[mk3] Wentylator chłodnicy nie wyłącza się

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KarolGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 22:35
Lokalizacja: Szamotuły

[mk3] Wentylator chłodnicy nie wyłącza się

Post autor: KarolGTI » pt maja 06, 2016 22:55

Tak jak w temacie pacjent Golf mk3 2.0 ADY, a mianowicie silnik nagrzewa sie do 90 stopni podczas jazdy, po czym normalnie włącza się wentylator (na pewno działa wentylator jak jestem np. po dłuższej trasie), po czym dalej nie wyłącza się aż do momentu rozładowania akumulatora. Raz tak miałem tej zimy akumulator podładowałem i było ok. Ale dziś znowu to samo... wiem, że można sprawdzić czujnik wentylatora ale tu mam pytani czy to ten co jest na środku wentylatora od strony silnika, oraz czy to cała wtyczkę odłączyć czy poszczególne piny/kable?? Albo czy ma ktoś pomysł co to może być?


Było 1.4 44kW VW Golf Mk 3
JEST 2.0 8v ADY 85kW VW Golf Mk 3 GTI


Obrazek

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2649
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: [mk3] Wentylator chłodnicy nie wyłącza się

Post autor: matisim » ndz maja 08, 2016 08:52

Może włącznik w chłodnicy, może sterownik wentylatorów jak masz klime, a może i też czujnik ciśnienia w klimie- też miałem taki przypadek. Odłącz pokolei wtyczki od tych czujników i będziesz coś wiedział. Sam sterownik też może mieć winę ale u mnie na 3 przypadki w żadnym nie był uszkodzony więc stawiam na czujniki :-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



KarolGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 22:35
Lokalizacja: Szamotuły

[mk3] Wentylator chłodnicy nie wyłącza się

Post autor: KarolGTI » czw maja 12, 2016 07:44

Dobra sprawdzę włącznik chłodnicy, a klimy nie mam wiec reszta czujników odpada :D Dzięki :D


Było 1.4 44kW VW Golf Mk 3
JEST 2.0 8v ADY 85kW VW Golf Mk 3 GTI


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości