Lewy Centralny zamek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

Lewy Centralny zamek

Post autor: urbas91 » pn lut 22, 2016 18:55

Witam
Posiadam Golfa IV 3drzwi.
Ostatnio zepsuł mi się zamek w lewych drzwiach (drzwi kierowcy).
Zamek wymieniłem sam na inny używany. Przez tydzień czasu wszystko było okej. Lampka w drzwiach świec.
Problem polega na tym że zamykając drzwi od środka przyciskami otwórz, zamknij zamek nie działa. Po naciśnięciu przycisku zamknij prawe drzwi zamykają się normalnie rygiel idzie w dół, a w lewych drzwiach zamek odbija mianowicie rygiel lekko opada w dół po czym od razu podnosi się do góry i te drzwi są otwarte.
Wiecie co może być problemem ?

A i jeszcze mam taki problem, otóż po zamknięciu zamka z pilota rygiel w drzwiach lewych praktycznie się nie chowa (minimalnie idzie w dół)



marek-lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 15:56
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Lewy Centralny zamek

Post autor: marek-lbn » wt lut 23, 2016 21:29

podłącz sobie jakiś program i sprawdzić co tam pokazuje jeżeli Ci pokaże błędy to je usuń i zobaczysz .Ale jak na moje oko to poszły CI mikro styki w zamku. zamek do wymiany w niedziałku około 99zł . Ja kupiłem i problem sie rozwiązał. Piszesz ze lampka się świeci a dźwięk zapalonych świateł masz jak otworzysz drzwi masz



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: Lewy Centralny zamek

Post autor: rotkeh » wt lut 23, 2016 21:35

urbas91 pisze:Witam
Posiadam Golfa IV 3drzwi.
Ostatnio zepsuł mi się zamek w lewych drzwiach (drzwi kierowcy).
Zamek wymieniłem sam na inny używany. Przez tydzień czasu wszystko było okej. Lampka w drzwiach świec.
Problem polega na tym że zamykając drzwi od środka przyciskami otwórz, zamknij zamek nie działa. Po naciśnięciu przycisku zamknij prawe drzwi zamykają się normalnie rygiel idzie w dół, a w lewych drzwiach zamek odbija mianowicie rygiel lekko opada w dół po czym od razu podnosi się do góry i te drzwi są otwarte.
Wiecie co może być problemem ?

A i jeszcze mam taki problem, otóż po zamknięciu zamka z pilota rygiel w drzwiach lewych praktycznie się nie chowa (minimalnie idzie w dół)
Na 99% masz zimne luty w zamku , miałem identycznie tylko że w tylnych drzwiach , tak samo ryglowało od środka i od razu otwierało drzwi. Rozbierać zamek i lutować. W module najprawdopodobniej zapisał Ci się taki błąd :
00928 - Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220)
Tu masz obrazkową instrukcję http://instrukcja.pl/i/obrazkowa_instru ... _passat_b5" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnie foto pokazuje te słynne zimne luty :grin:


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

Lewy Centralny zamek

Post autor: urbas91 » pt lut 26, 2016 18:39

rotkeh
komputer pokazuje dokładnie błąd jak napisałeś czyli:
00928 - Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220)
Jak się zrobi Cieplej to wyciągnę zamek i go rozbiorę :). Tylko mam pewne obawy co do tego ;d bo już raz go rozebrałem i coś źle poskładałem bo po zamontowaniu w drzwiach i zamknięciu centralnym zamkiem nie mogłem otworzyć drzwi (zamek się zatrzasnął) i trzeba było je rozbierać od środka.



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Lewy Centralny zamek

Post autor: rotkeh » pt lut 26, 2016 19:41

urbas91 pisze:Tylko mam pewne obawy co do tego ;d bo już raz go rozebrałem i coś źle poskładałem bo po zamontowaniu w drzwiach i zamknięciu centralnym zamkiem nie mogłem otworzyć drzwi (zamek się zatrzasnął) i trzeba było je rozbierać od środka.
Po złożeniu nie zamykaj drzwi tylko palcem (śrubokrętem) przekręć zapadki w drzwiach żeby zasymulować zamknięcie, mikrowyłacznik jest w zamku więc spokojnie układ oszukasz i sprawdzisz przy fizycznie otwartych drzwiach ( w zasadzie po wpięciu kabli możesz sprawdzić działanie zamka jeszcze poza drzwiami - warto tak sprawdzić aby na darmo nie wyciągać dwa razy zamka jakby coś było nie tak ).


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

Lewy Centralny zamek

Post autor: urbas91 » sob lut 27, 2016 13:22

Dzięki za pomoc :)
w przyszłym tyg. wyciągnę zamek i rozbiorę go :)
Postaram się go drugi raz nie zepsuć ;d
Jesteś pewien na 100% że jest to zimny lut na płytce ?



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Lewy Centralny zamek

Post autor: rotkeh » sob lut 27, 2016 18:58

Raczej tak , może być jeszcze uszkodzona wiązka w drzwiach. Zanim rozkręcisz zamek to zdemontuj drzwi na tyle żeby sięgnąć ręką do kostki połączeniowej przy zamku. Za symuluj zamknięcie drzwi :) ( śrubokręt i na 2 zapadkę ) jedną ręką dociskaj na bok kostkę a drugą wciskaj przycisk od ryglowania.( tak u siebie zdiagnozowałem czy jest sens pruć zamek z drzwi. Jak nie sięgniesz to niech ktoś Ci przełącza a, Ty dociskaj w różnych kierunkach i patrz czy nie zacznie chodzić poprawnie


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Lewy Centralny zamek

Post autor: ROBAL_26 » sob lut 27, 2016 19:44

urbas91, https://www.youtube.com/watch?v=z5dtdyDDgrw" onclick="window.open(this.href);return false;


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

Re: Lewy Centralny zamek

Post autor: urbas91 » wt mar 01, 2016 08:53

Czyli jak bym chciał zasymulować zamknięcie drzwi to muszę przesunąć zapadkę na pierwszy zatrzask do góry tak ?



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: Lewy Centralny zamek

Post autor: rotkeh » wt mar 01, 2016 09:46

urbas91 pisze:Czyli jak bym chciał zasymulować zamknięcie drzwi to muszę przesunąć zapadkę na pierwszy zatrzask do góry tak ?
Nie na pierwszy na drugi , nie zamykasz fizycznie drzwi a jedynie śrubokrętem wciskasz zapadki w zamku (przy zamku jest mikrowyłacznik i on daje sygnał zamknięcia drzwi do sterownika.) Zgaśnie też lampka przy drzwiach . We wnęce drzwi do karoserii jest przykręcony trzpień ( http://www.tomczesci.pl/uploads/34882.thumb400.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ) który przy zamykaniu drzwi wchodzi w zamek . Twój śrubokręt ma być tym trzpieniem .


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

Lewy Centralny zamek

Post autor: urbas91 » wt mar 01, 2016 17:38

Dzisiaj to wypróbowałem.
A więc otworzyłem lewe drzwi i palcem przesunąłem zapadkę w zamku do góry raz i po chwili drugi raz.
Rygiel Niby był zamknięty. Lampka w drzwiach zgasła. Później chciałem go otworzyć z pilota i nic nie otwierał się. Nie mogłem zamknąć drzwi.
Próbowałem otworzyć go łapiąc za klamkę z zewnątrz, też nic.
Później włożyłem kluczyk do stacyjki, przekręciłem kluczyk na zapłon i dopiero teraz po złapaniu za klamkę zewnętrzną zamek się otworzył.
To tak ma działać ? czy coś jest z nim nie tak ?



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Lewy Centralny zamek

Post autor: rotkeh » wt mar 01, 2016 23:29

urbas91 pisze: teraz po złapaniu za klamkę zewnętrzną zamek się otworzył.
To tak ma działać ? czy coś jest z nim nie tak ?
Zamek nie jest już nowy a sprężynki powrotne nie pracują z taką siłą dodatkowo jeszcze kurz i zaschnięty smar , w normalnych warunkach drzwi odpycha uszczelka i ciągniesz nieświadomie za klamkę wspomagając przesunięcie zapadek . To normalne że ciągnąć za klamkę rygle nie wróciły , trzeba im pomóc. Po rozebraniu zamka wymyj część mechaniczną zamka w benzynie , rozpuszczalniku , a następnie nasmaruj. Na jakiś czas to pomoże.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

Re: Lewy Centralny zamek

Post autor: urbas91 » śr mar 02, 2016 11:19

A czy jak zamykam zamek przy otwartych drzwiach to w tą dziurę przy zamykaniu zamka mam włożyć śrubokręt ? (tam gdzie wchodzi trzpień od karoserii ?)



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Lewy Centralny zamek

Post autor: ROBAL_26 » śr mar 02, 2016 17:58

urbas91, tak ,wkładasz go w taką pozycją w jakiej jest rygiel na budzie i dopychasz aż się zamknie (zaskoczy na 2razy) :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości