na wysokie obroty jakby miał startować w kosmos. Najgorsza jest jednak ta praca na biegu jalowym trzęsie silniekiem co jest też trochę odczuwalne w środku samochodu. Gaz reaguje prawidłowo chociaż po dodaniu gazu tak do 2tyś obr czasami nie spadają one od razu po dopuszczeniu pedalu.
Druga sprawa ciężkie odpalanie po raz chyba trzeci od kad go mam. Nie jest to tak że za każdym razem jest problem z odpaliem jak jest zimny czy ciepły chociaż na ciepłym ani razu tego problemu nie mialem. W każdym razie po dłuższym kreceniu zalapywal. Pierwszy raz zdążyło się to gdy były pierwsze większe mrozy i duża wilgotność. Więc nie zwracałem na to większej uwagi jednak dziś temperatura dodatnia nie padało o problem był jednak W końcu odpalił.
Teraz do sedna silnik 1.4 według naklejki abd.
Wszystko zaczęło się od tego jak mi zaczął przerywać stwierdziłem że świece i przewody(po obejrzeniu starych miałem rację bo dwa przewody lekko przepalone już były i świece też nie najlepiej wyglądały ) po wymianie ustalo przerywanie jednak po paru dniach zaczęły się problemy wyżej opisane. Już mi ręce opadają ci może być nie tak. Rzeczy które wymieniłem już to:
- świece i przewody
- silnik krokowy
- czujnik temperatury
-termostat
- została wyczyszczona przepustnica(po zabiegu objawy trochę się zmniejszyły)
Odnośnie drgań i tych obrotów to będę w czwartek zmieniał podstawę przepustnicy bo ktoś wcześniej na odpi... To zrobił i może łapać lewe powietrze na dole zalacze zdjęcie jak ktoś odje.... I mam nadzieję że to ustanie jednak gdyby tak nie było to gdzie szukać jeszcze przyczyny?
Odnośnie zapalenia nie mam pomysłu co to może być jakieś sugestie? Kopulka i palec ok nie wiem jak z aparatem zaplonowym Ale wydaje się ok.
Macie jakieś pomysły?
Tak wygląda tą podstawa nie wiem kto to tak zrobił ale Z tego co zauważyłem śruby ukrecil i poszedł na łatwiznę. W czwartek i tak bd to wymieniał.
Obrazek
A to dalej ta nieszczęsna podstawa
Obrazek



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Drgania na wolnych obrotach/ciężko odpala

Post autor: Mavrick » wt gru 20, 2016 23:16

Sprawdz ustawienie zaplonu.



rogal1410
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 16, 2016 20:18

Re: Drgania na wolnych obrotach/ciężko odpala

Post autor: rogal1410 » śr gru 21, 2016 20:40

Mavrick pisze:Sprawdz ustawienie zaplonu.

:pub: podziekowal za porade co prawda nie do konca dalo efekty ale zaplon byl przestawiony i poprawila sie kultura pracy :)
jutro jeszcze zmienie ta podstawe przepustnicy bo zauwazylem ze juz ledwo co sie trzyma i na pewno dostaje lewe powietrze co powoduje moje problemy.

Jeszcze raz dzieki za rade :pub: mam nadzieje ze moj staruszek w koncu zacznie dzialac jak nalezy :)



rogal1410
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 16, 2016 20:18

Drgania na wolnych obrotach/ciężko odpala

Post autor: rogal1410 » pt gru 23, 2016 18:53

To powrót do tematu po zrobieniu tych rzeczy Plus na koniec ta podstawa jedyny problem nie znikł. Mianowicie jak pisałem parę razy zdążyło mu się nie odpalić . dopiero po dluzszym kreceniu. Dziś znów ten problem . co to może być? Dodam że słychać jak pracuje pompa paliwa a alarmu nie mam tylko centralny zamek i to z kluczyka.

Ręce opadają pomóżcie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości