Auto szarpie podczas dodawania gazu jak i na zmianie biegów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

FarCray
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 12, 2016 11:43

Auto szarpie podczas dodawania gazu jak i na zmianie biegów

Post autor: FarCray » wt wrz 13, 2016 21:56

Witam posiadam Golfa 4 z silnikiem 1.4 16V Benzyna 1999 rok

Podczas przyspieszania auto szarpie na niższych i wyższych obrotach (1500-2500 mniej więcej) z pierwszego biegu normalnie rusza zarówno na 2. jak i na 3. jak i na pozostałych dzieje się to samo a dziś w dodatku wydobywał się dziwny dźwięk z pod maski jak by coś o coś harowało podczas przyśpieszania a najgorsze stało się że wylał się cały olej z silnika od spodu gdzie zaścieliłem pół drogi . Panowie dajecie jakieś rady co się mogło podziać



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Auto szarpie podczas dodawania gazu jak i na zmianie biegów

Post autor: pinstonvw » śr wrz 14, 2016 10:56

To na dobry początek zlokalizuj którędy uciekł Ci ten olej. Dość dziwna sprawa i raczej nie wróży nic dobrego. Foto mile widziane.


...

FarCray
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 12, 2016 11:43

Re: Auto szarpie podczas dodawania gazu jak i na zmianie bie

Post autor: FarCray » śr wrz 14, 2016 11:08

pinstonvw pisze:To na dobry początek zlokalizuj którędy uciekł Ci ten olej. Dość dziwna sprawa i raczej nie wróży nic dobrego. Foto mile widziane.
Za chwilę się z to zabieram i foto też podeślę . A jak mówisz co może być przyczyną czegoś takiego ?? Biegi normalnie wchodziły tylko przy zmianie na wyższy auto tak jak by nie dostawało paliwa i go szarpało jak dodałem więcej gazu to mu przechodziło ale z czasem było już tak źle że szarpało co raz gorzej i do tego dziwny dźwięk z pod maski tak jak mówię coś ocierało podczas dodawaniu gazu



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Auto szarpie podczas dodawania gazu jak i na zmianie biegów

Post autor: pinstonvw » śr wrz 14, 2016 11:31

A może po prostu zatarłeś silnik? Na końcu dostał w pi..e i coś się posypało uszkadzając miskę olejową lub coś innego (stąd wypłynął cały olej). Dawaj fotki i zlokalizuj wyciek.


...

FarCray
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 12, 2016 11:43

Auto szarpie podczas dodawania gazu jak i na zmianie biegów

Post autor: FarCray » śr wrz 14, 2016 13:40

Wiesz co nie jeżdżę tak by auto dostawało w piz..de . Zlokalizowałem wyciek jest na łączeniu misy ze skrzynią biegów . A tak w ogóle jak bym zatarł silnik to odpalił bym go czy nie ??


http://www.fotosik.pl/zdjecie/1e527f62018ade7e
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/b1wk ... qwjJkKfTAY
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/HT7h ... i_hCWg6d_Q



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Auto szarpie podczas dodawania gazu jak i na zmianie biegów

Post autor: pinstonvw » śr wrz 14, 2016 13:59

Najważniejsze pytanie czy olej uciekł z silnika czy ze skrzyni biegów? Widać, że coś tam leci ale co to za olej. Może problem masz nie w silniku lecz w skrzyni biegów. Autko normalnie odpala? Jeśli tak to czy jak odpalisz to na wolnych obrotach też słychać te dźwięki? Co gdy wciśniesz pedał sprzęgła? Przy dodawaniu gazu silnik się dławi czy normalnie wchodzi na obroty?


...

FarCray
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 12, 2016 11:43

Auto szarpie podczas dodawania gazu jak i na zmianie biegów

Post autor: FarCray » śr wrz 14, 2016 14:05

Olej uciekł z silnika bo po wyjęciu bagnetu było go na samym końcu tylko . Dziś dolałem może litr może więcej odpaliłem silnik i nie było żadnego dziwnego dźwięku nawet przegazowałem go trochę i też nic chodzi równo. Jeszcze nim nie ruszałem z miejsca boje się że jak wbije jeden to może się coś stać . Czy jak by był zatarty to czy by odpalił ??



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Auto szarpie podczas dodawania gazu jak i na zmianie biegów

Post autor: pinstonvw » śr wrz 14, 2016 14:17

Odpal i spróbuj wbić bieg, a potem ruszyć. Olej albo uciekł przez uszczelniacz na wale, albo coś pękło w skrzyni od strony sprzęgła. Gdybanie... kolor oleju wydaje mi się inny jak silnikowy ale jak już wspomniałem gdybam sobie. Zatarty silnik czasami odpalisz czasami nie, ale na pewno będziesz coś słyszał w trakcie pracy silnika albo dodawaniu gazu.


...

FarCray
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 12, 2016 11:43

Auto szarpie podczas dodawania gazu jak i na zmianie biegów

Post autor: FarCray » śr wrz 14, 2016 14:27

Olej był nie dawno wymieniany więc może stad taki kolor ale to też gdybanie po prosty cieknie na łączeniu miski z skrzynią . Zaraz go odpalę i przejadę trochę dam zaraz znać .



FarCray
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 12, 2016 11:43

Re: Auto szarpie podczas dodawania gazu jak i na zmianie bie

Post autor: FarCray » śr wrz 14, 2016 15:50

FarCray pisze:Olej był nie dawno wymieniany więc może stad taki kolor ale to też gdybanie po prosty cieknie na łączeniu miski z skrzynią . Zaraz go odpalę i przejadę trochę dam zaraz znać .
Jeśli chodzi o odpalenie auto pali od kopa i chodzi równo nic nie stuka puka wrzucam pierwszy bieg auto jedzie też nic nie stuka wrzucam drugi i tu już niestety zaczyna coś ocierać pod maską także nie chcę dalej nim jechać bo można jeszcze coś narobić . Dodam że olej dalej wycieka między misą a skrzynią na łączeniu teraz nie tak bardzo kapie jak to wczoraj że go całego wyrzuciło na drogę



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Auto szarpie podczas dodawania gazu jak i na zmianie biegów

Post autor: pinstonvw » śr wrz 14, 2016 18:16

Obstawiam problem ze skrzynią biegów. Spuść olej ze skrzyni i zobacz ile go zostało. Olej w silniku mógł się najnormalniej wypalić bo silnik, który posiadasz z tego właśnie słynie. Nie przemieszczaj się póki co tym autem :?


...

FarCray
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 12, 2016 11:43

Auto szarpie podczas dodawania gazu jak i na zmianie biegów

Post autor: FarCray » śr wrz 14, 2016 18:38

Możesz wytłumaczyć jak się ten olej spuszcza z tej skrzyni ?? a jeszcze jedno pytanie czemu czujnik od oleju nie pokazywał nic na tablicy skoro go w silniku nie było ? było prawie że na końcówce bagnetu go. To znaczy że się to wszystko działo z powodu braku oleju w skrzyni ?? teraz pytanie czy całą skrzynia do wymiany



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Auto szarpie podczas dodawania gazu jak i na zmianie biegów

Post autor: pinstonvw » śr wrz 14, 2016 19:12

To może lepiej oddaj do mechaniora autko. Olej spuszcza się korkiem na dnie skrzyni biegów (imbus 14 chyba) Obrazek
Nie jest powiedziane, że powodem Twoich kłopotów był brak oleju w skrzyni. Po prostu może mechanicznie zaniemogła. Naprawa skrzyni albo na własną rękę jeśli masz o tym pojęcie, albo naprawa w jakimś sensowym serwisie albo zakup sprawdzonej używki. Najpierw ją ściągnij i obadaj wyciek. Jeśli w skrzyni będzie sucho to tak czy inaczej do zrzucenia sprzęgło i simering na wale do wymiany.


...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości