Kontrolka od otwartych drzwi

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Myxir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 09, 2016 21:00

Kontrolka od otwartych drzwi

Post autor: Myxir » wt lut 09, 2016 21:08

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy samochodów marki Volkswagen.
Zacznijmy od tego że mam problem ponieważ pali mi się kontrolka od otwartych drzwi.
Czytałem na forum wiele tematów jednym z nich było wymiana mikrostyku, kupiłem zamówiłem wymieniłem.
W drzwiach kierowcy pali mi się dioda, brzęczyk od świateł działa itd...
Lecz kontrolka od otwartych drzwi pali się nadal co może być przyczyną?
W drzwiach pasażera dioda zapala się dopiero dopiero po powtórnym otwarciu drzwi za pierwszy razem się nie pali lecz gdy delikatnie otworzę drugi raz zaczyna się palić czy to może być przyczyna problemu?
Czy jest możliwość sprawdzenia czujników każdych drzwi z osoba, a jeśli jest możliwość to jak to zrobić.

Posiadam golfa mk 4
Rok: 2002
Silnik: 1.6 16v
Wersja: Highline

Z góry dziękuję za odpowiedz.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1667
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Kontrolka od otwartych drzwi

Post autor: G0 Karcio » wt lut 09, 2016 21:44

Sprawdzales ten mikrostyk czy nie jest luzny ewentualnie czy ten gumowy przycisk (tego mikrostyku) sie nie zuzyl?
download/file.php?id=45881" onclick="window.open(this.href);return false;



Myxir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 09, 2016 21:00

Kontrolka od otwartych drzwi

Post autor: Myxir » wt lut 09, 2016 21:49

Tego gumowego styku nie sprawdzałem, a co do mikrostyku to nie jest luźny bo przykleiłem go na gorący klej.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1667
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Kontrolka od otwartych drzwi

Post autor: G0 Karcio » wt lut 09, 2016 22:15

OK sprawdz wtedy jego gumawa czesc co sie wciska czy nie jest zuzyty.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka od otwartych drzwi

Post autor: Qto » wt lut 09, 2016 23:18

Myxir pisze:Czy jest możliwość sprawdzenia czujników każdych drzwi z osoba, a jeśli jest możliwość to jak to zrobić.
sprawdzić VAGiem (interfejs diagnostyczny) które drzwi dają sygnał że są otwarte...albo odłączać wtyczki poszczególnych drzwi i patrzeć kiedy kontrolka zgaśnie

Swoją drogą jeśli problem leży w przednich drzwiach, to powinna także świecić się kopertówka...w przypadku każdych z 4 drzwi (auto 5D) powinno świecić się oświetlenie na podsufitce jeśli jest ustawione na zapalanie przy otwartych drzwiach.

W niektórych przypadkach problemem może być również zamek bagażnika i maski... Na początek posprawdzaj furtki



Myxir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 09, 2016 21:00

Kontrolka od otwartych drzwi

Post autor: Myxir » śr lut 10, 2016 09:19

Dziękuję za tak liczne odpowiedzi.
Mam kolejną porcję pytań.
Chwilowo nie mam możliwości sprawdzenia VAGiem komputera, które dokładnie wtyczki mam odłączyć żeby sprawdzić ten czujnik jeśli można to prosiłbym o zdjęcie.
Kopertówki się święcą jak drzwi są otwarte(jak są zamknięte gasną), oświetlenie wewnętrzne świeci się jak przestawię je na zapalanie przy otwartych drzwiach.
Nie wiedziałem nawet że maska silnika ma czujnik mogę wiedzieć gdzie on się znajduję? Furtki to są te gumy w zamku o których piszę karolsiny?
W bagażniku nie świeci się dioda więc mikrostyk też jest rozwalony jak miną deszcze biorę się za wymianę, ale myślę że po wymianie dalej będzie mi się świecić kontrolka od otwartych drzwi.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1667
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Kontrolka od otwartych drzwi

Post autor: G0 Karcio » śr lut 10, 2016 09:48

To nie jest powiedziane, ze masz czujnik pod maska, fakt, one wystepowaly, ale nie w kazdej wersji wyposazenia, jak to poznac?? Jak masz zamek maski to sprawdz czy od niego nie wychodzi zaden kabelek, jesli jest to idzie w strone lampy pasazera.

Ten wlacznik co masz tu download/file.php?id=45881" onclick="window.open(this.href);return false; jest na dwoch kabelkach, i on ma gumowy przycisk, sprawdz czy nie wyeksploatowany.

Jaka dioda w bagazniku?? Chodzi Ci o lampke? Moze byc zamek do wymiany, zanim go zakupisz sprawdz swoj miernikiem czy sprawny (tam sa 3 PINy), sprawdz czy w gumie co laczy klape bagaznika z z nadwoziem czy nie ma poprzecieranych/przerwanych przewodow, jesli tak, to one beda najprawdopodoniej usterka, jesli nie to zamek.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka od otwartych drzwi

Post autor: Qto » śr lut 10, 2016 09:52

furtki to drzwi :los2:
w bagażniku jest możliwość że oświetlenie (rozumiem że to masz na myśli kiedy piszesz o diodzie) nie działa a kontrolka tak.

czujnik otwarcia maski nie zawsze jest...jak jest to w zamku,widać go po otwarciu maski...przy prawej lampie jest złączka od niego.

wtyczki przednich drzwi są pod plastikami przy progu...drzwi kierowcy - pod dźwignią otwierania maski,drzwi pasażera - symetrycznie. tylne drzwi...trzeba zdjąć, od strony słupka, gumową przelotkę którą widzisz po otwarciu drzwi.

bagażnik... najlepiej rozebrać tapicerkę na klapie ale także sprawdzić przewody pomiędzy klapą a karoserią.

jeśli w aucie są dokładane jakieś alarmy (często błędne ich podłączenie utrudnia znalezienie przyczyny takiej usterki) to mogą być dodatkowe krańcówki.



Myxir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 09, 2016 21:00

Kontrolka od otwartych drzwi

Post autor: Myxir » śr lut 10, 2016 10:21

Dziękuję jeszcze raz za pomoc. Zabieram się do pracy zdam relacje jak złoże to wszystko do kupy.



Myxir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 09, 2016 21:00

Kontrolka od otwartych drzwi

Post autor: Myxir » czw lut 11, 2016 10:58

To tak rozebrałem bagażnik odpiąłem wtyczkę od zamka kontrolka świeciła się nadal.
Sprawdziłem harmonijki w prawej harmonijce był przerwany taki grubszy brązowy kabel, zalutowałem go kontrolka się nadal świeci. Od czego jest ten kabel?

Qto mógłbyś dać zdjęcie gdzie dokładnie są wtyczki od drzwi przednich i tylnych?
Mam zamiar kupić VAG'a chiński kabel wystarczy żeby zdiagnozować drzwi?



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1667
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Kontrolka od otwartych drzwi

Post autor: G0 Karcio » czw lut 11, 2016 12:07

Pancio Myxir, tu chyba nie chodzilo o to, ze miales wyciagnac wtyczke z zamka bagaznika po to zeby kontrolka zgasla :grin: . Napisz o jaka diode Ci chodzi w bagazniku? Chodzi o oswietlenie bagaznika tak? Mowisz, ze nie swieci oswietlenie bagaznika, zarowka sprawdzona?? W lampce bagaznika sa 2 PINy, sprawdz czy dochodzi 12V po wyciagnieciu zarowki jak i z zarowka wsadzona. Moze tak: mialem przypadek, ze nie mialem oswietlenia bagaznika, zarowka byla sprawna, napiecie 12V bylo jak wyciagnalem zarowke a jak ja wsadzilem ja to nie bylo 12V, przyczyna byl zamek bagaznika tzn.jego mikrostyk, moze byc tez kabelek w gumie pomiedzy klapa a nadwoziem. To byla sprawa oswietlenia bagaznika. Po otwarciu klapy lampka powinna sie swiecic obojetnie czy przednie sa otwarte czy zamkniete. Moze byc tak, ze kontrolka swieci sie bo wlasnie zamek bagaznika jest uszkodzony. Zmierz miernikiem sam zamek (3PINy).



Myxir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 09, 2016 21:00

Kontrolka od otwartych drzwi

Post autor: Myxir » czw lut 11, 2016 12:41

Tak chodzi mi o oświetlenie. Żarówka jest sprawna, piny sprawdzę jak tylko dostanę miernik.
Sprawdzałem czy mam czujnik od maski silnika do zamka idzie kabel i wygląda on tak.

Obrazek
Obrazek
Jak mam sprawdzić czy działa?



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1667
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Kontrolka od otwartych drzwi

Post autor: G0 Karcio » czw lut 11, 2016 13:29

W zamku bagaznika sprawdz czy jest zwarcie PIN1 z PIN2 i PIN2 z PIN3, jeszcze raz dodam, jesli zamek bagaznika jest uszkodzony to nie bedziesz mial oswietlenia bagaznika, aha...i bedzie sie swiecila kontrolka otwarcia na liczniku.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka od otwartych drzwi

Post autor: Qto » czw lut 11, 2016 13:43

Myxir, gruby brązowy kabel to masa dla podgrzewanej szyby.
fotek teraz nie mam po ręką. ..jak ściągniesz plastik pod dźwignią otwierania maski to znajdziesz wtyczkę.
kabel wystarczy...ale lepiej dołożyć 20 zł i kupić od Viakena.
karolsiny pisze:jesli zamek bagaznika jest uszkodzony to nie bedziesz mial oswietlenia bagaznika, aha...i bedzie sie swiecila kontrolka otwarcia na liczniku.
Tylko w jednym przypadku...kiedy obwód oświetlenia będzie przerwany a obwód do modułu komfortu będzie przez cały czas zwarty. w zamku mało prawdopodobne, ale możliwe, takie uszkodzenie. prędzej uszkodzenie wiązki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości