Pedał hamulca odbija

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Brago
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 13:19
Lokalizacja: Łódź

Pedał hamulca odbija

Post autor: Brago » pn sty 11, 2016 02:19

Cześć i czołem, posiadam bardzo denerwujący problem.

Wraz z nadejściem zimy hamulce na śnigu / lodzie zaczeły mi szwankować otóż objawia się to podbijaniem hamulca i gruchaniem, jakbym orzechy gniótł tym pedałem i podskakuje jak by miał padakę i nie można go mocniej wcisnąć dopiero podnieść chwilkę odczekać i dopiero znów w miarę złapie, dodam, że podczas tego łupania niewiele prędkość się zmniejsza co mnie martwi bo kilka razy miałem przed oczami ile pieniędzy będę musiał władować bo zaraz w coś walnę. ABS mi się nie załącza mimo, że po przekręceniu stacyjki tam mrugnie ze wszystkimi kontrolkami.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pedał hamulca odbija

Post autor: chris2611 » pn sty 11, 2016 02:22

Kolego
Ale jak ABS się załącza podczas hamowania to żadna kontrolka tej funkcji Ci się nie włączy.
A to co opisujesz to typowe zachowanie hamulców z tym systemem na śniegu/lodzie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Brago
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 13:19
Lokalizacja: Łódź

Pedał hamulca odbija

Post autor: Brago » pn sty 11, 2016 02:26

Myślałem, że abs przy włączeniu się pokazuje się na panelu jak np. kontrola trakcji ale dobrze wiedzieć.

Czyli abs mi podnosi pedał hamulca uniemożliwiając hamowanie? Naciskać mimo to mocniej na niego czy dać mu się wygrzechotać aż włapie normalnie?
Troszkę się boje o przyrżnięcie.



Awatar użytkownika
Bart3k17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 24, 2015 00:25

Re: Pedał hamulca odbija

Post autor: Bart3k17 » pn sty 11, 2016 02:30

W taki właśnie sposób działa ABS, zapobiega całkowitemu zablokowaniu kół, tylko odbija pedał hamulca w celu hamowania pulsacyjnego, które jest bardziej efektywne. Nie na darmo mówi się, że w samochodach bez systemu ABS nie należy wciskać pedału hamulca, i trzymać, tylko hamować pulsacyjnie :) Co do grzechotania, nie jest w stanie wytłumaczyć skąd ono się bierze, bo aż tak się na tym nie znam, ale występuje ono w każdym systemie ABS i jest to normalne

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pedał hamulca odbija

Post autor: chris2611 » pn sty 11, 2016 02:32

System ABS nie skraca drogi hamowania tylko pozwala Ci manewrowac podczas hamowania kiedy jest ślisko. Gdyby nie on Ty hamując i blokując koła mógłbyś kręcić kierownica a auto jechałoby i jak na wprost.
Musisz po prostu wolniej jechać kiedy widzisz ze ten system się włączył bo to znaczy że jest już mocno ślisko.
Kiedy pedal odbija Ty nadal go naciskaj i się tym nie przejmuj. Taka jego specyfika że sobie brzeczy :-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Brago
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 13:19
Lokalizacja: Łódź

Pedał hamulca odbija

Post autor: Brago » pn sty 11, 2016 02:32

No to fajno, dzięki za odpowiedź, pozdrawiam. :)



Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pedał hamulca odbija

Post autor: chris2611 » pn sty 11, 2016 02:52

:-)
Bezpiecznej drogi

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości