Falowanie obrotów! Sonda nowa czujnik hala nowy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pzmk86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 19, 2016 22:27

Falowanie obrotów! Sonda nowa czujnik hala nowy

Post autor: pzmk86 » pn gru 19, 2016 22:37

Witam od miesiąca jestem posiadaczem MK4 1.6SR 8v problem od samego początku polega na masakrycznym spalaniu i gaśnieciu silnika po nagrzaniu na jałowym biegu (nie trzyma obrotów) falowaniu (śmierdzi paliwem).1 odczyt błedu czujnik hala wymieniony na nowy 2odczyt po wymianie hala sonda lambda wymieniona na orginał nowy . Teraz brak błędów ale obroty dalej falują auto gaśnie na światłach skrzyżowaniach.mam filmiki zdjęcia wykresów.Na blokach w pl vagu skaczą napięcia na sondzie.Ktoś coś pomoże bo już dostaje szału.Wiem że temat milion razy poruszany ale też milion teorii ilu mechaników tyle podpowiedzi teraz po wymianie tych rzeczy które opisałem zdaje sie na was z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Falowanie obrotów! Sonda nowa czujnik hala nowy POMOCY

Post autor: marcin7x5 » wt gru 20, 2016 07:51

Czyszczenie i adaptacja przepustnicy na początek. Odepnij wtyczkę na czujniki w pompie wspomagania kierownicy.



Awatar użytkownika
Jacob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 20:37
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Falowanie obrotów! Sonda nowa czujnik hala nowy

Post autor: Jacob » czw gru 29, 2016 20:42

Jak nie pomoże adaptacja, to wymień uszczelki pod kolektorem ssącym, nieszczelności w tym miejscu to standard w 1.6sr.
Lewe powietrze zasysane w tym miejscu, powoduje falowanie obrotów i problemy z odpalaniem np po nocnym postoju na zimnie/mrozie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości