Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

Post autor: VW_seller » wt gru 08, 2015 14:19

ciekawe jaki koszt będzie za robote bo jak powyżej 500zł to ja bym sobie darował ,cały dobry silnik można za 600-700zl kupic ,wsadzasz i działa od razu na lata ,bez grzebania składania myślenia co będzie jak będzie itd


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
rejczel97
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 00:11
Lokalizacja: Mielec

Re: Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

Post autor: rejczel97 » wt gru 08, 2015 15:26

Powiem tak - pierwsze auto, czuje sie w nim niesamowicie dobrze, wiele juz ze mna przezyl i jest plan projektu, chce zrobic dla siebie, na dlugo. Zrobienie bloku i glowicy wyjdzie mnie 150-180zl, tlok okolo 40zł, pierscienie 50zł, 2 zawory 55 i uszczelniacze 20zl i skladam do kupy i od razu sprzeglo bym na podwojnym docisku zrobil jak wszystko rozebrane.



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

Post autor: Q_mac » wt gru 08, 2015 15:31

A po co podwojny docisk ? Jak chcesz krzesać taki moment, to nie ma mowy o uproszczonym remoncie.



Awatar użytkownika
rejczel97
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 00:11
Lokalizacja: Mielec

Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

Post autor: rejczel97 » wt gru 08, 2015 15:38

Teraz silnik legitymował się mocą coś ponad 100km i blisko 300nm, afn'y nie dawały rady, bmw 520 też nie. Podwójny też z tego względu że czasami się ze znajomymi ścigniemy na 1/4, a to co mam teraz się ślizga, więc jak bedzie nowa tarcza i podwójny docisk powinno również na dłużej starczyć jak sie nie mylę :-)
Gdyby szlifiarz dobrze zrobił ten cylinder i pierścienie to źle by było? 0.1mm to chyba dużej różnicy nie zrobi i nie powinno być problemów z nierówną pracą - powinien komp coś na korekcjach zdziałać :)
Wolę ten silnik już reanimowac bo mam dużo części już na półce - uszczelki, śruby, panewki itd :D bede chociaż wiedział co siedzi :D



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

Post autor: Q_mac » wt gru 08, 2015 19:46

Tłok też musi być spasowany w tulei. Sprzęgło z 1z ogarnia pod 360 NM, ludzie wkładają taki zestaw do mocnych PD i na zestawie z VR6 daje rady pod 400NM, a Ty chcesz nieużyteczne sprzęgło z podwójnym dociskiem do 1z ? Chyba że masz jakieś konkretne szpryce, turbo i pompe. Jak ori, to nie mów że auto zasuwa ;)



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

Post autor: pironet » wt gru 08, 2015 19:50

rejczel97 pisze:Zrobienie bloku i glowicy wyjdzie mnie 150-180zl
jakoś mało,oby nie było po łebkach.Ja płacę za sam szlif głowicy 70 zł do tego zawory ok 20 zł razem 40 (powinieneś wymienić 4 szt) plus uszczelniacze 30 zł plus docieranie zaworów 50 zł a gdzie wymiana tulei tłok pierścienie ....słabo to liczysz.Ja komplexowo płacę za głowicę ok 300 zł w zależności ile zaworów wymieniam -robię tak bo gość zajmuje się tylko głowicami a ja w tym czasie mogę wile innych rzeczy wykonać cena może nie powala ale wiem że robi dobrze i nigdy ,mnie nie zawiódł.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

Post autor: VW_seller » wt gru 08, 2015 20:21

rejczel to. te afny i 2.0 to jakies trupy byly .100km to co to jest ? ja mam ori silnik nie dotykany od 95r i po modach jestem na rowni z awx .silnik chwali sie kompresja po 33bar na kazdym cilindrze .to ten twoj silnik swoje juz przezyl nie pakowal bym w niego kasy .


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
rejczel97
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 00:11
Lokalizacja: Mielec

Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

Post autor: rejczel97 » wt gru 08, 2015 20:48

Wróciłem właśnie od szlifiarza, pokazałem zdjęcia i tłok co i jak i stwierdził że te 0.25mm to minimum jakie trzeba by było szlifnąć, bo mocno w dupę dostało, więc tuleja albo mam ładny stolik w pokoju :D
Najsensowniejszy chyba bedzie jednak blok AHU i honowanie + 4 komplety pierścienie goetze nominał - mam po 45zł w sklepie :P
Tylko nie znam się na tych szlifach itd więc czy honowanie by wystarczyło dla takiego bloku aby było to szczelne i kompresje były równe w miarę? Postaram się znaleźć jakiś w jak najlepszym stanie i przełożę wał i całą resztę z mojego i po czymś takim i powinno dłuuugo polatać :)
Pozdrawiam!
Dodam że na tym silniku uczę się całej budowy silnika i jego mechaniki, takie hobby więc zakup innego byłby dla mnie pójściem na skróty :D



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

Post autor: tomek08 » wt gru 08, 2015 22:08

Witam, muszę powiedzieć, że
pironet pisze:Ja komplexowo płacę za głowicę ok 300 zł w zależności ile zaworów wymieniam -robię tak bo gość zajmuje się tylko głowicami a ja w tym czasie mogę wile innych rzeczy wykonać cena może nie powala ale wiem że robi dobrze i nigdy ,mnie nie zawiódł.
masz dobre ceny.
Ostatnio robiłem głowicę w PD i koleś, za płaszczyznę, wymianę dwóch zaworów, dotarcie wszystkich, nowe szklanki i nowe śruby do wałka rozrządu, zawołał 800zł. Właściciel oddał tam, bo zależało mu na czasie, a sama płaszczyzna to 150zł.
Pozdrawiam.


Tomek

Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

Post autor: Q_mac » wt gru 08, 2015 22:09

Poszukaj takiego bloku, ktorego nie bedzie trzeba honować. Czyli nie zajechanego.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

Post autor: pironet » wt gru 08, 2015 22:37

rejczel97 pisze:Najsensowniejszy chyba bedzie jednak blok AHU i honowanie + 4 komplety pierścienie goetze nominał - mam po 45zł w sklepie :P
Tylko nie znam się na tych szlifach itd więc czy honowanie by wystarczyło dla takiego bloku aby było to szczelne i kompresje były równe w miarę? Postaram się znaleźć jakiś w jak najlepszym stanie i przełożę wał i całą resztę z mojego i po czymś takim i powinno dłuuugo polatać :)
właśnie to starałem Ci się wytłumaczyć,poszukaj samegpo dołu najlepiej takiego gdzie jeszcze będzie widać fabryczne choinki na cylindrach wtedy jest nadzieja że silnik nie wylatany,przekładasz twoje bebechy i powinno być igła.
tomek08 pisze:masz dobre ceny.
cieszę się ale średnio robie u niego 4-6 głowic na miesiąc
tomek08 pisze:Ostatnio robiłem głowicę w PD i koleś, za płaszczyznę, wymianę dwóch zaworów, dotarcie wszystkich, nowe szklanki i nowe śruby do wałka rozrządu, zawołał 800zł. Właściciel oddał tam, bo zależało mu na czasie, a sama płaszczyzna to 150zł.
to dużo w moim rejonie średnio płaszczyzna 70 zł jest firma co robi za 50 zeta ale tylko płaszczyznę walą i trza rozbrajać głowicę a mój gość robi komnplex i zajmuje mu to góra dwa dni (jeśli głowa jest po szczale itp) wiec nie mam co nażekać
rejczel97 pisze:Teraz silnik legitymował się mocą coś ponad 100km i blisko 300nm
moja warsztatówka mk2 po małych przeróbkach (pompa ciśnienie turbinie itp) pokazała podobnie ale mogę poszczycić się ze z poj 1.6 na razie go katuje aż padnie potem remont i grubsza przeróbka niestety nie chce się jak narazie poddać 1 bar olej 5w30 ale dalej żyje.Na razie daje znać uszczelka pod głową ,kolektorem wydechowym i pompa pada .


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
rejczel97
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: ndz lut 22, 2015 00:11
Lokalizacja: Mielec

Re: Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

Post autor: rejczel97 » wt gru 08, 2015 22:44

Pironet i nic sie zlego nie bedzie dzialo z powodu nowych pierscieni? Nie straci cisnienia czy cos? Chyba powinno byc nawet ponad 30 nie? Zalezy mi zeby to zlozyc i smigac!



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

Post autor: pironet » wt gru 08, 2015 23:06

jeśli wszystko będzie na starym bloku w nominale to nie powinno być żadnych problemów.Dół przekładasz z twoimi panewkami chyba że chcesz dać nowe a tłoki nowe pierścienie i tyle.Ja zawsze trochę ręcznie przelatuję honownicą ale nie ma to większego znaczenia.Jak mają się przyjąć pierścionki to się przyjmą, jak mają się jaja zrobić to się zrobią i nie ma reguły.Mogę cię pocieszyć że moim zdaniem silnik 1z to jedna z ostatnich dobrych jednostek wykonana trwalej co potwierdza w swoich przebiegach ,nie na daremno afn jest następcą 1z wiec nie powinieneś mieć zadnych problemów ze znależieniem dobrej bazy.Niestety zielone ludki wymuszają zbyt rygorystyczne normy i powoli kończy się era diesla ale tutaj już wybiegam poza temat.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Pilnie potrzebna pomoc 1Z TDI Przeskakujący rozrząd

Post autor: VW_seller » wt gru 08, 2015 23:11

afn ahu 1z to ten. sam'slupek .inny tylko osprzet


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 91 gości