[DIY][ZESTAW] MOJA PRZYSZłA ZABUDOWA...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

[DIY][ZESTAW] MOJA PRZYSZłA ZABUDOWA...

Post autor: Przemo86 » sob wrz 30, 2006 22:18

Siemka...

Mam prośbę, z racji tego, że jestem kompletnym laikiem jezeli chodzi o naglosnienie w samochodzie, chociaz przeczytalem juz troche tematow w car-audio na stronce... mila lektura... ale brak czasu nie pozwala jej dokladnie przeanalizowac, mam kilka pytan :

zaczalem tworzyc od podstaw zabudowe w bagazniku, mam juz ja poskladana, jednakze nie mam jej obitej materialem, tylko poskrecana i przymierzona, i tu mam kilka pytan przednia scianke mozna przytwierdzic do pasa od bagaznika tam znajduje sie kilka otworów, boczki do parapetow, ale teraz mam pytanie jak najlepiej zamontowac to od dołu i od strony kanapy...

nastepne moje pytanie czym wylozyc podloge i scianki bagaznika, podloge napewno tak ale czy scianki beda konieczne do wylozenia materialem jezeli posiadam juz te oryginalne maty i czy jezeli bede mial boczki zrobione wlasnie od nowa...

teraz jezeli mam juz wszystko powycinane i dopasowane, to czy trzeba dawac cos pomiedzy plyte a material, myslalem tutaj o jakiejs gabce/materiale takim jaki daje sie pod panele podlogowe coby nie trzeszczaly, jak to bedzie z wygluszeniem, pomoge czy zaszkodze ?

doszedlem do wniosku, ze z racji tego, ze jak juz cos robic to raz a dobrze, chcialbym was prosic o kolejna rade jaki kupic wzmacniacz i jaki do tego glosnik, chcialbym do mojej zabudowy dodac skrzynie z glosnikiem i wzmacniacz, dodam, ze ta sciana od kanapy leci na prosto na dol z zakonczeniem gornego oparcia, pozostaje wiec kilkanascie cm nie wykorzystanego miejsca miedzy plyta a sciana wiec chcialbym to tam jakos wsadzic i tu moje kolejne lepiej stworzyc cos ze sciankami pod odpowiednim katem, czy lepiej zbic prosta skrzynie z mdf-u...

dodam, ze nie bede tym autem jezdzil na jakies zawody, czy tym podobne sprawy, specjlanym audiofilem tez nie jestem, po prostu lubie posluchac muzyki, czasami nawet ciut glosniej i chcialbym, zeby cos w co wlozyc troche pracy i pieniedzy przynioslo nalezyty efekt...

aaa i ile bym chcial przeznaczyc na sam glosnik, wzmacniacz, kable, chcialbym to zrobic jak najtaniej, ale rozumiem, ze za jakos sie niestety placi i to słono, wiec prosilbym o cos w przyzwoitej cenie z przyzwoita jakoscia dzwieku, wiem wiem takie rzeczy tylko w erze...:/

mam nadzieje, ze ktos to w ogole czytal i poleci mi cos dobrego a zarazem w przystepnej cenie jak i odpowie na powyzsze pytania, powiem tez troszku inaczej jezeli np. jest jakis firmowy glosnik, ktory polecacie a jest tez jakis odpowiednik jego w nizszej cenie, a tez wiecie ze jest ok to prosilbym o info, ja naprawde nie potrzebuje firmowego sprzetu, potrzebuje sprzetu, ktory bedzie za przyzwoity grosz gral dobrze...

acha nie naleze do osob, ktorzy jak to sie zdarza czesto pytaja o cos, ktos cos poleca a potem i tak robi swoje, np. tak jak z tuba koles sie pyta czy jest dobra 10 osob mu pisze ze zla a on i tak ja kupi, oj chyba troche mnie ponioslo...

koncze ten krotki monolog, mam nadzieje, ze ktos poswiecil te kilka minut na przeczytanie mojego postu i kilka nastepnych na odpisanie na moje pytania...

takze w tym temacie coby pozniej nie smiecic bede dodawal foty lub/i opisy z moich postepow w pracy dz za uwage i pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony ndz paź 29, 2006 15:22 przez Przemo86, łącznie zmieniany 1 raz.


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob wrz 30, 2006 22:41

PGrzemek pisze:nastepne moje pytanie czym wylozyc podloge i scianki bagaznika, podloge napewno tak ale czy scianki beda konieczne do wylozenia materialem jezeli posiadam juz te oryginalne maty i czy jezeli bede mial boczki zrobione wlasnie od nowa...
Wyłozyć materiałem :wink:
A zajebisty materiał znajdziesz -->Tutaj<--
Dokładnie wczoraj obijałem nim podłoge do zabudowy i jest świetny. Kupowałem już kilka rodzajów materiałów i ten jest najlepszy.

A boczki zostawiłem w oryginale, bo niechciałem tracić przestrzeni bagażowej.
PGrzemek pisze:ale teraz mam pytanie jak najlepiej zamontowac to od dołu i od strony kanapy...
Do podłogi przykleiłem dystanse, później do tych dystansów można kilkoma wkrętami przyręcić podłogę. U mnie podłoga siedzi tak sztywno, że narazie nie przykręcałem.
Dystanse kliłem na klej o nazwie "płynny gwóźdź". Klej jest w takiej tbie jak silikony i dobrze trzyma.
PGrzemek pisze:teraz jezeli mam juz wszystko powycinane i dopasowane, to czy trzeba dawac cos pomiedzy plyte a material, myslalem tutaj o jakiejs gabce/materiale takim jaki daje sie pod panele podlogowe coby nie trzeszczaly, jak to bedzie z wygluszeniem, pomoge czy zaszkodze ?
Można dać cieniutką gąbkę, ale moim zdaniem nie jest to aż tak bardzo potrzebne, bo sam materiał ma mechatą strukturę...
PGrzemek pisze:doszedlem do wniosku, ze z racji tego, ze jak juz cos robic to raz a dobrze, chcialbym was prosic o kolejna rade jaki kupic wzmacniacz i jaki do tego glosnik
Kasa. Jaka kasa na wzmak i sub :?:



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » sob wrz 30, 2006 23:06

Kubus20 pisze:Wyłozyć materiałem :wink:
A zajebisty materiał znajdziesz -->Tutaj<--
Dokładnie wczoraj obijałem nim podłoge do zabudowy i jest świetny. Kupowałem już kilka rodzajów materiałów i ten jest najlepszy.
a mozna wylozyc podloge tym materialem do paneli ? 1-2 warstwy ?
Kubus20 pisze:Do podłogi przykleiłem dystanse, później do tych dystansów można kilkoma wkrętami przyręcić podłogę. U mnie podłoga siedzi tak sztywno, że narazie nie przykręcałem.
Dystanse kliłem na klej o nazwie "płynny gwóźdź". Klej jest w takiej tbie jak silikony i dobrze trzyma.
masz moze jakies foto tych dystansy... szczerze mowiac nie kojarze o co chodzi... czytalem w temacie mortasa, ze on tez to stosowal...
Kubus20 pisze:Można dać cieniutką gąbkę, ale moim zdaniem nie jest to aż tak bardzo potrzebne, bo sam materiał ma mechatą strukturę...
no wlasnie tylko ja raczej myslalem o czyms skoropodobnym cos ala skaj, wiem, ze ma napewno pod spodem welur ale jak np z laczeniem bokow do parapetow czy to nie bedzie trzeszczec ?
Kasa. Jaka kasa na wzmak i sub :?:
eh i tu jest problem, dobry wzmak duzo kosztuje i tak samo ma sie rzecz z glosnikami, sam jeszcze nie myslalem o tym za duzo, chcialbym zamknac sie w 1000 zl moze troche mniej, bo do tego material jeszcze :/ jak bedzie cos taniego godnego polecenia tez nie pogardze... :pub:

[ Dodano: Sob Wrz 30, 2006 23:08 ]
eh powiecie, co ja sie tak uparlem na ten material pod panele, ale mam go troche w domu i jezeli taki bylby dobry to go chetnie wykorzystam, po co ma lezec i miejsce zajmowac, czyli moglbym go dac pomiedzy plyte a material wierzchni jak i rowniez na podloge ?


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob wrz 30, 2006 23:47

PGrzemek pisze:a mozna wylozyc podloge tym materialem do paneli ? 1-2 warstwy ?
Tego Ci nie powiem. Nie widziałem dokładniie tego podkładu pod panele, więc nie wiem czy będzie się nadawał...
PGrzemek pisze:no wlasnie tylko ja raczej myslalem o czyms skoropodobnym cos ala skaj, wiem, ze ma napewno pod spodem welur ale jak np z laczeniem bokow do parapetow czy to nie bedzie trzeszczec ?
Moim zdaniem skaj nie bedzie dobrze wygladal w bagazniku. Widzialem taka zabudowe i niebardzo to wygladalo.
Przy tym materiale, ktory mam nic nie trzeszczy narazie
PGrzemek pisze:masz moze jakies foto tych dystansy... szczerze mowiac nie kojarze o co chodzi... czytalem w temacie mortasa, ze on tez to stosowal...
to są poprostu klocki ze sklejki MDF'u, lu wiórówki przyklejone do podłogi, a do tego podłoga. Dzięki temu nie musisz wiercić blachy w samochodzie.

Co do wzmaka i głośnika to jest już jakiś wybór, ale nie chce mi sie juz dzis pisać. Spadam spać.



karuzov
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: wt cze 27, 2006 23:54
Lokalizacja: 123

Post autor: karuzov » ndz paź 01, 2006 12:32

mozesz wrzucic jakies fotki tej zabudwy?? moze tez bede cos w stanie pomoc, tez u siebie robilem sam zabudowe



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » ndz paź 01, 2006 18:31

karuzov, a wiec tak, ja osobiscie nie posiadam aparatu, ale jak dorwe kumple to wrzuce... narazie sam projekt stanol na tym, ze mam wszystko powycinane, wstepnie poskladane i pomierzone, tez narazie mam wyrownane poziomy, pozostaje jeszcze duzo pracy ale podstawy juz sa :D :pub:


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

karuzov
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: wt cze 27, 2006 23:54
Lokalizacja: 123

Post autor: karuzov » ndz paź 01, 2006 18:39

ok, jak bedziesz cos mial to wrzuc foty... POWODZENIA :)



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pn paź 02, 2006 15:09

Do wygluszenia skrzyni oraz tapicerki wewnatrz drzwi polecam gabke akustyczna


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » pn paź 02, 2006 21:03

Kubus20 pisze:Co do wzmaka i głośnika to jest już jakiś wybór
Panowie to jak, co polecia, wiem, ze narazie trudno bo to fotek nie ma i ciezko dopasowac rozmiar itp. ale jestem narazie na takim etapie budowy, ze moge praktycznie wszystko pozmieniac ;)

teraz bedzie ciezko zrobic cokolwiek poniewaz musze zdobyc zaliczenie z angla, a to jest teraz moim glownym celem...


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości