Leon ARL - Problem z pompką elektryczną w zbiorniku paliwa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pm4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 10, 2012 21:25
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Leon ARL - Problem z pompką elektryczną w zbiorniku paliwa

Post autor: pm4 » pn paź 17, 2016 20:33

// 15.10.2016
Witam.
Niedawno padła mi pompka paliwa w zbiorniku i kupiłem używaną, która wyglądała na sprawną (rozebrałem i wyczyściłem), jednak przy przekręcaniu kluczyka na zapłon wydawała dziwne dźwięki jakby tłoczyła paliwo z powietrzem, i dopiero za trzecim przekręceniem objaw ustępuje. Sprawdziłem to dzisiaj podłączając wężyk i o to co wyprawia pompa. Taka sytuacja występuje jak w baku jest połowa i mniej paliwa (1/4).

Nagrałem film
http://www.youtube.com/watch?v=wtQGO5blfYs&

Pompa taka:
ObrazekObrazek

Wyjmowałem kilka razy pompkę i zawsze kosz był pełen paliwa a w grubszym wężyku nie było żadnych bąbelków powietrza. Co tutaj jest uwalone ?, sam wirnik w pompie takie coś robi ?, bo ten plastikowy wężyk idący w górę od pompki do króćca jest cały i nie zasysa powietrza (paliwo nie cofa się), ten mały to chyba jakiś powrót paliwa z pompki otwierający klapkę w koszu pompy umożliwiający wtłaczanie paliwa do tego kosza i może ten element tłoczy bąbelki powietrza ?, jak tak to tylko wymiana samej pompki wchodzi w grę ?.

//Aktualizacja z 17.10.2016
Dzisiaj zatankowałem i mam 3/4 baku i tego efektu nie ma, czyżby jakaś nieszczelność gdzieś była ?, bo jeśli na tych plastikowych rurkach to by paliwo się cofało i przy pompowaniu tryskało na boki (w baku) a nie bąbelkami powietrza do węża doprowadzającego.

A może to przez problemy z odpowietrzaniem baku, bo dzisiaj kilka razy odbił pilot a przecież jest nieco więcej niż 3/4. Odpowietrznik naciskałem, ale nie słyszałem aby jakieś powietrze uciekało.


ARL - Turbo Caha

Awatar użytkownika
pm4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 10, 2012 21:25
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Leon ARL - Problem z pompką elektryczną w zbiorniku paliwa

Post autor: pm4 » wt paź 18, 2016 20:31

// Aktualizacja 18.10.2016

No cóż, poziom paliwa spadł do nieco ponad połowy baku i znów zaczyna się to samo co na filmiku ...
Pojeżdżę aby znów była 1/4, wyjmę ją i trzeba będzie posprawdzać te przeźroczyste wężyki, szkoda tylko ruszać tych zacisków, ale widocznie nie ma wyjścia.


ARL - Turbo Caha

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Leon ARL - Problem z pompką elektryczną w zbiorniku paliwa

Post autor: jeryk10 » pn paź 31, 2016 21:00

pm4, jeżeli auto jeździ i odpala to nie zawracałbym sobie tym głowy bo w niektórych pompowtryskach objaw takiego odgłosu to norma .


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
pm4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 10, 2012 21:25
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Leon ARL - Problem z pompką elektryczną w zbiorniku paliwa

Post autor: pm4 » wt lis 22, 2016 00:40

Minęło sporo czasu i auto odpala i chodzi normalnie. Niedawno zrobiłem test i wypaliłem paliwo aż do zapalenia rezerwy i po tym tez bez problemu odpalał, a odgłos zasysania powietrza nie pogłębiał się. Zastanawia mnie co będzie jak przyjdą przymrozki, czy też nie będzie problemu z zapalaniem czy jednak pojawią się jakieś. Najbardziej przeszkadza mi to "siorbanie" pompy, jakbym jakimś niesprawnym złomem jeździł lub z paroma litrami paliwa :)


ARL - Turbo Caha

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Leon ARL - Problem z pompką elektryczną w zbiorniku paliwa

Post autor: wron » wt lis 22, 2016 08:34

Hmm, ale u mnie też podobny odgłos jest i wydaje się że zawsze był. I to w dwóch PD jakie miałem.



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Leon ARL - Problem z pompką elektryczną w zbiorniku paliwa

Post autor: Maszan » wt lis 22, 2016 11:26

Ja mam dolozona pompe z PD do Vp i zawsze gdy mam w polowie baku jest taki dzwiek.Raczej nie masz sie czym przejmowac.Wazne ze dobija paliwa przed odpaleniem.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

srubox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lis 25, 2009 15:33
Lokalizacja: Tczew

Leon ARL - Problem z pompką elektryczną w zbiorniku paliwa

Post autor: srubox » wt lis 22, 2016 12:12

ten dzwiek to normalny objaw i w niczym nie przeszkadza.



Awatar użytkownika
pm4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 10, 2012 21:25
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Leon ARL - Problem z pompką elektryczną w zbiorniku paliwa

Post autor: pm4 » pt lis 25, 2016 01:06

Ok, nie będziemy bardziej drążyć tematu. Na starej pompie tego nie było, ale stara różni się od tej bo filtr ma na zewnątrz kosza a nie w środku. Najważniejsze, że auto ma dynamikę i nie gaśnie, za co obwiniałem padające przekaźniki pompy, dopóki ona sama nie padła.

Dzięki wszystkim za opinie i życzę wielu bezawaryjnych kilometrów :kufel: :pub:


ARL - Turbo Caha

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości