[MK2 JP] Alternator i Akumulator

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
garczus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 23:42
Lokalizacja: Katowice[SK]
Kontakt:

Post autor: garczus » pn paź 02, 2006 23:43

64Ah kup, bo wiekszego Ci nie naladje twoj alternator, a mniejszy to tylko zeby odpalic w zime:p bo o muzie na 50 to zapomnij:)


nie sztuką jest mieć nowego golfa, sztuką jest wsadzić całe serce w starego by wyglądał jak nowy
Moje MK1 Cabrio: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1461509#1461509

ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » wt paź 03, 2006 15:21

akumulator o Ah powyżej A alternatora jest niewskazany bo będzie zawsze niedoładowany a więc skrócisz jego żywotność najlepiej jest gdywartość Ah akumulatora jest zbliżona do wartości A alternatora (jeżeli dasz akumulator o Ah przekraczającej 5-8% wartości A alternatora to może być, natomiast większych nie proponuję).



Awatar użytkownika
wrubciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 10, 2006 20:43
Lokalizacja: okolice Chojnic
Kontakt:

Post autor: wrubciu » wt paź 03, 2006 20:10

anton:-), W zeszłym roku miałem jeszcze takie samo autko jak twoje z takim samym silnikiem (nawet kolor sie zgadza :-)) i tez kupowałem akumulator na zime. Nie miałem zaduzo kasy i moj wybór padł na chyba Czeskiej produkcji akumulator "AKUMA" nie pamietam dokladnie 72 albo 74 Ah, raczej to pierwsze. Kosztował chyba 170 zł a kupiłem go w sklepie AGROMY. Alternator nie miał żadnych problemów zeby doładowac a silnik krecił, dodam w tym miejscu że moje swiece żarowe były juz na wykonczeniu a nie wymieniałem już ich bo i tak miałem zamiar sprzedac autko, rozrusznik tez cos chyba słobo dychał, a mrozy w ostatnia zime były nie małe, czasem nawet ponad minute kreciłem mojego klekota przy - 20 stopniach.
Mój kolega tez ma tej firmy ako narazie nie narzeka a jego klekot FORD jeszcze w gorszym stanie był.......



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » śr paź 04, 2006 11:03




ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości