Podpięcie sondy lambdy do wiązki komputera - 1.8 RP

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Podpięcie sondy lambdy do wiązki komputera - 1.8 RP

Post autor: Radzio0018 » czw gru 10, 2015 02:22

Witam. W moim silniku 1.8 RP pozbywam się instalacji LPG. Jakiś czas temu właśnie z tego powodu, wymieniłem wiązkę silnika na oryginalną... Po resecie wszystko w porządku, ale po jakimś czasie zaczęły się problemy z jazdą na zimnym silniku (nie pierwszy raz ponieważ gdy używałem LPG to również przerywał ale myślałem że problemem była wiązka) oraz spalanie było za wysokie .. Został wymieniony czujnik temp niebieski (ori VW) oraz sonda lambda Bosch'a ... Wymianę przeprowadził znajomy mechanik i do nie dawna było okej (oprócz spalania) lecz znowu problem powrócił ... Mianowicie spalanie jest duże oraz silnik bardzo szarpie (tylko gdy jest zimny) i czuć że jest przylewany przez benzynę ... Dzisiaj sprawdziłem nawet TPS, jednak i on jest w porządku ... Po sprawdzeniu TPS'a, zabrałem się za wyciągnięcie instalacji LPG spod maski aby zrobić tam porządek z kablami .. Nagle moim oczom ukazał się kabel od sondy, który był wpięty ale nie w wiązkę komputera lecz w wiązkę z nieczynnej już instalacji LPG (mechanik wpiął ją tak jak poprzednią sondę z tą różnicą, że ta wiązka nie współpracuje już z komputerem) ... Zdałem sobie sprawę, że jeździłem z całkowicie odpiętą sondą i tutaj mam problem bo nie wiem jak ją podpiąć ... Oczywiście jest ona jednoprzewodowa a z tego co się orientowałem w googlach to podpina się ją do czarnego przewodu obok cewki , problem w tym, że te czarne przewody miałem już ucięte w tej wiązce i są one podpięte póki co do masy (myślałem że tak ma być) ... Jeżeli ktoś wie jak to rozwiązać to będę wdzięczny :bajer: W razie czego przez dzień mogę zrobić zdjęcia jak to wygląda pod maską ...



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Podpięcie sondy lambdy do wiązki komputera - 1.8 RP

Post autor: grandi » czw gru 10, 2015 11:58

Czarny przewod z takim nietypowym ekranem jak do tv


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Podpięcie sondy lambdy do wiązki komputera - 1.8 RP

Post autor: Radzio0018 » czw gru 10, 2015 12:09

Aaa , czyli jest to po prostu przewód ekranowany ... Dobra , a czy będzie problemem jeśli kabel idący od sondy nie jest z ekranem ? Bo taki jest teraz ..



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Podpięcie sondy lambdy do wiązki komputera - 1.8 RP

Post autor: grandi » czw gru 10, 2015 13:21

Moze byc problem poszukaj na szrocie u mnie ekran idzie do masy chyva polaczenia przy sadzie nie moga byc lutowane


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Podpięcie sondy lambdy do wiązki komputera - 1.8 RP

Post autor: Radzio0018 » czw gru 10, 2015 14:58

Akurat nie lutowałem tam .. Postaram się zrobić tak jak mówisz ... Ten kabel który mam od wiązki jest zrobiony w taki sposób że przewód w izolacji jest przeplatany drugim przewodem i wydaje mi się że ta "przeplatanka" ma być podpięta do masy , mam rację ?



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Podpięcie sondy lambdy do wiązki komputera - 1.8 RP

Post autor: grandi » czw gru 10, 2015 15:03

tak


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Podpięcie sondy lambdy do wiązki komputera - 1.8 RP

Post autor: Radzio0018 » czw gru 10, 2015 15:53

A powiedz mi jeszcze w jaki sposób masa jest wpięta do samej sondy ? Bo z tego co pamiętam to przewód od sondy który był do niej wpięty fabrycznie , nie miał chyba tego ekranu ..



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Podpięcie sondy lambdy do wiązki komputera - 1.8 RP

Post autor: grandi » czw gru 10, 2015 16:21

Tlumik jest masa dlatego w nowszych masz mase na osobnym kablu


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Podpięcie sondy lambdy do wiązki komputera - 1.8 RP

Post autor: Radzio0018 » czw gru 10, 2015 16:41

Rozumiem , to może zrobię tak że odkręcę ją trochę i do gwintu zamocuję osobno masę ?



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Podpięcie sondy lambdy do wiązki komputera - 1.8 RP

Post autor: grandi » czw gru 10, 2015 18:14

Wyczysz dobrze gniazdo daj smar miedziany i tyle albo kup sonde z audi 80 abk to ta sama sonda tylko z masa ale taniej kupic unoiwersalna boscha z zatartymi numerami
Przy obecnych temp sonda dziala dopiero jak wskazowka jest w polowie , blad ze wyrzuciles gaz rp z prawidlowo dobranym mikserem i dostrojonym lpg idzie tak samo na lpg jak na pb a miales pwnie problem ze odpalales auto i obroty falowaly


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Podpięcie sondy lambdy do wiązki komputera - 1.8 RP

Post autor: Radzio0018 » czw gru 10, 2015 20:21

Nie falowały , instalacja lpg ma już 14 lat , reduktor kwalifikuje się do wymiany i była sieczka w instalacji :bajer: Silnik na lpg jeździł nawet dobrze (poza tym że czasami po ostrej jeździe nie trzymał obrotów) ale kosztem tego że na paliwie wgl był nie do ogarnięcia ... Wolę mieć PB i już mu dać na stare lata odpocząć od gazu ;) Zresztą kultura jazdy jest całkowicie inna ... Jedynie teraz ogarniam te problemy na zimnym silniku lecz nie jest to nowość w jego przypadku ...

Update:

Po prawidłowym podpięciu sondy silnik nareszcie pracuje tak jak powinien ... Brak jakichkolwiek problemów na zimnym , od początku ma moc , zbiera się i nie jest przylewany przez paliwo ... Dzięki za pomoc grandi :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości