Wymiana uszczelki pod głowicą? 1.6 ABU

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
damianax260
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz cze 28, 2015 12:35

Wymiana uszczelki pod głowicą? 1.6 ABU

Post autor: damianax260 » wt mar 15, 2016 23:11

Witam, pacjent 1.6 ABU, problem z wyciekiem oleju (najprawdopodobniej spod głowicy) miejsce najczęstsze: lewy róg nad alternatorem, siła wycieku średnia, samochód zostawia po sobie pare kropel oleju, olej też widać w okolicach czujnika ciśnienia oleju ale jednak nie widać aby spływał po głowicy w dół ponieważ powyżej łączenia głowicy z blokiem silnika jest sucho, po wytarciu widać jak powoli zbiera sie olej w wyżej wspomnianym lewym rogu, płynu chłodniczego nie ubywa, w zbiorniku wyrównawczym nie ma oleju ani innych zanieczyszczeń, oleju za to ubywa około 0.5litra na 5 tysiecy kilometrów (szacunkowo). Sączący się olej widać na długości od lewego rogu aż do miejsca zaczęcia się kolektora wydechowego. Moje pytania to:
1 Jak upewnić się czy to na pewno spod głowicy?
2 Czy jeśli okazałoby się że to spod głowicy czy mogę liczyć na waszą pomoc przy wymianie uszczelki? (chcę to zrobić sam aby nabrać doświadczenia)
3 Czy konieczne jest planowanie głowicy gdy po sprawdzeniu liniałem powierzchnia okaże się równa?
4 Jak sprawdzić czy konieczna jest wymiana uszczelniaczy zaworów?

Dzięki z góry za pomoc :D
Pozdrawiam. :bigok:



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 606
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Wymiana uszczelki pod głowicą? 1.6 ABU

Post autor: luke320 » śr mar 16, 2016 02:08

1. Jak jest wszystko wokół zaoliwione, to przemyć benzyną i obserwować. Jeżeli cieknie tylko na łączeniu
głowicy z blokiem, to sprawa oczywista.
2. Sprawa jakaś super skomplikowana nie jest. Jak masz niezbędne "graty" potrzebne do pracy, trochę doświadczenia
z mechaniką, nie jesteś w "gorącej wodzie kąpany" - czyt. spokojny i opanowany. Tutaj zawsze Ci ktoś powinien
doradzić. Przecież nie jeden już to robił.
3. Jeżeli by się okazała prosta jak strzała (w co wątpię), to nie ma sensu jej planować. Jakaś tam krzywizna
głowicy jest dopuszczalna. Nie pamiętam czy to 0,1 czy 0,2 mm. (niech ktoś mnie poprawi), ale dla spokoju ducha
lepiej planować.
4. Jak zdejmiesz głowicę to nie ma co sprawdzać, tylko wymieniać. Robota wygodniejsza gdy jest głowica zdjęta.
A jak już chcesz koniecznie wiedzieć - jeżeli uszczelniacz będzie twardy, że nie da się go ścisnąć palcami, to znaczy,
że nadszedł czas na jego wymianę.



Awatar użytkownika
damianax260
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz cze 28, 2015 12:35

Wymiana uszczelki pod głowicą? 1.6 ABU

Post autor: damianax260 » śr mar 16, 2016 21:49

Witam, dzięki za odzew, zabrałem się dziś za rozkręcanie, i utknąłem przy odkręcaniu koła pasowego, za cholerę śruby nie chcą puścić (4 śruby na imbus) klucze aż sie wyginają, popsikałem WD-40 na noc, mam nadzieje że to coś pomoże bo masakra..



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 606
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Wymiana uszczelki pod głowicą? 1.6 ABU

Post autor: luke320 » śr mar 16, 2016 23:11

damianax260 pisze:za choleręśruby nie chcą puścić (4 śruby na imbus)
Klucz to musi być porządny, w sensie dobrej firmy. Jakaś przedłużka może się okazać niezbędna.
Takim kluczem
Obrazek
chyba tego nie odkręcasz?



Awatar użytkownika
damianax260
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz cze 28, 2015 12:35

Wymiana uszczelki pod głowicą? 1.6 ABU

Post autor: damianax260 » śr mar 16, 2016 23:36

Nie nie, takim kluczem to bym na pewno nie odkręcił :D próbowałem odkręcić grzechotką tak zwaną mam cały zestaw dobrej firmy ale nic z tego..
w stwierdzeniu "klucze aż sie wyginają" nie miałem na myśli tego dosłownie :D po prostu chodziło mi o to że bardzo mocno trzymają sie te śruby a nie chciałbym urwać gwintu..



Awatar użytkownika
damianax260
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz cze 28, 2015 12:35

Wymiana uszczelki pod głowicą? 1.6 ABU

Post autor: damianax260 » sob mar 26, 2016 01:51

Witam, uszczelka wymieniona silnik u góry suchy, jednak teraz olej leci z innego miejsca jeszcze, mokra jest pompa od wspomagania i miska olejowa.. ale nie moge zlokalizować wycieku w każdym razie na pewno nie jest to głowica ani pokrywa zaworów



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 606
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Wymiana uszczelki pod głowicą? 1.6 ABU

Post autor: luke320 » sob mar 26, 2016 09:57

damianax260 pisze:mokra jest pompa od wspomagania i miska olejowa
Pewnie trzeba będzie wymienić uszczelkę miski, skoro od góry nic nie leci.
Co do pompy - przemyj i obserwuj. Winna może być sama pompa, bądź przewody olejowe
dochodzące do niej.



Awatar użytkownika
damianax260
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz cze 28, 2015 12:35

Wymiana uszczelki pod głowicą? 1.6 ABU

Post autor: damianax260 » ndz mar 27, 2016 21:07

Już wszystko ok, umyłem i nie cieknie, to chyba stary olej jeszcze ściekał :D



Grazka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 22:16

Wymiana uszczelki pod głowicą? 1.6 ABU

Post autor: Grazka » pt kwie 15, 2016 15:46

hej mam pytanie a ten stary olej to ile Ci sciekał bo ja mam ten sam problem wczoraj auto do spodu było myte i rano jeszcze kropla na chodniku sie pojawił A tydzien temu wymianieny był olej i filtry



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości