Świszczenie po regeneracji alternatora

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maxarti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 31, 2016 18:15

Świszczenie po regeneracji alternatora

Post autor: maxarti » pn paź 31, 2016 20:38

Zacznę od tego, iż ostatnio miałem problem z moim Golfem IV 1.9 TDI z powodu rozszczelnienia pompy wtryskowej. Wyciek paliwa doprowadził do zalania alternatora, który odmówił posłuszeństwa i przestał ładować akumulator. Wyciek zlikwidowałem poprzez wymianę uszczelki pod deklem i nastawnikiem pompy oraz konieczne było ustawienie dawki wtryskowej z wykorzystaniem VAGa, co też uczyniłem.
Alternator bez wyjmowania wyczyściłem benzyną ekstrakcyjną i zaczął ładować. Okazało się wtedy że szczotki regulatora napięcia oraz komutator jest na wykończeniu.
ObrazekObrazek

Zdecydowałem, że oddam alternator do regeneracji. Elektromechanik wymienił komutator, regulator napięcia oraz 2 łożyska przy okazji.
Po odebraniu auta zaczął się dziwny świst (skwierczenie) dobiegający z prawej strony komory silnika, a słyszalny był głównie w kabinie. Na wolnych obrotach nie słychać. Najgorzej jest przy ruszaniu i podczas jazdy. Odgłosy są przerywane i też zależne od dodawania i ujmowania gazu lub też skręcania.
Pojechałem z powrotem do mechanika, przeglądnął, posłuchał odgłosów podczas jazdy i obstawił poświstywanie paska wielorowkowego. Ale jak popryskał zmywaczem w okolicach alternatora i paska i po kolejnej jeździe próbnej objawy nie zniknęły to zwątpił i powiedział, że alternator jest ok i nic więcej nie może zrobić.
Boję się że to jakaś rolka lub coś innego i może silnik klęknąć na dobre.
Proszę o pomoc, co to może być? :rozpacz:

Dodam, że napinacz paska wielorowkowego był wymieniany 2 miesiące temu ( 4 tyś temu), rozrząd wymieniany ok 45 tyś temu, pompa wtryskowa po wymianie uszczelek nie dawała żadnych niepokojących odgłosów, wentylatory w kabinie sprawdzałem i nic, nawet po ich wyłączeniu skwierczenie nie ustawało.
O co chodzi? Pomocy :otepienie:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Świszczenie po regeneracji alternatora

Post autor: Michał_1977 » wt lis 01, 2016 19:55

Może sprzęgło alternatora,a może faktycznie któraś rolka.
Aby postawić 100% diagnozę,naeży zdjąć pasek i ręcznie pokręcić każdą rolką. Napinacz skacze bardzo?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

maxarti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 31, 2016 18:15

Świszczenie po regeneracji alternatora

Post autor: maxarti » czw lis 03, 2016 19:24

Sprzęgło alternatora wymienianie było dokładnie 4 lata temu (listopad 2012r.) i wtedy to był inny odgłos, bardziej intensywny. Teraz to coś w rodzaju takiego niewielkiego skwierczenia.
Chodzi ci o napinacz rozrządu czy paska wielorowkowego na alternatorze?
W każdym razie będzie trzeba sprawdzić każdy element paska.



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Świszczenie po regeneracji alternatora

Post autor: amatorek » czw lis 03, 2016 23:19

Klima w aucie jest ? może łożysko sprężarki ? a może turbina tak gwiżdże ?



maxarti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 31, 2016 18:15

Świszczenie po regeneracji alternatora

Post autor: maxarti » śr lis 09, 2016 17:28

Klima jest, więc duże prawdopodobieństwo że to łożysko sprężarki. A co do turbiny to jest w miarę cicha, zwłaszcza że układ wydechowy był uszczelniony poprzez wspawanie nowej plecionki.



maxarti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 31, 2016 18:15

Świszczenie po regeneracji alternatora

Post autor: maxarti » ndz mar 26, 2017 10:20

Sprawa załatwiona. Okazało się, że po wymianie przegubu zewnętrznego przy kole prawym, nastała cisza.
Dziwne, ale najważniejsze że problem z głowy. :pub:
Temat zamknięty.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości