[MK3] Lampy Sonar E11

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 04, 2006 09:44

Corvax pisze:Niezupełnie jest tak jak piszesz - homologacja odbywa sie w HongKongu - jest to zaszłoś z czasów kiedy HK należał do UK, homologacja tych wynalazków w Europie byłaby o tyle niemożliwa, że jakośc wykonania tych reflektorów nie gwarantuje utrzymania wymaganych norm. W HK obowiazywała taka sama homologacja jak w UK czyli E11 - tyle tylko że procedury jej uzyskania odbywały sie inaczej niż w europie :) - cos jak u nas przeglądy samochodów :P .
Corvax, znalazlem to ejszcze pisząc pracę, odgrzebałem ten artukuł właśnie przed chwilą po takim czasie hehe :D
Tu on się tyczył lamp diodowych. Wynika z tego konkretnego przypadku że były produkowane na Tajwanie. I to Tajwański instytut przeprowadzał 'badania' i przedstawial Brytyjczykom świadectwo spełnienia norm, a Bytyjczycy wydawali na ich podstawie świadectwo homologacji. Więc tez troszkę pomieszałem (ale minęło pare miechów jak to czytałem, więc wybaczcie ;) ) Tu dam link:
http://www.motofocus.com.pl/index.php?aid=1038 Wczoraj ktoś pytał na forum o żarówki i looknałem miały E13 z Luksemburga, a inne włoską (przy chinskich napisach na pstrokatym opakowaniu) :hmm:
Z tego wynikałoby, że musi być gdzieś, jakaś dziura w przepisach, którą wykorzystuja producenci wszystkich gadżetów, nie tylko z Hongkongu, ale i Chin, Tajwanu itp :bigok: Może to tak jakoś jest, skoro nie tylko z Hongkongu i nie tylko Brytyjską homologację dostają? Co myślisz o tej teorii?

Czeski film... :bigok:



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr paź 04, 2006 10:42

Grzesiekk1982, dziura, jak dziura - co komu szkodzi wybic na lampie znaczek E-costam :), razem z kompletem lamp i reflektorów powinnismy dostac swiadectwo homologacji i to ono jest podstawą do domniemania czy dany produkt spelnia normy czy nie . Pozatym o ile sobie dobrze przypominam to problem z lampami dotyczył czegos innego - to chyba Hella wtedy rozpetała tą awanture po tym jak przebadali partie towarów pochodzących od jednego producenta i okazało sie że rozrzut jakosci poszczególnych reflektorów był nie dośc że duzy to na dodatek żadne nie spełniały norm i nie mozna było ich prawidlowo ustawic - nie dziwi mnie to wcale bo sam miałem zamontowane reflektory Depo - i wiem jaka była ich jakosc. Mysle że procedura homologacji odbywała sie na specjalnie przygotowanych do niej egzemplarzach, natomiast do produkcji trafiły produkty robione 'po taniości' i stąd to całe zamieszanie - niestety od pewnego momentu 'tanie' nie znaczy 'dobre', a w przypadku reflektorów dodatkowo mozna by powiedziec 'tanie' albo 'bezpieczne' - dziwi mnie ta pogon za coraz to bardziej zbajerzonymi reflektorami - bo auto ładnie wygląda - owszem jesli auto ma stac i ładnie wyglądac to ma to sens ale jesli własciciel zamierza nim jezdzic - to co mu po wygladzie skoro reflektory te swiecą gorzej niz 10-letnie oryginalne.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 04, 2006 11:26

Te azjatyckie lampy mają właśnie to do siebie, że tylko wyglądają. Niestety. Myślełem, że chociaż te DEPO są niezłe, ale skoro tak mówisz. Moje są już trochę "wypiaskowane" :D i kiedyś cza się będzie rozejrzeć za nowymi, albo ladnymi z używki. W moim moprzednim MK3 Niemiec wymienił oba na nowe, świeciło super, jak lokomotywa :D ten ma od nowości 10 latek te same i juz widać różnicę. Więc pozostanie kiedyś szukać na szrtach fabrycznego oryginału w i idealnym stanie, a kosztyle tylko tyle, co nowy zamiennik :)
Pozdro



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr paź 04, 2006 12:07

Depo to lampy na 1 sezon - ja docelowo planowałem Helle MK4Look, ale fundusze wczesniej nie pozwoliły - musialem kupic DEPO, bo moje auto po sprowadzeniu zostało rozszabrowane - a miało własnie MK4Look - w Depo jest kretynsko rozwiazane mocowanie zarówek - praktycznie nie da sie ich stabilnie zainstalowac.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

naian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:51
Lokalizacja: Trzebiatów
Kontakt:

Post autor: naian » śr paź 04, 2006 13:31

Panowie ale powiedzcie mi dlaczego jest tak ze dwie pary tych samych lamp (oznaczenia i producent identyczne) swieca zupelnie odwrotnie? Ja tego nie rozumie...

[ Dodano: Sro Paź 04, 2006 13:55 ]
mechanik znalazl rozwiazanie trzeba tylko sciagnac szklo z reflektora. Poradzcie mi jak to zrobic bo podobno idzie to bardzo ciezko



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 04, 2006 14:03

Bo jest to refelktor soczewkowy. Światłą nie kształtuje ułożenie odbłyśników tak jak choćby w Lanosie czy Matizie itp z gładkim szkłem i odbłyśnikiem o tzw swobodnych polach.
Światło wytwarza odbłyśnik elipsoidalny trójosiowy (elipsoidę spłaszczoną). Jego przekroje przechodzące przez główną oś optyczną stanowią elipsy o różnych osiach.

Elipsoida obrotowa ma dwa ogniska. Jeżeli w jednym z nich umieścimy punktowe źródło światła to po odbiciu od powierzchni zwierciadła promienie przejdą przez drugie ognisko. Wiązka świetlna wychodząca z takiego układu jest bardzo rozproszona. Stosuje się więc dodatkowo soczewkę. Jest to soczewka płasko-wypukła. Umożliwia to skierowanie wiązki światłą zgodnie z wymaganiami. Zastosowanie odbłyśnika wieloeliptycznego powoduje, że zamiast dwóch ognisk elipsoidy otrzymujemy dwa zbiory ognisk. Umieszczenie żarnika walcowego w pewnym miejscu w zbiorze ognisk wpływa na charakter wiązki światłą wysyłanego z reflektora.

Dla uzyskania wymaganej granicy światła i cienia konieczne jest zastosowanie między odbłyśnikiem a soczewką skupiającą odpowiedniej przesłony. Pochłania ona promienie emitowane poniżej tej granicy. Układ tego typu zapewnia bardzo wyraźną granicę światłą i cienia, tak trudnej do uzyskania w reflektorach paraboloidalnych.

Czyli innymi słowami??? Wszystko zależy od tej przesłony (prawostronność i lewostronność, tak to nazwę) :bigok:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



naian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:51
Lokalizacja: Trzebiatów
Kontakt:

Post autor: naian » śr paź 04, 2006 14:16

no i wlasnie zaprzyjazniony mechani mowi ze trzeba by bylo ta przeslone odwrocic i bylo by ok tylko jest problem ze sciagnieciem szkla bo inaczej sie tam nie dojdzie. pytanie brzmi jak to sciagnac zeby nie uszkodzic klosza?



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 04, 2006 14:18

A czy już dowiedziałeś się na 100% że są one do ruchu lewostronnego (GB)????



naian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:51
Lokalizacja: Trzebiatów
Kontakt:

Post autor: naian » śr paź 04, 2006 14:22

a jak sie mialem dowiedziec? bo chyba nie od tego oszusta z allegro:) mechanik mi mowil ze ta przeslona jest zalozona w ten spobob ze swiatlo wznosi sie ku gorze z lewej strony czyli logicznie myslac jesli jezdzialbym po lewej stronie (np. w anglii) oswietalbym pobocze. Ja tak to rozumuje



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 04, 2006 14:30

A tu się kłania opcja SZUKAJ ;) :P :bigok: :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... reflektora

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ht=szk%B3o

Pozdrawiam



naian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:51
Lokalizacja: Trzebiatów
Kontakt:

Post autor: naian » śr paź 04, 2006 21:51

Temat zalatwiony. Rozebralem lampy na czynniki pierwsze i okazalo sie ze pomiedzy zarowka a soczewka znajduje sie blaszka ktora wystarczy przelozyc odwrotnie zeby bylo ok. Oczywiscie nie obylo sie bez przyklejania szkiel ale teraz jest juz ok tylko musze podjechac do diagnosty zeby dokladnie ustawic strumien swiatla. Dzieki za wszystkie odp i uwazajcie na tego sprzedawce chociaz i tak postaram sie zeby mu zablokowali konto. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 04, 2006 23:08

naian pisze:teraz jest juz ok tylko musze podjechac do diagnosty zeby dokladnie ustawic
Mimo to, nawet pół milimetra przezunięcia blaszki, może się spotęgować na ektanie pomiarowym... ale miejmy nadzieję, że będzie dobrze.

Hmmm będę szczery- nie kupil bym od kogoś o takim wyglądzie :P Widać już na foto, że to jakiś wytatuowany, umiesniony burak, kto wie, czy ich gdzieś nie ukradł :D

Ten kawał mi się przypomniał:
Dresiarz jechał BMW i przebił koło. Zatrzymał się, wyjął podnościk i odkręca śruby.
Podjeżdża 2 dresiarz wita się i pyta:
-Hej ziom, co robisz??
-Nie widzisz, koło odkręcam!
Drugi nagle wybił szybę łokciem:
-No to ja biore radio!!!!

Pozdrawiam :bigok:



Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » śr paź 04, 2006 23:30

mam takie same lampy i promien swiatłą wznosi sie ku górze z prawej strony czyli sa dobre??jeszcze nie mam ustawionuch tych swiateł bo samochud stoi w gararzu


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw paź 05, 2006 00:03

Jeśli o tym mówisz, to tak. Z lewej niżej, żeby nie oślepiać.

http://vwgolf.pl/index.php?id=poradaswiatla



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 397 gości