Samochód zgasł na postoju

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

raszbu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 11, 2013 13:41

Samochód zgasł na postoju

Post autor: raszbu » pt paź 23, 2015 06:53

Witam,

Auto: VW Golf 4
Silnik: 1.6 16V 105KM Benzyna + LPG

Oto opis problemu:
Odpaliłem samochód i postałem w miejscu tak z 15 minut czekając na kolegę. On przyszedł, ruszyłem kilka metrów i zauważyłem, że zaświeciły mi się żółte kontrolki od ESP, ABS i poduszek powietrznych. Zatrzymałem się, wyłączyłem silnik i chciałem go uruchomić jeszcze raz, niestety nie udało mi się, światła w aucie przygasły, zegarek ustawił się na godzinę 00:00.

Drugi kolega podjechał autem służbowym i podłączyliśmy kable, auto odpaliło. Na początku jazdy światła trochę przygasały i wycieraczki wolno chodziły ale z każdym kolejnym kilometrem było coraz lepiej aż do normalności.

Pod domem zauważyłem również, że po przejechanych 12 kilometrach temperatura na wskaźniku nie przekracza 80 stopni Celsjusza. Czyli pewnie jeszcze termostat padł.

Podejrzewam, że pada alternator (ładuje podczas jazdy i nie ładuje na postoju). Czy to może być to?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Samochód zgasł na postoju

Post autor: grg474 » pt paź 23, 2015 17:35

raszbu pisze:n przyszedł, ruszyłem kilka metrów i zauważyłem, że zaświeciły mi się żółte kontrolki od ESP, ABS i poduszek powietrznych. Zatrzymałem się, wyłączyłem silnik i chciałem go uruchomić jeszcze raz, niestety nie udało mi się, światła w aucie przygasły, zegarek ustawił się na godzinę 00:00.

Drugi kolega podjechał autem służbowym i podłączyliśmy kable, auto odpaliło. Na początku jazdy światła trochę przygasały i wycieraczki wolno chodziły ale z każdym kolejnym kilometrem było coraz lepiej aż do normalności.

Pod domem zauważyłem również, że po przejechanych 12 kilometrach temperatura na wskaźniku nie przekracza 80 stopni Celsjusza. Czyli pewnie jeszcze termostat padł.

Podejrzewam, że pada alternator (ładuje podczas jazdy i nie ładuje na postoju). Czy to może być to?
brak ładowania lub brak styku na przewodach masowym silnika masowym do nadwozia


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

raszbu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 11, 2013 13:41

Samochód zgasł na postoju

Post autor: raszbu » wt wrz 13, 2016 19:05

Sorki za odświeżanie ale powinienem napisać co się stało.

Kuna wyrwała kabel od alternatora i nie było ładowania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości