Blokujące Hamulce 1.9 Tdi

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wrobel162
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 23, 2015 18:29

Blokujące Hamulce 1.9 Tdi

Post autor: wrobel162 » sob kwie 09, 2016 14:58

Witam! Samochód to Golf IV (1.9 Tdi PD 115KM) w aucie postanowiłem zrobić czujnik stopu. Został wymieniony a światła stopu nadal świecą. ale to raczej nie ważne,w ten sam dzień zaraz po założeniu nowego czujnika pojechałem się przejechać. Podczas jazdy zauważyłem że pedał hamulca jest bardzo twardy a hamulce tak jakby się co raz bardziej zapiekały i nie odbijały. Ma ktoś jakiś pomysł. ? Od uruchomienia auta pedał jest twardy nawet jeśli zrobi się mięki to po kilku naciśnięciach jest tak samo. Blokuje wszystkie 4 koła :/ Proszę o jakąś pomoc.



Randall3991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw mar 03, 2016 22:17

Blokujące Hamulce 1.9 Tdi

Post autor: Randall3991 » sob kwie 09, 2016 21:41

Sprawdź podciśnienie które idzie do serwa, taki wężyk w serwi czy nigdzie nie jest uszkodzony, albo umarł zawór który reguluje ciśnienie w serwie i jak naciśniesz pedał to nie odpuszcza ciśnienia i hamulce nadal hamują.



arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

Blokujące Hamulce 1.9 Tdi

Post autor: arka10 » sob kwie 09, 2016 22:58

Zle wyregulowany czujnik stopu. Trzyma tak jak byś lekko naciskał na pedał hamulca.



wrobel162
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 23, 2015 18:29

Blokujące Hamulce 1.9 Tdi

Post autor: wrobel162 » ndz kwie 10, 2016 19:35

Bez czujnika też nie puszcza,co do serwa wydaje mi się że jest dobre bo na wyłączonym aucie podpompuje pedał hamulca i trzymam jak odpale auto to pedał wciska się z 3-5 cm i staje. Czyli tak jakby serwo wspomagało. Nie jest to lekkie hamowanie tylko takie jakbym trzymał na porządnie zaciągniętym ręcznym i próbował ruszyć. Odpowietrzałem układ wczoraj i nie jest zapowietrzony.



Randall3991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw mar 03, 2016 22:17

Blokujące Hamulce 1.9 Tdi

Post autor: Randall3991 » pn kwie 11, 2016 18:17

Tłoczki się cofają, zaciski na prowadnicach chodzą swobodnie, gumki na prowadnicach i tłoczkach całe nie zwaliło ich? Jesteś pewien że blokuje wszystkie 4 koła, bo jeśli na 100 procent blokuje wszystko to jest coś z pompą albo tak jak pisałem wcześniej coś nie halo z wspomaganiem hamulców.

Edit
A nie świeci Ci się jakaś kontrolka abs czy coś w tym stylu, pod kompa podłączałeś go? Bo może też być że pompa abs hamuje wszystkie 4 koła. Spotkałem się z takim przypadkiem już.



wrobel162
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 23, 2015 18:29

Blokujące Hamulce 1.9 Tdi

Post autor: wrobel162 » pn kwie 11, 2016 19:41

Dziś wyciągłem pompę i wydaję się być OK. Tłoczek lekko chodzi przy naciśnięciu sika płynem więc raczej jest ok. Co do kontrolek od kupna auta świeci się i ABS i ESP przy próbie wejścia kompem w HAMULCE komputer zawiesza się. Chyba też stawiam na Pompę ABS lub jej sterownik. Najlepiej będzie jak zamówię drugą założę zaleje płynem układ i zobaczymy co się będzie działo ;) mam nadzieję że odpuści.



Randall3991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw mar 03, 2016 22:17

Blokujące Hamulce 1.9 Tdi

Post autor: Randall3991 » pn kwie 11, 2016 21:07

Gdzieś u jakiegoś machaniora się podłączałeś pod kompa czy pod domem swoim programem. Ogólnie jak świeci się abs esp i blokuje heble to jest jakiś problem ze sterowaniem, zostaje Ci tylko diagnostyka kompem. Jakiś dobry program poradzi sobie z tym bez większych problemów. Bez tego będziesz wydawał siano i możliwe że nie rozwiąże to problemu.



wrobel162
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 23, 2015 18:29

Blokujące Hamulce 1.9 Tdi

Post autor: wrobel162 » śr kwie 13, 2016 16:09

Jestem po wymianie płynu hamulcowego na nowy i odpowietrzeniu układu. Odpiąłem sterownik ABS. Niestety nic to nie dało pedał jak normalny sprawny do hamowania ale nadal blokuje wszystkie 4 koła. Z odpiętym sterownikiem czy bez pika kontrolka Hamulców. Jutro chyba podepnę ABS i ruszę na komputer. Znalazłem winę nie działającego czujnika stopu,był przepalony bezpiecznik i od tego wszystko się zaczeło. Od wymiany czujnika i spalonego bezpiecznika. Może jakiś pomysł ??



wrobel162
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 23, 2015 18:29

Blokujące Hamulce 1.9 Tdi

Post autor: wrobel162 » ndz kwie 17, 2016 16:09

Ok można powiedzieć że problem częśćiowo rozwiązany ;) Od ciągnąłem lekko pedał hamulca coś lekko strzeliło i koła już się nie blokują ;) hamulec był miękki i praktycznie go nie było,po odpowietrzeniu reszty kół niby jest ok ale pedał hamulca łapie tak jakby w połowie i hamulce nie są już takie ostre auto nie staje w miejscu lecz zwalnia. Tak czy inaczej uważam że problem po części jest rozwiązany dobrze że auto jeździ i hamuje ;) Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości