Pompa wspomagania - zawór, czy można go wymienić?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gnomon85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 16, 2013 21:18
Lokalizacja: Wrocław

Pompa wspomagania - zawór, czy można go wymienić?

Post autor: gnomon85 » sob mar 12, 2016 23:47

Cześć

Wprawdzie nie mam golfa ale może układ wspomagania kierownicy będzie podobny do tego, które są używane w golfach i ktoś z Was zna odpowiedź na moje pytanie. Od dłuższego czasu mam problem z wspomaganiem. Na zimnych chodzi pięknie natomiast po rozgrzaniu mój passat zamienia się w poloneza. Układ przepłukany i zalany oryginalnym płynem. Na chwilę się poprawiło ale dalej chodzi ciężko. Magiel czysty, jedynie na wężu powrotnym do zbiorniczka widać jakieś wypociny i ubytki płynu ale wg mechanika nie jest to wina tego stanu więc został do sprawdzenia/wymiany zaworek. I moje pytanie dotyczy owego zaworka. Pytałem w pewnym warsztacie, który zajmuje się wymianą pompy i ogólnie diagnostyką odnośnie problemu i zostałem poinformowany, że w mojej wersji pompy zawór ten jest częścią niewymienną i że najlepiej wymienić całą pompę. Pan tłumaczy to w taki sposób, że w moim typie pompy zawór się zacina jak pompa jest rozgrzana. Nic nie da żadna regeneracja, gniazdo w którym ten zawór pracuje jest wyrobione, a jest to element nie wymienny. w grę wchodzi tylko wymiana pompy.

Jak jest naprawdę? czy można wymienić ten zaworek czy jest tak jak mówi mechanik i tylko wymiana pompy może uleczyć moje autko?

Autko Passat B5 1.9 TDI 90KM AHU 1997r.



gnomon85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 16, 2013 21:18
Lokalizacja: Wrocław

Pompa wspomagania - zawór, czy można go wymienić?

Post autor: gnomon85 » wt mar 15, 2016 20:18

Macie jakieś pomysły? lub może ktoś z Was miał podobny problem?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Pompa wspomagania - zawór, czy można go wymienić?

Post autor: muszkatobiasz » wt mar 15, 2016 21:58

a masz dostęp do takiego zaworku? bo jeśli tak to w jakiej jest cena czy opłaca się go kupować kupisz pompę używaną za 50zł i masz problem z głowy



gnomon85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 16, 2013 21:18
Lokalizacja: Wrocław

Pompa wspomagania - zawór, czy można go wymienić?

Post autor: gnomon85 » śr mar 16, 2016 19:50

Jakby pompa kosztowała 50zł to bym się nawet nie zastanawiał. Odnośnie zaworu to na aledrogo można kupić ale jaki dokładnie typ/model to nie wiem. Może ktoś z Was mi pomoże i odnajdzie w etce typ/model pompy wspomagania i ewentualnie zaworku :)



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Pompa wspomagania - zawór, czy można go wymienić?

Post autor: muszkatobiasz » śr mar 16, 2016 22:27

sam sprzedawałem od toledo za 50zł poszukaj po numerach bo może pasować z innego modelu vw i zapytaj w dziale kupie
http://olx.pl/oferta/pompa-wspomagania- ... 09f06e8fa5" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości