[ROZWIĄZANY] Ubytek płynu chłodniczego - AHF

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
brzozkalbn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lis 12, 2009 22:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Ubytek płynu chłodniczego - AHF

Post autor: brzozkalbn » śr lis 02, 2016 20:30

To olej z odmy a nie płyn chłodniczy.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Ubytek płynu chłodniczego - AHF

Post autor: Garrison » śr lis 02, 2016 22:58

brzozkalbn pisze:To olej z odmy a nie płyn chłodniczy.
No cóż, nie mogło być zbyt łatwo :D Dzięki wielkie, będę szukał dalej. Może w sobotę uda się nawiedzić serwis w Obornikach. Co do samego wycieku z rurki odmy, dużo z tym roboty? :kac:



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Ubytek płynu chłodniczego - AHF

Post autor: Garrison » pn lis 14, 2016 01:15

Wybaczcie podwójny post, ale muszę zadać pytanie, prawdopodobnie mocno retoryczne... Czy tutaj można już mówić o solidnym wycieku płynu z węży? :D Inna sprawa, czy taki ubytek może mieć wpływ na minimalne falowanie obrotów na P? Wskazówka rusza się bardzo delikatnie, że zauważyłem to dopiero podczas oczekiwania na policję :kac:

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć:
" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
brzozkalbn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lis 12, 2009 22:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Ubytek płynu chłodniczego - AHF

Post autor: brzozkalbn » pn lis 14, 2016 02:12

Garrison pisze:Czy tutaj można już mówić o solidnym wycieku płynu z węży?
raczej o nieszczelnym silniku i wycieku oleju :grin:



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Ubytek płynu chłodniczego - AHF

Post autor: Garrison » pn lis 14, 2016 08:03

brzozkalbn pisze:
Garrison pisze:Czy tutaj można już mówić o solidnym wycieku płynu z węży?
raczej o nieszczelnym silniku i wycieku oleju :grin:
Jasny gwint. Nawet ten różowy osad i wodniste coś w okolicy grodzi by nie wskazywały, że to płyn? :D



michal656
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 21:45

Ubytek płynu chłodniczego - AHF

Post autor: michal656 » wt lis 15, 2016 16:08

U mnie też ubywał tylko podczas jazdy. Diagnoza: uszczelka pod głowicą. Dodatkowo jak odkręciłem korek od zbiorniczka wyrównawczego i dodałem gazu do spaliny było czuć w zbiorniczku. Ciśnienie w układzie było tak duże, że ciekło mi wszystkimi możliwymi łączeniami (łacznie z wymianą chłodnicy - rozwaliło ją ciśnienie i starość). Finalnie wydałem 600 PLN i problem mam z głowy. Silnik 2.0 AQY



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Ubytek płynu chłodniczego - AHF

Post autor: Garrison » wt lis 15, 2016 16:42

michal656 pisze:U mnie też ubywał tylko podczas jazdy. Diagnoza: uszczelka pod głowicą. Dodatkowo jak odkręciłem korek od zbiorniczka wyrównawczego i dodałem gazu do spaliny było czuć w zbiorniczku. Ciśnienie w układzie było tak duże, że ciekło mi wszystkimi możliwymi łączeniami (łacznie z wymianą chłodnicy - rozwaliło ją ciśnienie i starość). Finalnie wydałem 600 PLN i problem mam z głowy. Silnik 2.0 AQY
Obecnie czekam na koniec sezonowej wymiany opon, coby umówić termin. Zdecydowałem się na uszczelnienie łączeń i wymianę węży jeśli konieczne. Przy okazji głowica pójdzie do planowania.



Kropek2016
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 08, 2016 13:58

Ubytek płynu chłodniczego - AHF

Post autor: Kropek2016 » czw gru 08, 2016 14:07

Witam,

czy udało się odszukać miejsce wycieku ? Mam identyczny problem ( ubytek płyty w różnych ilościach) bez jakichkolwiek innych objawów. Podejrzewam UPG i zastanawiam się nad wymianą.
Silnike 1.6 sr(AKL). Dziwne że kompletnie nie ma żadnych innych objawów UPG. Wcześniej płyn uciekał mi przez krućce przy silniku jednak wszystko zostało wymienione, a płynu nadal ubywa. Dzwinie że raz mniej raz więcej ...



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Ubytek płynu chłodniczego - AHF

Post autor: Garrison » czw gru 08, 2016 15:14

Kropek2016 pisze:Witam,

czy udało się odszukać miejsce wycieku ? Mam identyczny problem ( ubytek płyty w różnych ilościach) bez jakichkolwiek innych objawów. Podejrzewam UPG i zastanawiam się nad wymianą.
Silnike 1.6 sr(AKL). Dziwne że kompletnie nie ma żadnych innych objawów UPG. Wcześniej płyn uciekał mi przez krućce przy silniku jednak wszystko zostało wymienione, a płynu nadal ubywa. Dzwinie że raz mniej raz więcej ...
Ustalić nie ustaliłem. Ogółem długi zastój - sprawdzam stan i dolewam, bo ostatnio na nic czasu nie mam, tym bardziej na zostawienie auta na kilka dni. Co do wycieku, to ostatnio jak dolewałem pod pracą, zwróciłem uwagę pod samochód. Były mokre plamy, średnica może jakieś ~8cm. Nie mówi to jednak za wiele, bo płyn może ciec gdzieś na górze z prawej, a ścieka na dół po środku. Jak w końcu będę miał dłuższe wolne to zagrzeję auto porządnie i wrzucimy na podnośnik by móc obserwować gdzie się zbiera. Niestety okres świąteczny się zbliża, to pewnie do połowy stycznia muszę jeździć z cieknącym płynem. Na pewno jak uda się rozwiązać problem to napiszę tutaj co i jak :) Jak znajdą przy mnie wyciek to także zdjęcia.

#EDIT, 01.03.2017.

Problem został zażegnany w okolicach 9. lutego, ale musiałem pojeździć i sprawdzić czy będzie się zapalać kontrolka. Ogółem rozwiązanie przyszło przy okazji, bo skrzynia ześwirowała i okazało się, że jej chłodnica puściła, a z niej uciekał płyn chłodniczy wraz z olejem :D Naprawa (tj. chłodnica + wymiana) zamknęły się w 300zł. W końcu po prostu wsiadam i jadę, bez zaglądania pod maskę :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości