zapala się kontrolka akumulatora

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bari88pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 13:05

zapala się kontrolka akumulatora

Post autor: bari88pl » ndz gru 06, 2015 13:13

Witam. Mam dość dziwny objaw, otóż co jakiś czas zapala mi się kontrolka akumulatora i po chwili gaśnie. Dodam, że alternator był niedawno regenerowany bo było podejrzenie, że to jego wina, po tym zabiegu dalej sie tak dzieje. Wymieniałem też akumulator bo był stary i też różne dziwne rzeczy przez to mogły sie dziać ale nadal kontrolka co jakiś czas sie zapala. Podczas demontażu alternatora pasek i napinacz wyglądał dobrze więc to chyba też nie to. Już nie mam pomysły co moge jeszcze sprawdzić i gdzie szukać przyczyny, a jest to denerwujące bo gdy tak na chwile sie zapala ta kontrolka kierownica zaczyna ciężko pracować i silnik nic nie reaguje na dodanie mu gazu i prawie gaśnie, pare sekund i wszystko wraca do normy . Może ktoś się spotkał z czymś podobnym ale podpowie gdzie co jeszcze można sprawdzić albo czego szukać?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zapala się kontrolka akumulatora

Post autor: Qto » ndz gru 06, 2015 14:32

bari88pl pisze: gdy tak na chwile sie zapala ta kontrolka kierownica zaczyna ciężko pracować i silnik nic nie reaguje na dodanie mu gazu i prawie gaśnie
to może nie problemem jest alternator czy coś z nim powiązane...a właśnie gaśnięcie silnika? Np przerwa w dostarczaniu benzyny...



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

zapala się kontrolka akumulatora

Post autor: marcin7x5 » pn gru 07, 2015 20:32

Może być jeszcze ślizgający się pasek wielorowkowy ale skoro piszesz że silnik na chwilę nie reaguje to znaczy że przygasa lub nawet gaśnie i odpala z rozpędu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 29 gości