Turbina dziwny dziek ocencie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

orzel_910
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 04, 2016 23:30

Turbina dziwny dziek ocencie

Post autor: orzel_910 » pt sie 05, 2016 01:04

Witam jestem nowy mam na imie Przemek witam wszytkich serdecznie
Mama pewen problem dotyczacy auta <silnika> turbiny
Od nie dawna jestem posiadaczem Golfa 4 1.9tdi Kod silnika AJM
kupilem go z zapieczana grucha od turbiny oczywiscie sam to zrobilem rozruszalem stara guruszke i ustawiłem według starej mam nadziee ze to dobrze zrobilem Miejsza o to chodzi mi o dziwny dziek turbiny zamieszce zaraz kilka filmow moze cos pomozecie czy to jes normalne ogolnie wszytke rury doloty itp byly sprawdzone chyba dobrze turbiny nie wylacza na desce sie nic nie swieci pod komapa mam zamiar za nie dlugo jechac auto jezdzi ogolnie dobre tylko ten dziwiek ]. Dodam kilka filmow beda one na moim profilu ktory podam nizej .
sprawdzie ten material jak mozecie i ocencie co to moze byc chyba ze to normalne z gory dziekuje pozdrawiam

Linki : https://youtu.be/mEgYA0oKNgE" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/KhySQDtf6x0" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/PBJKdX0W6YE" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/lwGYJ_ZDYk4" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/GCM9TokP-G0" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/I7mSHbE6Uy8" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Turbina dziwny dziek ocencie

Post autor: Sztomel » pt sie 05, 2016 01:47

Dźwięk turbiny najlepiej słychać na ostatnim i drugim od początku filmiku ale ani na jednym ani na drugim nic niepokojącego nie słychać.
Jeśli ktoś coś słyszy to pełen szacun ale ja nie.
Turbo może ktoś ocenić po jego dźwięku ale ja oceniam je po np. ilości oleju, które jest w stanie wypić mi z silnika a przy tym zrobić to bezgłośnie a miałem takie dwie -oryginalną i z silnika BRD więc coś na ten temat mogę napisać. Jedno jest pewne - jeśli turbo wcale nie słychać to jest dobrze. Jak zacząłem słyszeć swoje turba podczas jazdy to zaczęło się robić źle a już najgorzej jest jak słychać jej świst podczas przyspieszania a odgłos ten przypominał mi dźwięk zbliżającej się karetki pogotowia czyli modulowany - masakra - zawsze kończyło się wymianą turbo bo brała straszne ilości oleju z silnika czyli 1 litr na 1000 km.
Zawsze rozbawiało mnie zachowanie ludzi, którzy robili wszystko aby ich turbo było słyszalne przez wydech - owszem fajnie było przez pierwsze parę kilosów ale zawsze kończyło się porażką turbo.


Obrazek

orzel_910
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 04, 2016 23:30

Re: Turbina dziwny dziek ocencie

Post autor: orzel_910 » pt sie 05, 2016 18:02

Auto mam od 2 miesiecy po wymianie oleju na bagnecie nie widze zeby cos ubywalo a przejechalem 3tys km



orzel_910
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 04, 2016 23:30

Turbina dziwny dziek ocencie

Post autor: orzel_910 » pt sie 05, 2016 18:04

Zeby dobrze tych filmow posłuchać poleca zalozyc słuchawki wtedy moze cos wiecej uslyszysz . z gory dzieki ze Ktos cos sie interesuje :D



robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Turbina dziwny dziek ocencie

Post autor: robert14-83 » pt sie 05, 2016 21:11

powiem szczerze że u mnie w AXR jest dokładnie taki sam dźwięk silnika(turbo) jak na ostatnim filmiku. podzielam zdanie kolegi Sztomel - nic niepokojącego nie słychać. U mnie podczas jazdy przy schodzeniu z obrotów słychać świst turbiny( i zastanawiam się czy ta przypadłość nie oznacza kończącej się turbiny...?)



orzel_910
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 04, 2016 23:30

Re: Turbina dziwny dziek ocencie

Post autor: orzel_910 » pt sie 05, 2016 21:31

Postaram sie jak najszybciej sprawdzic go pod Vaga zobaczymy czy on cos pokaze z cisnieniem lub podcisnieniem `.
Z gory dzieki Pozdrawiam Jak ma ktos jeszze cos do dopisania to jak mozna piszcie



orzel_910
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 04, 2016 23:30

Re: Turbina dziwny dziek ocencie

Post autor: orzel_910 » ndz sie 14, 2016 18:13

Podlaczylem go pod kompa blad wyszedtl taki 17964 . Coraz wiecej osob mi mowi ze turbo sie konczy ;/



orzel_910
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 04, 2016 23:30

Re: Turbina dziwny dziek ocencie

Post autor: orzel_910 » wt sie 16, 2016 21:56

opisze mi ktos cos albo napisze jak dolkadnie sprawdic caly uklad dolotu podcisnienia itp



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Turbina dziwny dziek ocencie

Post autor: krzysiek1aa » ndz sie 21, 2016 12:41

błąd pewnie został jeszcze z przed czyszczenia turbo, po za tym on nie oznacza że turbo się kończy, może być uszkodzona grucha, pęknięte przewody podciśnieniowe, za małe podciśnienie, kończący się zaworek n75, no i zablokowana geometria turbiny właśnie to co czyściłeś, ewentualnie jeszcze żle ustawiona sztanga ale w tedy trzeba porobić logi żeby to stwierdzić. Na moje ucho turbo działa poprawnie , masz katalizator w nim??


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Turbina dziwny dziek ocencie

Post autor: Sztomel » ndz sie 28, 2016 08:27

orzel_910 pisze:Podlaczylem go pod kompa blad wyszedtl taki 17964 . Coraz wiecej osob mi mowi ze turbo sie konczy ;/
Błąd świadczy jedynie o tym, że turbo nie chce dmuchać tyle ile powinno.
Przyczyn może być kilka ale to zależy też od tego jakie masz turbo - ze zmienną geometrią czy bez (czyli silnik o oznaczeniu AGR lub inny)
To akurat taki błąd, przy którym nie obawiałbym się o turbo (o ile nie są uszkodzone skrzydełka wirnika, itp). ale w większości przypadków taki błąd spowodowany jest nie uszkodzonym turbo a jego złym sterowaniem poprzez N75 (przy turbo z zaworem upustowym dosyć często nawala właśnie sam N75 bo pęka w nim sprężyna wewnętrzna). Jedyny silnik z taką turbosprężarką i takim zaworem N75 jest przy silniku o oznaczeniu AGR i ANU więc warto to sprawdzići przy okazji pozbyć się niepotrzebnych obaw.
W przypadku zaś turbo ze zmienną geometrią czyli turbo VNT to najczęstszą przyczyną jest brak odpowiedniego podciśnienia (rzadko z winy N75 a częściej w winy luźnego króćca przy pompie podciśnienia, nieszczelnych wężyków, itd. ).


Obrazek

nerka123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt cze 28, 2016 13:13

Re: Turbina dziwny dziek ocencie

Post autor: nerka123 » pn sie 29, 2016 12:44

Mi osobiscie jak turbo zaczelo padac i w koncu sie rozsypalo brzmialo jakbym lecial samolotem. Jak rozkrecajacy sie silnik samolotu.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Turbina dziwny dziek ocencie

Post autor: Sztomel » pn wrz 12, 2016 03:30

Lubię wręcz usuwać usterki z błędem 17964 - zazwyczaj tania i szybka naprawa kończąca się wymianą pękniętego wężyka podciśnienia czyli koszt dosłownie 3 złotych ale znając życie to wielu użytkowników popłynęło na tym błędzie i zapłaciło krocie za niepotrzebną regenerację i wymianę turbo bo mechanik nie wiedział co jest grane i koszt wyniósł jakieś kilkaset złotych :kac:
Z własnego doświadczenia jak i z doświadczenia programu "Będzie Pan zadowolony" na TVN Turbo to widzę, że nie ma kompetentnych mechaników od silników TDI niestety.


Obrazek

orzel_910
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 04, 2016 23:30

Re: Turbina dziwny dziek ocencie

Post autor: orzel_910 » ndz wrz 25, 2016 00:31

powiem tak ta gruszke ustawialem tak samo jak stara ktora rozruszalem. ostatnio sprawdzalem czy jest olej w ukladzieeeeeeee dolotowym IC mozna pwiedziec ze bylo ale z 2 kieliszki moze . wirnik tez sprawdzalem nie jest pogiety i nie ma luzow . wezyk tez sprawdzalem trzyma powietrze . ato chodzi jak chodzilo na filmie



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbina dziwny dziek ocencie

Post autor: wesol » ndz wrz 25, 2016 11:05

Kup sobie kabelek do diagnostyki nawet taki z viakena za niecałe 30 zł i zrób logi jak tu na forum wiele razy było mówione. Wtedy powiemy ci ci w trawie piszczy. Ale stawiam mimo to nadal na problem ze sterowaniem vnt czyli układ podcisnieniowy albo geo w turbinie. To że czyszczone to nic nie znaczy. Wiele razy poprawialem i ja i Sztomel takie czyszczenia.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości