***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » sob sty 23, 2016 10:10

herbu pisze:
daniel23584 pisze:Ok czyli DPF nie taki straszny. Będę szukał wersji 120KM, 8V zamiast 16V, będzie chyba mniej problematyczna. Jak mocy byłoby mało to może jakiś chip
Też bym wybrał wersję 120KM - mniej problematyczna od 150-tki. Choć mocniejszej wersji też wiele zarzucić nie można.
Vectra fajna, Zafira jak dla mnie już mniej, ale na pewno mega funkcjonalna. A jakby połączyć je w jedno i kupić Cromę? Technicznie to bardzo zbliżone auta, te same silniki, a Croma jednak tańsza, no i wnętrze to połączenie Vana i kombi :)
mk4tdi pisze:Skoro mowa o DPFie to w jaki sposób on jest wypalany? W necie znalazłem różne informacje... Np ze poza miastem np na autostradę i but przez kilkanaście km ze stałą prędkością, inni że tym steruje komp i sam decyduje kiedy włącza się wypalanie wtedy obroty się zwiększają i spalanie nawet do 30l, inni zaś ze nie chodzi o prędkość lecz o obroty i że można na ekspresowce czy innej drodze na której się nie zatrzymujemy co chwile jechać powiedzmy 90km/h ale żeby przez ten czas utrzymywać obroty ok 3000.
W zasadzie to powinno się wypalać jadąc ze stałą prędkością, na wyższych obrotach przez dłuższy czas. Wtedy komputer rozpoznaje jazdę i zaczyna wypalanie. Częstotliwość wypalania odbywa się w zależności od zapchania filtra - jak masz czysty, to wystarczy co kilkaset km, jednak w używanym aucie z DPF-em będzie on już w jakimś stopniu zapchany, więc częściej. Przy mocno zapchanym filtrze, nawet co 100 km komputer podejmuje próbę czyszczenia. Sam miałem w jednym aucie filtr tak zapchany, że wypalanie nic już nie pomagało - wypalanie odbywało się bardzo często, a i tak nic to nie dawało. A najgorsze było to, że poziom oleju tak się podnosił, że co 200-300 km przekraczał max. Tak się nie dało jeździć.

No niestety, to jest częsty przypadek bo wypalanie filtra polega na zalewaniu przez wtryski paliwem, żeby zwiększyć temperaturę w układzie wydechowym. Jak nie utrzymamy odpowiednich obrotów to ropa przedostaje się do układu smarowania. Mało tego, że oleju wtedy jest za dużo to bardzo traci on właściwości smarujące i to jest takie błędne koło. Ale tak naprawdę nie trzeba jeździć trasą, żeby wypalić filtr. Jak włączy się procedura to nawet w jeździe pozamiejskiej filtr się wypali, na upartego i na postoju. Nie tyle liczy się prędkość samochodu co odpowiednie obroty, aby wytworzyć wystarczającą temperaturę spalin. A jak jest już zapchany na maksa to żadne wypalanie nie pomaga. Regenerują je w bardzo prosty sposób, np. wkładając do myjki ultradźwiękowej. Ale z której strony by na to nie patrzeć, jeśli dzieje się coś z DPF'em moim zdaniem jedynym słusznym rozwiązaniem jest jego wycięcie. Co raz więcej fachowców, więc i ceny spadają. Na otarcie łez często w promocyjnej cenie dorzucają usługę czip tuningu :)



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sty 23, 2016 10:54

WichuTM pisze: jeśli dzieje się coś z DPF'em moim zdaniem jedynym słusznym rozwiązaniem jest jego wycięcie. Co raz więcej fachowców, więc i ceny spadają
U mnie usługa kosztuje 400-600 zł
WichuTM pisze:Regenerują je w bardzo prosty sposób, np. wkładając do myjki ultradźwiękowej.
Żebyś widział jak ASO VW w pewnym mieście regeneruje.... powiem Ci tylko, że wtedy unoszą się w pewnym miejscu czarne chmury dymu :) Przynajmniej kilka lat temu tak robili, nie wiem jak jest teraz.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

arczikox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 09:24

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: arczikox » sob sty 23, 2016 12:34

Jak to jest w tych golfach mk4 przy silniku 1.6 8v i 2.0 8v, faktycznie one biorą tyle oleju? Bo czytałem i ludzie piszą, że są przypadki że 0,5l na 1000km oleju im łyka.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sty 23, 2016 13:44

arczikox pisze:Jak to jest w tych golfach mk4 przy silniku 1.6 8v i 2.0 8v, faktycznie one biorą tyle oleju? Bo czytałem i ludzie piszą, że są przypadki że 0,5l na 1000km oleju im łyka.
Bywa, szczególnie przy 2.0. Choć nie jest to normą. Ale z drugiej strony, to jaki problem dolać 0.5 litra na 1000 km. W nowych TSI niektórzy tyle dolewają na 200 km :helm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

arczikox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 09:24

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: arczikox » sob sty 23, 2016 13:51

Ponoć wada fabryczna niby, ale w sprawnym silniku nie ma mowy o takim dolewaniu co tyle km, więc na pewno coś jest nie tak.



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » sob sty 23, 2016 16:49

Dolewa sie oleju, ale nie ma tragedii. Trzeba lac porzadny olej i sprawdzić stan raz na miesiąc. Ale to jest jedyna wada tych silników, ogolnie sa proste jak budowa cepa, tanie w eksploatacji jesli chodzi o rozrzad swiece itp, dobrze znoszą gaz.



Awatar użytkownika
misiu126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 19:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: misiu126 » pn sty 25, 2016 16:41

Passat CC ma z przodu wielowahacz tak jak b5 ? Sypie się to tak jak w b5 ?


Moja Bora 2.8 V6 4motion :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=602134" onclick="window.open(this.href);return false;

fan page : https://facebook.com/vwboraV64/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pn sty 25, 2016 18:59

misiu126 pisze:Passat CC ma z przodu wielowahacz tak jak b5 ? Sypie się to tak jak w b5 ?
CC to technologicznie Passat b6 - czyli z przodu jeden wahacz.



Tuner*98*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 23:41

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Tuner*98* » pn lut 01, 2016 00:31

Witam , po woli zaczynam robić prawo jazdy i interesuje mnie kultowe autko jakim jest Golf MK2 . Dokładnie interesuje mnie wersja z silnikiem benzynowym 1.8 GTI 129 lub 139 koni mechanicznych i z szerokimi zderzakami . I tu moje pytanie , na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie tego autka z tym silnikiem ? Które miejsca blacharskie najbardziej są podatne na korozję ? I czy te golfy mają hamulce tarczowe tylko z przodu , jeśli nie to czy jest mozliwość przeróbki także tylnych hamulców na tarczowe?



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn lut 01, 2016 09:31

Tuner*98* pisze:Witam , po woli zaczynam robić prawo jazdy i interesuje mnie kultowe autko jakim jest Golf MK2 . Dokładnie interesuje mnie wersja z silnikiem benzynowym 1.8 GTI 129 lub 139 koni mechanicznych i z szerokimi zderzakami . I tu moje pytanie , na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie tego autka z tym silnikiem ? Które miejsca blacharskie najbardziej są podatne na korozję ? I czy te golfy mają hamulce tarczowe tylko z przodu , jeśli nie to czy jest mozliwość przeróbki także tylnych hamulców na tarczowe?
A ile masz do wydania na auto?


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: rcrolek » czw lut 04, 2016 20:01

Witam, mam na oku golfa V z 2006 r. Przebieg około 270 tys. Wymieniony dwumas i sprzęgło, tarcze i klocki przód. 5 drzwi, srebrny. Silnik BRU 90 km. Myślicie że taki przebieg nie jest duży? Ponoć orginał. 4 lata jeździ w PL. Sprowadzony z belgi. Co powiedzie na ten typ? Trochę dużo PLN za nie, bo cena wyjściowa 20 tys. zł.


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » czw lut 04, 2016 21:12

rcrolek pisze:Witam, mam na oku golfa V z 2006 r. Przebieg około 270 tys. Wymieniony dwumas i sprzęgło, tarcze i klocki przód. 5 drzwi, srebrny. Silnik BRU 90 km. Myślicie że taki przebieg nie jest duży? Ponoć orginał. 4 lata jeździ w PL. Sprowadzony z belgi. Co powiedzie na ten typ? Trochę dużo PLN za nie, bo cena wyjściowa 20 tys. zł.
BRU to wykastrowany 105ps, więc przy tym przebiegu dwumasa raczej nie powinna paść, może mieć stówkę skręconą. Plus tego silnika jest taki, że po programie robi się 140ps. Ja bym się zainteresował, jeżeli auto bezwypadkowe. 90ps w golfie v to dobry powód, żeby coś urwać z ceny :food:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: rcrolek » pt lut 05, 2016 14:33

Jeżdżę akurat ALH 90ps, 300 tyś km przebiegu. Niestety już widać wycieki z EGR. Jeśli auto mogło mieć 100 tys. skręcone to i pompo wtryskiwacze na granicy wytrzymałości.


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pt lut 05, 2016 16:53

rcrolek pisze: Jeśli auto mogło mieć 100 tys. skręcone to i pompo wtryskiwacze na granicy wytrzymałości.
Tylko że porównujesz je z autami, które mają 300tys i pompki umarły, a umarły dlatego, że miały 600tys. Oceń stan i tyle :okej:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości