Dołożenie chłodnicy oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golf1887
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 15, 2015 20:58
Lokalizacja: Zawiercie

Dołożenie chłodnicy oleju

Post autor: golf1887 » śr sty 06, 2016 17:48

Siemanko, trapi mnie jeden mały, a zarazem duży problem. Zacznę od początku całej historii. Pewnego dnia zauważyłem wyciek z metalowej rury z układu chłodzenia ( MK2 1.8 GX ), okazało się że jest cała przegnita i trzymała się tylko na rdzy :shock: . Szukam cały czas tej rury, ale nigdzie nie mogę znaleźć - inter cars, allegro, olx, wszedzie. Znalazłem, ale z dodatkowym króćcem do chłodnicy oleju. Ja nie posiadam chłodnicy oleju w moim silniku i teraz tu moje pytanie się nasuwa. Co musiałbym zmienić, dołożyć, zakupić żeby taką chłodnicę założyć? http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... oleju.html Na pewno chłodnicę, przewody, ale czy filtr oleju zostaje taki sam ( model), Na pewno objętość cieczy chłodzącej się zwiększy. Co jeszcze, czy o czymś zapomniałem, proszę o pomoc ponieważ nie znalazłem nic na ten temat na forum :okej:



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Dołożenie chłodnicy oleju

Post autor: muszkatobiasz » śr sty 06, 2016 19:06

potrzebujesz tej chłodniczki uszczelkę pod tą chłodniczkę i dłuższą śrubę którą wkręcisz w miejsce tej twojej co przykręcasz filtr oleju



golf1887
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 15, 2015 20:58
Lokalizacja: Zawiercie

Dołożenie chłodnicy oleju

Post autor: golf1887 » śr sty 06, 2016 19:40

No dobrze i tylko tyle się zmienia ? Może coś pójść nie tak jeżeli wezmę nowa chłodnicę ? Może jej nie przyjąć? Pierwszy raz będę coś takiego robił szczerze mówiąc ( wydaje mi się ze wszystko powinno grac, ale chciałbym się upewnić )



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Dołożenie chłodnicy oleju

Post autor: muszkatobiasz » śr sty 06, 2016 20:12

golf1887 pisze:Może jej nie przyjąć?
co to znaczy?
a i jak dokręcasz tą nakrętkę do tej chłodnicy to z czuciem żeby nie pękła bo olej pójdzie w płyn



golf1887
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 15, 2015 20:58
Lokalizacja: Zawiercie

Dołożenie chłodnicy oleju

Post autor: golf1887 » czw sty 07, 2016 01:38

Dobrze, wszystko już wiem. Dziękuje za odpowiedzi :) Temat do zamknięcia :cool:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości