Szarpnięcie przy wrzuceniu 2/3 biegu , drgania podczas jazdy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

buen1337
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 23:31

Szarpnięcie przy wrzuceniu 2/3 biegu , drgania podczas jazdy

Post autor: buen1337 » wt gru 20, 2016 00:57

Witam ! Mój problem jest następujący;
-Podczas ruszania wszystko jest okej , dopiero gdy wrzucę dwójkę to czuć jakby takie szarpnięcie , wyczuwalne jest tez stuknięcie jakby skrzynia/silnik się przemieszczały.. Dziwne też jest to , ze gdy np na zakręcie zredukuję bieg , to wtedy czuć jakby silnik/skrzynia przemieszczała się na boki ...

-Podczas szybszej jazdy 80/90km ze stałą prędkością , przy trzymaniu nogi na pedale gazu , czuć takie jakby drgania , szczególnie nasila się to kiedy dodaje gazu , jakby gdzieś był luz (zawieszenie sprawne,sprzęgło nowe)

Wiem , że pod dźwignia biegów od strony podwozia mam luz na takim mechanizmie ( nie wiem jak się nazywa ) Wystaje tam kulka od drążka biegów ..
Mechanik sprawdzał poduszki pod silnikiem i łączącą skrzynie z silnikiem metodą (ręczny,puszczaj sprzęgło) .. Czy można wykluczyć poduszki ?? Mechanik stwierdział , że wibracje szczególne odczuwalne są z prawej strony samochodu.

A co do tematu szarpania przy zmianie biegów , nie jest to typowe szarpnięcie przy np źle wypuszczonym sprzęgle , ale takie jakby luzy na silniku/skrzyni .. Czuć jak się przemieszcza

Proszę o mądre podpowiedzi , nie mogłem znaleźć tematu z podobnymi objawami co u mnie także .. Z góry dzięki :) :kwiat: :kwiat:

Samochód to Golf IV 1.6 101km Benzynka ..

Ostatnia sprawa to taka, że pedał gazu dziwnie reaguje momentami, tzn. zdarza się tak że wcisnę go, puszczę i on tak jakby dopiero po chwili schodzi z obrotów. Co to może być?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Szarpnięcie przy wrzuceniu 2/3 biegu , drgania podczas jazdy

Post autor: hak64 » wt gru 20, 2016 08:28

buen1337 pisze:wyczuwalne jest tez stuknięcie jakby skrzynia/silnik się przemieszczały.. Dziwne też jest to , ze gdy np na zakręcie zredukuję bieg , to wtedy czuć jakby silnik/skrzynia przemieszczała się na boki
Sprawdź poduszki silnika i skrzyni.
buen1337 pisze:pedał gazu dziwnie reaguje momentami, tzn. zdarza się tak że wcisnę go, puszczę i on tak jakby dopiero po chwili schodzi z obrotów. Co to może być?
Może masz zasyfioną przepustnicę.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

buen1337
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 23:31

Re: Szarpnięcie przy wrzuceniu 2/3 biegu , drgania podczas j

Post autor: buen1337 » wt gru 20, 2016 11:27

hak64 pisze:
buen1337 pisze:wyczuwalne jest tez stuknięcie jakby skrzynia/silnik się przemieszczały.. Dziwne też jest to , ze gdy np na zakręcie zredukuję bieg , to wtedy czuć jakby silnik/skrzynia przemieszczała się na boki
Sprawdź poduszki silnika i skrzyni.
buen1337 pisze:pedał gazu dziwnie reaguje momentami, tzn. zdarza się tak że wcisnę go, puszczę i on tak jakby dopiero po chwili schodzi z obrotów. Co to może być?
Może masz zasyfioną przepustnicę.

Przepustnica jest założona nowa więc to raczej bym odrzucił ..

Mechanik oglądał te poduszki i stwierdził , że powinny być okej. Czy da rade to jakos inaczej sprawdzic oprócz tej metody co opisałem powyżej ??



buen1337
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 23:31

Szarpnięcie przy wrzuceniu 2/3 biegu , drgania podczas jazdy

Post autor: buen1337 » wt gru 20, 2016 21:40

Dodam , że drgania pod pedałem są odczuwalne przy predkosci około 100km/h



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Szarpnięcie przy wrzuceniu 2/3 biegu , drgania podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » czw gru 22, 2016 21:30

Wygląda na zużytą poduszkę skrzyni biegów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości