[MK III] Komputer sterujący wtryskiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[MK III] Komputer sterujący wtryskiem

Post autor: Paweł_G » wt paź 03, 2006 12:59

Witam
Wczoraj padło mi całkowicie auto. Nie zapala. Już poprzednio gasł nagle i to nie ważne czy na wysokich obrotach czy na niskich. Wczoraj ostatecznie padł. Odcholowałem go do elektryka - stwierdził po pomiarach że to cewka ale dziś jak założył nową to okazało się że to nie ona jest winna. Wykluczył też czujnik Halla który sprawdził. Przed chwilą elektryk zadzwonił do mnie mówiąc że okazało się że w głównej wiązce przewodów było jakieś spore zwarcie (na jednym z przewodów całkowicie spaliła się izolacja) i być może to komputer padł. Moje pytanie brzmi czy mogę założyć kompa od silnika 1,8? Bo dzwoniłem po szrotach i nie mają takiego od 1,6 ABU a chodzi o samo podpięcie na krótko i sprawdzenie czy to komp zawiódł.
Ostatnio zmieniony wt paź 03, 2006 19:40 przez Paweł_G, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 03, 2006 16:28

Radzę nie śpieszyć się z kupowaniem kompa, bo być może jest sprawny a wina leży w tej wiązce. Która to wiązka, potrafisz mniej więcej wskazać lub fotkę dać?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Re: [MK III] Komputer sterujący wtryskiem

Post autor: Przemo440 » wt paź 03, 2006 18:18

Paweł_G pisze:Witam
Wczoraj padło mi całkowicie auto. Nie zapala. Już poprzednio gasł nagle i to nie ważne czy na wysokich obrotach czy na niskich. Wczoraj ostatecznie padł. Odcholowałem go do elektryka - stwierdził po pomiarach że to cewka ale dziś jak założył nową to okazało się że to nie ona jest winna. Wykluczył też czujnik Halla który sprawdził. Przed chwilą elektryk zadzwonił do mnie mówiąc że okazało się że w głównej wiązce przewodów było jakieś spore zwarcie (na jednym z przewodów całkowicie spaliła się izolacja) i być może to komputer padł. Moje pytanie brzmi czy mogę założyć kompa od silnika 1,8? Bo dzwoniłem po szrotach i nie mają takiego od 1,6 ABU a chodzi o samo podpięcie na krótko i sprawdzenie czy to komp zawiódł.
niestety kompa od 1.8 nie mozna podpiać do abu miałem podobny przypadek i musiałem szukac od abu w setach tez był abu ale najpierw dokładnie upewnij sie czy komp poszedł szkoda kasy wyrzucac jak okaze sie ze był dobry



Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » wt paź 03, 2006 18:28

Paweł_G, widze ze cos podobnego co u mnie. komp nie mozesz zalozyc innego niz masz. kazda literka z numeru ma sie zgadzac. nie wiem ktory masz rocznik bo przepinka kompow nic nie daa jesli masz immobilieser!!! jesli masz immob to musisz dac komp do naprawy. taniej wyniesie. jesli kupisz drugi to musisz przelutowac immob. zeby tego nie robili lutownica!! tylko goracym powietrzem. miejmy nadzieje ze stoi u dobrego mechanika.

aha. u mnie spalilo sie wszystko bo mialem przetarty czujnik obrotu walu



Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » wt paź 03, 2006 18:41

Byłem u elektryka. Okazało się że to na bank komp bo podłączył akurat inny komp który pożyczył (co prawda z 1.8) i auto dopiero odpaliło. Po podłączeniu mojego kompa do innego golfa (1.8 litra) tamten też nie odpalił. Wszystko zostało posprawdzane - czujnik Halla i cewka są ok. Po podłączeniu mojego kompa nie ma ani iskry ani pompa paliwa nie uruchamia się po przekręceniu zapłonu. Ten kabel okazał się być kablem do podtrzymania pamięci radia (izolacja niebieska z szarym paskiem) którego nie mogłem znaleźć jak radio podłączałem więc nie on jest problemem. Nie mam immobilajzera więc nie będzie problemu z lutowaniem. Spisałem sobie numery z mojego kompa - oto one:

BOSCH
0261 200 764
VW 032 906 026A

Czy ktoś posiadający ETKA może mi napisać czy to prawidłowy rodzaj kompa do mojego silnika czy może coś już było w nim kombinowane i włożyli inny.

Dzięki


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » wt paź 03, 2006 18:51

33 815 34 88. ja tam kupilem swoj po miesiacu poszukiwan. moga ci go wyslac. negocjuj cene



Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » wt paź 03, 2006 18:56

Darcyn, Tylko po co mi komp od ADY :P


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » wt paź 03, 2006 18:58

ło rany... spytaj do swojego. tam maja wszystko i tanio!!



Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » wt paź 03, 2006 19:17

Aha to jest numer telefonu co podałeś :P A ja myślałem że to numer kompa do ADY :P ok dzięki - zadzwonię jutro bo dziś czekam na telefon od gościa u którego kupowałem pare urzywek czy ma takiego kompa.

[ Dodano: 05 Paź 2006 20:13 ]
No problem rozwiązany - kupiłem drugi komputer. Według ETKA panowie z VW zmieniali numery tego kompa i w sumie to teraz mam taki sam rtlko o innych oznaczenia z uwagi na późniejszą date produkcji. Koszty to 250 zł za kompa plus 100 zł dla elektryka za robote.


Pozdrawiam Paweł
[img]http://i24.photobucket.com/albums/c9/Pawel_G/Logo.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 497 gości