Pomiar na zimnym czy na ciepłym silniku????

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Pomiar na zimnym czy na ciepłym silniku????

Post autor: serafin74 » czw paź 13, 2016 21:29

Witam wszystkich.Wiem że jest tu dużo info na temat aku i jego ładowania przez alternator,ale nikt nie pisze jak wykonać prawidłowo pomiary miernikiem.Czy na zimnym czy ciepłym silniku????Czy jeśli silnik zimny i aku ma12.61V to po odpaleniu auta odrazu ma ładować i mieć 14V????.Jestem laikiem w te sprawy i wyczytałem miej wiecej jak je wykonać,ale chciałbym sie upewnic czy dobrze to robie. Coś rozładowywuje mi aku bo po 2-3 dniach mam problem z odpaleniem.Robię krótkie trasy po mieście.Mam aku VARTA Blue Dynamic 12V 52Ah 470 A. Ja wykonałem takie pomiary i opisze je.
Po nocy na klemach aku ma 12.61V w spoczynku na zamkniętym centralnym.Silnik zimny i po odpaleniu jest 13.80V nie obciążony i pomału rośnie.Po około 4 minutach 13.93V. Po przygazowaniu parę razy 14,07V.Po włączeniu wszystkich odbiorników (obciążony) ,światła.dmuchawa,tylna szyba napiecie 13.85V. Po wyłączeniu wszystkiego 14.10V. Po wyłączeniu silnika wartości pomału spadają.Po paru minutach jest 12.93V. Na wyjściu z alternatora(gruby kabel + miernik + masa ma 14.15V na odpalonym silniku.Każdy opisuje inne wartości i poprostu zgupiałem już
Proszę o pomoc czy wykonałem te pomiary dobrze i czy wartości są dobre lub w jaki sposób je wykonać prawidłowo.Proszę o wytłumaczenie łopatologiczne.


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Pomiar na zimnym czy na ciepłym silniku????

Post autor: Mavrick » pt paź 14, 2016 18:29

Zakres ladowania to teoretycznie od 13,6 do 14,4 V. Sprawdz jeszcze jakie ladowanie bedzie jak juz troche pojezdzisz...ladowanie zwykle spada pod wplywem ciepla. Jezeli po 30 minutach bedziesz mial na obciazeniu ponizej 13,6 to trzeba sprawdzic regulator ladowania, warto sprawdzic rowniez punkty masowe. Byc moze jest slabe przejscie miedzy altkiem a silnikiem lub silnikiem i aku. Moze byc tez tak ze rozsypala sie ktoras dioda prostownicza i tez bedziesz mial problem z niskim ladowaniem.



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Pomiar na zimnym czy na ciepłym silniku????

Post autor: serafin74 » ndz paź 16, 2016 15:16

Ok dziekuje za odpowiedz.Na chwile obecna nie moge sprawdzic jak pisałeś Mavrick bo mam wymontowany rozrusznik gdyż sie blokowal przy odpalaniu i ciezko krecił. Chyba znalazlem przyczyne jego blokowania bo nie bylo tulejki w kadłubie.Zamowilem tulejke i czekam.
Czy rozrusznik ma jakis wpływ na ladowanie jesli nie bylo tej tulejki i ciezko odpalał??
Czy mozna samemu naprawic ta diode prostowniczą i gdzie ona sie znajduje? jakieś foto?


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości