[MK3 ABU] Uszczelka pod klawiature

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn maja 30, 2005 14:48
Lokalizacja: Kielce

[MK3 ABU] Uszczelka pod klawiature

Post autor: zych » ndz paź 08, 2006 09:47

Zmieniłem ostatnio (3 tyg. temu) uszczelkę pod klawiaturę. Patrzę wczoraj a tu znowu cieknie. Kupiłem firmy Glaser (kosztowała chyba 11 zł). Była jeszcze jakiejś innej firmy za ponad 20 zł. Wczoraj słyszałem od gościa w jednym sklepie, że te uszczelki firmy Glaser są nić nie warte. Czy to prawda? Czy zakładając uszczelkę pod klawiaturę trzeba ją lekko posmarować olejem? Czy może tylko odtłuścić powierzchnię na głowicy i pokrywie zaworów? A może gdzieś posmarować lekko silikonem?
Ostatnio zmieniony ndz paź 08, 2006 13:46 przez zych, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz paź 08, 2006 09:49

odtłuścić tak ale nie smarować niczym powinna trzymać bez niczego chyba ze jest zle zakładana



Awatar użytkownika
MAdMAN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 19:51
Lokalizacja: Olsztyn, Mrągowo
Kontakt:

Post autor: MAdMAN » ndz paź 08, 2006 09:55

Przyczyną wycieku spod pokrywy może być również to, że pokrywa w którymś miejscu może być wgnieciona (np. przez zbyt mocne dokręcenie) i będzie ciekło cały czas bez względu na to czy masz nową uszczelkę czy nie- u mnie tak było. Sprawdź to i tak jak kolega wcześniej pisał- niczym nie smaruj tylko porządnie odtłuść, i pamiętaj że nie można dokręcać pokrywy na maxa tylko z wyczuciem...



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz paź 08, 2006 09:58

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... ht=#695529 poczytaj tu



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 08, 2006 10:13

Jakość uszczelki to jednak ważna sprawa. Mam co prawda inny silnik ale przerobiłem to samo. Zmieniłem na tanią, lało dalej, zmieniłem na drożsża (Reinz czy rein - taka jakaś nazwa) i jest ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz paź 08, 2006 10:19

oczywiście jak kupisz jakąś kiszkowatą od rzemieślnika to i przez korek będzie przesiąkało



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » ndz paź 08, 2006 10:42

Tylko ze uszczelka glaser to akurat dobra firma GLaser Elrign czy Reinz to bardzo dobre firmy .....



snowak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 02, 2006 16:13
Lokalizacja: z drogi

Re: [MK3 ABU] Uszczelka pod klawiature

Post autor: snowak » ndz paź 08, 2006 15:33

zych pisze:Zmieniłem ostatnio (3 tyg. temu) uszczelkę pod klawiaturę. Patrzę wczoraj a tu znowu cieknie. Kupiłem firmy Glaser (kosztowała chyba 11 zł). Była jeszcze jakiejś innej firmy za ponad 20 zł. Wczoraj słyszałem od gościa w jednym sklepie, że te uszczelki firmy Glaser są nić nie warte. Czy to prawda? Czy zakładając uszczelkę pod klawiaturę trzeba ją lekko posmarować olejem? Czy może tylko odtłuścić powierzchnię na głowicy i pokrywie zaworów? A może gdzieś posmarować lekko silikonem?
Powiem tak - VW w przypadku uszczelki klawiatury ABU dal d... totalnie. Pewnie cieknie Ci z jednego lub drugiego konca? W miejscach gdzie sa obudowy lozysk walka rorzadu uszczelka jest bardzo waska i w dodatku przebiega po luku. Zakladalem juz rozne uszczelki i podmienialem pokrywy. z reguly puszcza olej w miejscu gdzie sie rozszerza i przechodzi w plaska. Nie ma co sie szczypac - silikon wysokotemperaturowy nalozyc na luk i troche na plaski odcinek przy luku, polozyc uszczelke wstepnie dociskajac, nalozyc odrobine na wierzch uszczelki w tych samych miejscach co wczesniej i przykrecic pokrywę. Odczekać nockę i smigac.

Moze byc jeszcze jedna przyczyna tego, ze cieknie spod uszczelki olej - niedrozne odpowietrzenie klawiatury. Zdejmij waz ktory dochodzi do pokrywy i dmuchnij w niego. Jak buzka bedzie Ci puchnac :) to masz przytkana odme i cisnienie zawsze wypchnie olej. Dodadkowo przeczysc krociec na ktory zakladany jest ten waz. On lubi sie zapchac nagarem.

I oczywiscie dobrze oczysc i odtlusc wszystkie miejsca styku.


[img]http://img143.imageshack.us/img143/508/mylubuskaer5.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 496 gości