[mkII] Dziwne dzwonienie z okolic prawego tylniego kola

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

[mkII] Dziwne dzwonienie z okolic prawego tylniego kola

Post autor: MaSa_Golf » pt paź 06, 2006 22:59

Otoz tak, wracajac dzisiaj do domu, wpadlem w dziure, tzn. tylne prawe kolo mocno wpadlo, i od tej pory cos mi tak jakby dzwoni, stuka(nie umiem dokladnie opisac tego dzwieku) wlasnie z okolic tego kola.

Nie jest to dzwiek jakis taki mocny, jak np. walenie tlumika o podloge lub wywalona tuleja, ale to dzwieczy tak, jakby cos bylo poluzowane, na kazdej nawet najmniejszej nierownosci sobie dzwoni, sprawdzalem czy to moze kanapa, polka, boczki czy cos w tym stylu ale to nie stamtad, pomacalem mocowanie amora, obmacalem sprezyne czy czasem nie pekla, ale po dotyku nie zauwazylem zadnych "anomalii", a obejrzec nie mialem jak bo bylo juz ciemno :( moze mnie ktos naprowadzic co to moze byc?? moze mial ktos z Was podobny problem??

Dzwiek wyraznie dochodzi z prawego tylnego rogu samochodu, i go slychac wyraznie, tak jakby cos dzwonilo wewnatrz, a nie na zewnatrz golfika



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pt paź 06, 2006 23:04

Jeśli masz tarcze,mógł szczelić klocuszek,jeśli bębny to też cóś mogło pęknąć.
górne gniazdo amora teżwarto sprawdzić.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » pt paź 06, 2006 23:07

Obczaje bebny, ale watpie, bo slychac wyraznie ze dzwiek dochodzi z wewnatrz pojazdu,tak jakby z bagaznika, a w nim zabardzo nie ma co dzwonic z zawartosci. Musze jutro dokladnie obejrzec mocowanie amora, bo cos mi sie wydaje ze to tam tkwi problem :( ale moze ma ktos jeszcze jakies sugestie?? bylbym wdzieczny



KR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 18:11
Lokalizacja: Zdolny Śląsk:)

Post autor: KR » pt paź 06, 2006 23:08

a jak Tobie tak dzwoni to wciśnij hamulec... może przestanie dzwonić to wtedy będą klocki chyba że nie masz z tyłu klocków... :crazy:
mi tak sobie dziwnie dzwoni ale jak wciskam hebel to przestaje więc zwaliłem to na klocki i też zrobiło misię tak jak w padłem w rów bo dziurą tego nazwać nie mogę: :grin:



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pt paź 06, 2006 23:13

Chyba AMOREK ma zbyt dużo luzu.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » sob paź 07, 2006 18:40

dzisiaj obejrzalem mocowanie amorka...
amorek ma z 3 cm. luzu, u gory, mam nadzieje ze wystarczy dokrecenie sruby co jest pod parapetem, gorzej jak gwint na amorze sie zjeb.. wtedy bedzie klopot :(

Musze w poniedzialek po pracy obczaic dokladnie co i jak, bo jutro mnie mam jak bo masz szkole:(



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » sob paź 07, 2006 19:11

oj chyba nie dokręcisz 3 cm :roza:


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » sob paź 07, 2006 22:43

ma nadzieje ze moze sie tylko sruba wyrobila i puscila bo amorki mam prawie nowe, i szkoda ich troche :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 277 gości