Problem Golf 3

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kylolbn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 30, 2015 21:16
Lokalizacja: Lublin

Problem Golf 3

Post autor: Kylolbn » śr gru 30, 2015 21:28

Witam.
Mam problem z moim Golfem 1.8 90km. Słabo mi sie grzał silnik i dolny wąż od chłodnicy był cały czas zimny więc wymieniłem termostat. Po wymianie termostatu dolny wąż także zaczął się robić ciepły [ mniej niż górny] ale nadal nie zniknął problem którym jest to że wskazówka temperatury dochodzi do 70 st i dalej za nic nie idzie nawet na postoju. Dodam także że powietrze z nagrzewnicy też nie jest zbyt ciepłe. I moje pytanie jest co dalej robić ? - wymieniać licznik / wymienić czujnik temperatury 4 pinowy / wymienić nagrzewnice ? .
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.


Obrazek

mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Problem Golf 3

Post autor: mka 3 » śr gru 30, 2015 21:56

Kylolbn, dziwne podejście od kiedy się wymienia termostat jeśli temp ledwo zaczyna rosnąć dolny waz zimy w chłodnicy to chyba dobrze bo znaczy ze jeszcze się nie otworzył . otwarcie nastempuje przy 87C . mi przy temp na zewnątrz -5 trzeba przejechać ze 12km i to bez nawiewu by osiagna temp robacza a z nawiewem o wiele więcej .
po pierwsze przy zakładaniu nowego termostatu został sprawdzony czy jest dobry.
2 przy jakiej temp na liczniku, włacza się wentylator chłodnicy? jak się włączy wentylator to jest 95 C - (poczekaj na biegu jałowym)
3 za pomocą VAG com jeśli masz dostęp porówna jaka pokazuje temp ECU i na liczniku będziesz miał porównanie.



Awatar użytkownika
Kylolbn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 30, 2015 21:16
Lokalizacja: Lublin

Problem Golf 3

Post autor: Kylolbn » śr gru 30, 2015 22:10

Przed wymianą termostatu i po jego wymianie jechałem około 30 km bez nawiewu i nic. Temp na liczniku urosła do 70 st jakoś po połowie trasy i nic wyżej. A na postoju przed wymianą jak i po sprawdzałem to stał po 30 min odpalony i nic. Wentylator nie chodził nawet a temperatura nadal 70. Niestety nie mam dostępu do VAG com`u.


Obrazek

mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Problem Golf 3

Post autor: mka 3 » śr gru 30, 2015 22:24

Kylolbn, możesz to sprawdzić za pomocą termometru dając do zbiorniczka jak jest temp . ale pierwsze wymień czujnik i na jakiś dobry a nie chiński



Awatar użytkownika
Kylolbn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 30, 2015 21:16
Lokalizacja: Lublin

Problem Golf 3

Post autor: Kylolbn » śr gru 30, 2015 22:28

Możecie polecić jakieś firmy tego czujnika? I czy da sie jakos sprawdzić stan mojego?


Obrazek

mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Problem Golf 3

Post autor: mka 3 » czw gru 31, 2015 13:46

Kylolbn, ja mam z MEYLE może tez być, EPS i chodzi na razie dobrze . można go sprawdzić za pomocą miernika gdzieś na forum jest opisane to . ale czy warto koszt nie duzy a najlepiej vagiem sprawdzić bo to co na liczniku to co innego w ECU może być . ja miałem różnicy 15 C



Awatar użytkownika
Kylolbn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 30, 2015 21:16
Lokalizacja: Lublin

Problem Golf 3

Post autor: Kylolbn » czw gru 31, 2015 17:11

Dziękuje wszystkim za pomoc ;]. W najbliższym czasie zakupie ten czujnik i powiem co i jak sie zmieniło.
Wesołego Nowego Roku :pub:

Edit

Wymieniłem czujnik temperatury zalałem układ nowym płynem i odpowietrzyłem. Teraz grzeje się aż miło.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości