1.6 aee słupek

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Golfiacz AEE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 11, 2016 21:26

1.6 aee słupek

Post autor: Golfiacz AEE » sob gru 17, 2016 15:42

Muszę zmienić silnik, wiem ze sa 2 wersję AEE jedna ma rozruszniku z przodu a druga z tyłu, moje pytanie : jak kupie silnik z rozrusznikiem z tyłu to muszę do niego kupować skrzynie? Bo ja mam rozrusznik z przodu, znalazłem silnik od cordoby w idealnym stanie, gdybym kupił skrzynie i silnik, to podeszlo by to?

Znalazłem jeszcze coś takiego? Warto? U mnie silnik wszystko gra elegancko tylko panewki do roboty, gdyby ten klin przełożyć od mojego, gra warta świeczki?https://www.olx.pl/i2/oferta/silnik-skr ... 7e228b496b



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

1.6 aee słupek

Post autor: Mavrick » ndz gru 18, 2016 09:41

Golfiacz AEE pisze: U mnie silnik wszystko gra elegancko tylko panewki do roboty,
A co za problem wymienic panewki?? groszowe sprawy a roboty na 2h. A jaka masz pewnosc ze w tym co kupisz np panewki beda ok? nie wspominajac o tym ze trzeba przerzucic silnik, skrzynie i jeszcze wymienic wal.



Golfiacz AEE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 11, 2016 21:26

Re: 1.6 aee słupek

Post autor: Golfiacz AEE » ndz gru 18, 2016 11:51

U mnie panewki na korbach sa Totalnie zmęczone, myślisz ze lepiej to zrobić niz wydzierac silnik? Gdy np czop wału będzie delikatnie ruszony ile to powinno wytrzymać? Zależy mi żeby jeszcze z 50 tys zrobił a potem żegnam sie z tym autem :)



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

1.6 aee słupek

Post autor: Mavrick » ndz gru 18, 2016 22:17

Na pewno wyjdzie taniej;). Za komplet panewek na korby placilem ok 80 zl. Glowne jezeli dobrze patrzylem w necie beda nieco drozsze;). Jezeli chodzi o tamten silnik to nie masz pewnosci czy jest kolizyjny czy tez nie...(zdania sa podzielone). Jezeli jest kolizyjny i rozrzad nie zatrzymal sie na znaku w trakcie zerwania klinu to moze byc tak ze bedziesz mial do roboty (przekladki) glowice wiec dokladasz do tego interesu kasiore za planowanie, szpilki i nowa uszczelke lub nowe zawory uszczelniacze i szlif gniazd (o wlasnej robocie, browarach;D nie wspominam). A i trzeba bedzie do spowiedzi jeszcze isc (swieta ida;D) bo zapewne siarczyste ku... trzeba bedzie liczyc w dziesiatkach;). Wiec jezeli masz pewnosc ze to tylko panewki to je wymien i po problemie:).



Golfiacz AEE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 11, 2016 21:26

Re: 1.6 aee słupek

Post autor: Golfiacz AEE » pn gru 19, 2016 00:09

Przekonales mnie, dzięki za pomocne słowa!! :)) w tym tygodniu idzie na zmianę panewek, przy okazji wymienię mu filtr i olej i mam nadzieję ze będzie wszystko grało tak jak trzeba dziękuję! :)



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

1.6 aee słupek

Post autor: Mavrick » pn gru 19, 2016 08:40

Daj znac co wyszlo:).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości