Ciężkie odpalanie - zalewanie silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zygizwro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr mar 12, 2014 13:27

Ciężkie odpalanie - zalewanie silnika

Post autor: zygizwro » śr lis 23, 2016 22:32

objawy: rano po około 7 sekundach kręcenia silnik z trudem odpala, często towarzyszy temu wybuch w tłumiku 3 calowym, jak zgaszę od razu i odpalę to już ok. Czasem kreci minimalnie dłużej też jak jest już ciepły. Śmierdzi paliwem strzela z rury, szarpie autem - tak kilkanaście sekund, później wszystko ok (jakby ssanie zebane). Silnik 1,8 T AUQ ma LPG fazy ciekłej. Zakręcałem butle i objawy te same. Dziwne jest to, że czasem śmierdzi z kratek benzyna jak już chodzi długi czas na gazie. Już kilka tysięcy wydałem i nic :( Masakra.
Wymienione wszystko: rozrząd, czujnik położenia wału wałka, temperatury, spalania stukowego, świece, cewki, pompa paliwa, zawór zwrotny paliwa, regulator ciśnienia, filtr paliwa, czyszczona przepustnica, kompresja po 12, drożność przewodów paliwowych.

Nie mam pojęcia co dalej



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Ciężkie odpalanie - zalewanie silnika

Post autor: pinstonvw » śr lis 23, 2016 23:04

Próbowałeś pojeździć parę dni na benzynie bez włączania LPG? Przerabiałem podobne sytuacje w autkach gdzie lpg nie było stosownie zestrojone i mapa benzyny rozjeżdżała się powodując podobne objawy. Ewentualnie sonda? Komputer coś pokazuje?
Zakręć raz jeszcze butlę i daj silnikowi popracować na LPG tak, żeby resztki z przewodów zostały wypalone. Potem pojeździj kilkadziesiąt kilometrów na benzynie w różnym zakresie obrotów i zobaczysz co będzie rano.


...

zygizwro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr mar 12, 2014 13:27

Ciężkie odpalanie - zalewanie silnika

Post autor: zygizwro » śr lis 23, 2016 23:07

probowałem. butle zakręciłem wypaliłem resztki LPG tym bardziej, że to gaz ciekły 5 generacji. jeździłem 2 dni i to samo. sonda padła teraz ale pół roku już się z tym męcze. zero błędów. Viale zczytuje mape z wtrysków benzyny. Mapa jest identyczna



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Ciężkie odpalanie - zalewanie silnika

Post autor: pinstonvw » czw lis 24, 2016 18:36

Czy problem pojawił się tak po prostu czy może były jakieś przesłanki ku niemu? Np. zaraz po montażu lpg? Części wymieniałeś na nowe czy używki?


...

zygizwro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr mar 12, 2014 13:27

Re: Ciężkie odpalanie - zalewanie silnika

Post autor: zygizwro » sob lis 26, 2016 11:11

takiego już kupiłem. cześci wszystkie nowe.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Ciężkie odpalanie - zalewanie silnika

Post autor: hak64 » ndz lis 27, 2016 09:59

zygizwro pisze:sonda padła teraz ale pół roku już się z tym męcze
Przy padniętej sondzie sterownik ma problem z ustaleniem dawki paliwa. Może właśnie to jest powodem twoich problemów.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości