Ślizga się sprzęgło, pedał nie odbija do końca

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Ślizga się sprzęgło, pedał nie odbija do końca

Post autor: marcin7x5 » śr lip 06, 2016 17:24

Łożyskowanie pedału do sprawdzenia. Jeżeli tam będzie ok i pedał swobodnie sie porusza to trzeba zwalić dekiel od czoła skrzyni i sprawdzić czy pręt za łożyskiem oporowym (idzie wzdłuż skrzyni) swobodnie się przesuwa bo lubią się one też zatrzeć.



Kopzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 27, 2014 19:14

Re: Ślizga się sprzęgło, pedał nie odbija do końca

Post autor: Kopzz » śr lip 20, 2016 20:58

marcin7x5 pisze:Łożyskowanie pedału do sprawdzenia. Jeżeli tam będzie ok i pedał swobodnie sie porusza to trzeba zwalić dekiel od czoła skrzyni i sprawdzić czy pręt za łożyskiem oporowym (idzie wzdłuż skrzyni) swobodnie się przesuwa bo lubią się one też zatrzeć.
Niestety w AEY jest to zupełnie inaczej rozwiązane.

Obecnie nic się nie zmieniło. Sprzęgło czasem pracuje normalnie, a czasem się ślizga. Zwykle podciągniecie pedału tymczasowo pomaga. Mechanik stwierdził, że nie da się tego jednoznacznie zdiagnozować przyczyny usterki i w pierwszej kolejności należy wymienić pompę sprzęgła. Jest to dość kosztowny element... Co o tym sądzicie?



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Ślizga się sprzęgło, pedał nie odbija do końca

Post autor: grandi » czw lip 21, 2016 08:27

Pod pedalem sprzegla jest malyt plastik w ktorym jest sprezyna i odpowiada za toby sprzego odciagalo do konca mi sie to ulamalo i bylo jak u ciuebie w aso placilem 20 zlo za nowy element


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Kopzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 27, 2014 19:14

Ślizga się sprzęgło, pedał nie odbija do końca

Post autor: Kopzz » ndz lip 24, 2016 22:48

Gdzie znajduje się ten plastik ze sprężyną? Widzę, że jest coś takiego w Etce ale nie potrafię tego zlokalizować u siebie w samochodzie.

Chodzi o element nr 20? Chyba ciężko jest się do niego dostać?
Obrazek



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 606
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Ślizga się sprzęgło, pedał nie odbija do końca

Post autor: luke320 » pn lip 25, 2016 11:24

Kopzz pisze:Gdzie znajduje się ten plastik ze sprężyną?
Zaraz za pedałem sprzęgła, w górnej jego części.
Kopzz pisze:ciężko jest się do niego dostać?
Napiszę tak: jeśli zaglądasz tam pierwszy raz to łatwo nie będzie. Głównie na niewygodną pozycję pracy. Spory problem na początku stanowi
zdemontowanie plastikowej przegrody, która jest pomiędzy pedałem sprzęgła a skrzynką z bezpiecznikami.



Kopzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 27, 2014 19:14

Ślizga się sprzęgło, pedał nie odbija do końca

Post autor: Kopzz » pn lip 25, 2016 12:58

Gdy zaglądam od strony pedału hamulca to widzę tylko sam pedał sprzęgła. Nie widzę tej sprężyny :(i
Aktualnie skrzynka bezpieczników wisi sobie na kablach a ja męczę się ze znalezieniem sposobu na demontaż tej plastikowej przegrody. Może jakieś wskazówki? :)

Po zdemontowaniu plastikowej oslony wychodzi na to, że tej sprężyny nie ma u mnie wcale. Nie widzę nawet miejsca w którym mogłaby być zamontowana :/



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 606
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Ślizga się sprzęgło, pedał nie odbija do końca

Post autor: luke320 » pn lip 25, 2016 21:11

Kopzz pisze:Po zdemontowaniu plastikowej oslony wychodzi na to, że tej sprężyny nie ma u mnie wcale. Nie widzę nawet miejsca w którym mogłaby być zamontowana
Normalka. Często łamią się te plastiki, które trzymają tę sprężynę. Więc albo się komuś wcześniej ułamała i ją
wyrzucił, albo ją zdemontował i nie założył ponownie.

Tak przy okazji. Ta sprężyna służy temu, aby pedał mocniej odbijał a nie temu, aby sprzęgło odbijało do końca
jak pisał to kolega grandi. W poprzednim Golfie tej sprężyny nie miałem i pedał odbijał bardzo dobrze. Nie było żadnych
problemów z pedałem sprzęgła.
Jeżeli jesteś pewien poprawności działania samego sprzęgła, to w twoim przypadku pozostaje tylko linka.



Kopzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 27, 2014 19:14

Re: Ślizga się sprzęgło, pedał nie odbija do końca

Post autor: Kopzz » pn lip 25, 2016 21:56

luke320 pisze:Jeżeli jesteś pewien poprawności działania samego sprzęgła, to w twoim przypadku pozostaje tylko linka.
W AEY jest wysprzęglanie hydrauliczne.



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 606
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Ślizga się sprzęgło, pedał nie odbija do końca

Post autor: luke320 » wt lip 26, 2016 15:21

Płynu nie ubywa, nie ma nigdzie mokro, próbowałeś odpowietrzać ?
Nie jestem pewien czy w hydraulicznym sprzęgle ta sprężyna w ogóle występuje.



Kopzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 27, 2014 19:14

Ślizga się sprzęgło, pedał nie odbija do końca

Post autor: Kopzz » śr sie 03, 2016 02:08

Płynu nie ubywa, wszystko suche. Układ nie jest zapowietrzony.
Póki co jakoś jeżdżę pamiętając by po każdej zmianie biegu podciągnąć pedał sprzęgła...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości