[MK3] Wycieraczki przedniej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lagwus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 10:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MK3] Wycieraczki przedniej szyby

Post autor: lagwus » śr paź 04, 2006 13:07

Witam.

Chce kupic wycieraczki przedniej szyby do mojego MK3.
Ustawilem sie na te BOSCH'a, poniewaz ostatnio sprawilem sobie, totalny badziew ktory w 100% odradzam - firma CHAMPION - 3000 km latem tego roku i wycieraczki totalny złom. Od strony kierowcy 5 rowków, od pasarzera strasznie chalasuje i skacze po szybie (na poczatku sie nie zapowiadalo na cos takiego, byla cisza i spokój)

Mam do Was pytanko, bo:
Jak ogladam wycieraczki firmy BOSCH, to na opakowaniu niestety zawsze są wymienione inne marki i niż potrzebuje. Jeszcze nie znalazlem takich na ktorch byloby napisane GOLF III. Chcę kupić jedną wycieraczkę ze spojlerem i jedną bez.
Czy jak bym kupil od innego modelu a dlugosci by sie zgadzaly (ew. niewiele różniły) to uchwyty do montazu beda pasować ???

Może macie tez sprawdzonych innych producentów??? Jak tak to jakich???

Gdyby ktos z Wrocka czytal ten temat i znal namiary na jakis sklepik to bylo by git.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony śr paź 04, 2006 19:25 przez lagwus, łącznie zmieniany 1 raz.


WWW szyte na Twoja miare - http://www.lagwus.pl

Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1002
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » śr paź 04, 2006 13:20

Uchwyty są uniwersalne a na BOSCHa nie powinieneś narzekać, ja przynajmniej się na nich nie zawiodłem.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr paź 04, 2006 16:07

Polecam--- VALEO---- sprawdzały się mi w wielu autach osobiście BOSHA omijam z daleka jakikolwiek by to nie był produkt , co do zaczepów nie masz czym się martwic ponieważ sprzedawca dobierze tobie odpowiednie mocowanie ,chociaż w pudełku zawsze są odpowiednie adaptery (przejściówki) , a z doświadczenia wiem NP. ze FIAT-y/PEUGOT-y/ VW / mają jednakowe mocowanie. :bigok:



wczyz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn cze 13, 2005 18:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wczyz » śr paź 04, 2006 16:50

Witam! Ja również odradzam BOSCHA. Są bardzo kiepskie (smugi i bardzo niedokładne wycieranie od str. kierowcy) albo ja trafiłem na felerny egzemplarz... Poprzednio miałem VALEO i były znacznie lepsze...



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 04, 2006 18:07

lagwus pisze:Ustawilem sie na te BOSCH'a, poniewaz ostatnio sprawilem sobie, totalny badziew ktory w 100% odradzam - firma CHAMPION - 3000 km latem tego roku i wycieraczki totalny złom. Od strony kierowcy 5 rowków, od pasarzera strasznie chalasuje i skacze po szybie (na poczatku sie nie zapowiadalo na cos takiego, byla cisza i spokój)
Masz do wymiany całe ramiona. Siadły sprężyny, albo odkształcone ramię i tyle. Każde wycieraczki będą 2-4 tygodnie chodzić cicho, natomiast później zaczną chrobotać. NIC CI NIE POMOŻE, tylko wymiana całych ramion, nie jest to duży koszt.
To tak, jak mieć pretensje do Mobila, że Ci silnik olej bierze. Osobiście miałęm za 20 zł komplet (Alca) i pół roku było idealnei, po 8-9 miesiącach pojawiłą się 1 smużka i wymieniłem je na nowe. Żadne nie ccrobotały nawet na suchej czystej szybie.
Natomiast tylna wycieraczka (tej samej firmy) chrupie od pierwszego startu.
dragon5555 pisze:BOSCHa nie powinieneś narzekać, ja przynajmniej się na nich nie zawiodłem
:bigok:
pszczyna pisze:osobiście BOSHA omijam z daleka jakikolwiek
z takiego powodu ja omijam TP SA, ZUS i PKO. Każdy ma prawo nie lubić jakiejs firmy :)

Powtarzam, podstawą są dobre ramiona, w Audi mam te same pióra ponad rok (jeżdzę okazjonalnie) kosztowały 10 zł/kpl. Smugi już zaczęły zostawiać, ale nie chroboczą nawet na suchej czystej szybie.



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » śr paź 04, 2006 22:01

ja sie wkurzyłem na wszystkie firmy. Jedne były dobre inne złe a w zimie to wszystkie szybko wysiadały. Teraz kupuje same pióra koszt to około 7 zł i 5 min roboty. Przy takim koszcie to moge sobie pozwolic na wymiane czesciej niz przy zakupie wycieraczek takich firm jak Bosch, Valeo, i inne. NIe bede sie wypowiadał odnosnie jakosci tych samych piórek bo nei zwróciłem na to uwagi z tego wzgeldu ze koszty wymiany sa neiwiekie wiec sie tym nie przejmuje

Pozdrawim


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 04, 2006 22:57

Atomic10,
Ja w hutrowni kupiłem Unipoint'a- 2 sztuki za 10 zł. Wytrzymują 5-6 miesięcy i zero smug. W zimie też! Te ALCA, które miałęm w tym golfie 8-9 miesięcy (w tym mrozy w lutym) dopiero teraz zaczęły jedną 1-2 milimetrową smugę pozostawiać (tylko lewa). Dałem je kumplowi i jeszcze na nich pojezdzi ;)
W poprzednich samochodach te za 10 zł wymieniałem dla zasady min. 3 razy do roku, bo jestem przewrażliwiony na tym punkcie. Lepsze mają ultimatum - do pierwszej smugi :D



Awatar użytkownika
FosGate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 04:53
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: FosGate » śr paź 04, 2006 22:59

Ja rowniez polecam Alca tanie i dobre :)


_______________________________
www.stylepoznan.com

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 04, 2006 23:10

FosGate pisze:Ja rowniez polecam Alca tanie i dobre :)
W sumie to mnie zaskoczyły- 8 miesięcy dzialały jak nowe, mimo zimy.



Martino81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 29, 2005 12:12
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Martino81 » czw paź 05, 2006 10:33

Bosch niemiecki był OK ten obecny jest słabszy. Polecam ALCA wycieraczki grafitowane w cenie 8,5-10 za szt. u mnie wytrzymują średnio 8-9 miechów. W szok wprowadził mnie fakt że wytrzymały zimę i nic i m nie było. Pozdro



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » czw paź 05, 2006 10:42

na wycieraczkach bosch i champion nigdy sie niezawiodłem. natomiast miałem raz wycieraczki alca - jak dla mnie padło totalne od samego początku zaczeły kwiczeć podczas wycierania.
Mozesz miec ramiona wycieraczek do wymiany..



ravick1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 23:23
Lokalizacja: z miasta
Kontakt:

ramiona do wycieraczek

Post autor: ravick1 » ndz paź 08, 2006 13:03

A gdzie mozna kupic ow ramiona do wycieraczek do mk3? mozecie podac dobra i sprawdzoną firmę, jaki erwentualny koszt takich ramion?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 08, 2006 14:15

lagwus pisze:Jak ogladam wycieraczki firmy BOSCH, to na opakowaniu niestety zawsze są wymienione inne marki i niż potrzebuje. Jeszcze nie znalazlem takich na ktorch byloby napisane GOLF III.
są takowe Bosche przynajmniej w Kraku bez problemu pakowane po 2 o róznych długościach jak należy. Ale nie widzialem ze spojlerkiem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » ndz paź 08, 2006 19:33

Paweł Marek pisze:
lagwus pisze:Jak ogladam wycieraczki firmy BOSCH, to na opakowaniu niestety zawsze są wymienione inne marki i niż potrzebuje. Jeszcze nie znalazlem takich na ktorch byloby napisane GOLF III.
są takowe Bosche przynajmniej w Kraku bez problemu pakowane po 2 o róznych długościach jak należy. Ale nie widzialem ze spojlerkiem.
Ze spojlerkiem też są, to model BOSCH 533CS, taki jak TU. W zeszłym roku udało mi się takie kupić w Auchan w Zielonej Górze... teraz już nie widziałem tego modelu.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 506 gości