Przepalające się żarówki H4

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SexiMiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 14, 2015 13:48

Przepalające się żarówki H4

Post autor: SexiMiki » czw lis 19, 2015 14:30

Witam. Mam taki problem że w moim Golfie 4 z przodem od Bory często przepalają sie żarówki... około 3 komplety na 2 miesiące. Czasami pojedynczo, czasami tylko krótkie, albo długie, czasami cała się spala... Jest w nich wysoka temperatura, często topiły mi się kostki, ale tydzień temu założyłem kostki ceramiczne, do tego Farenheit Super White Xenon 90W/100W ( wiem że nie jest to jakaś wysoka półka ) i wczoraj przepalił mi się prawy mijania, potem cały prawy i na koncu lewy mijania ( jechałem na postojówkach i długim lewym :banghead: ) Co może być przyczyną ? Regulator napięcia ? Zainwestować w Boscha czy jeszcze inne ? Najdziwniejsze jest to że zwykłe z CPN-u świecą długo... Bezpieczników jakoś nigdy mi nie spaliło, mam założony duży akumulator (TDI) i wiem że poprzedni właściciel zmienił alternator na mocniejszy... Jakieś pomysły ?



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1667
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Re: Przepalające się żarówki H4

Post autor: G0 Karcio » czw lis 19, 2015 14:55

Moze sprawdzic napiecie ladowania na alternatorze (plus miernika do najgrubszej [plusowej] sruby alternatora, minus do obudowy alternatora). Podobno tez nie mozna dotykac baniek zarowek golymi rękoma bo skraca to ich zywotnosc. Aha... i wymieniac je nalezy parami. Moze to nie to samo, ale kiedys w moim MK4 non toper przepalaly mi sie zarowki w tyle (2 - 3 razy na tydzien), jak nie pozycja to stop, jak nie stop to cofania, albo wszystkie razem, nieraz tylko stop swiecil, pojechalem na stacje kupilem wszystkie zarowki Narvy i wymienilem, minal ponad rok a moze i dwa, zarowke wymienilem raz.



SexiMiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 14, 2015 13:48

Przepalające się żarówki H4

Post autor: SexiMiki » czw lis 19, 2015 15:11

Oczywiście że wymieniam parami i nie dotykam baniek palcami... hmm ok ale tylko na alternatorze czy na akumulatorze i żarówkach też pomierzyć ? Przy mierzeniu włączyć dmuchawę i audio czy lepiej bez ?



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1667
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Przepalające się żarówki H4

Post autor: G0 Karcio » czw lis 19, 2015 15:39

Lepiej zmierzyc napiecie na alternatorze przy wlaczonych i wylaczonych swiatlach. Wtedy bedzie pewnosc co do napiecia a mierzac na akumulatorze moze wystapic spadek napiecia np. poprzez niedokrecone przewody do klem albo ich zasniedzienie. Dobrze jest pomierzyc na cieplym silniku kiedy to juz altek jest nagrzany. Mialem przypadki, ze alternator dobrze sie sprawowal na zimnym, ale po rozgrzaniu zaczynal wariowac.



SexiMiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 14, 2015 13:48

Przepalające się żarówki H4

Post autor: SexiMiki » czw lis 19, 2015 17:15

ok tak zrobie, a jakie powinno być napięcie przy włączonych i wyłączonych światłach ?



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Przepalające się żarówki H4

Post autor: Maszan » czw lis 19, 2015 17:32

Powyzej 14V .Co do zarowek 90/100 to wywal to bo przypalisz odblysniki, a nie mowie, ze kabelkologia i wlacznik jest obciazony 2 razy wiecej.Jesli chcesz ladne biale swiatlo to kup Tungsram Megalight + 90% lub +120% i rozklej reflektory i umyj srodki i szklo(nie mowie juz o polerce z zewnatrz jesli jest taka potrzeba).Co do palenia to musi byc uwalony regulator bo normalnie zarowki powinny spokojnie rok lub 2 swiecic.Regulator kup Bosch.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

mechatronik1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 20:34

Przepalające się żarówki H4

Post autor: mechatronik1988 » pt lis 27, 2015 22:57

Jeśli się kupuje taki szajs to się nie dziw że żarówki się palą
Kiedyś sam się naciołem na Farenheit długo nie poświeciły...
Kup sobie zwykłe z CPN-u bo na te wynalazki szkoda kasy

Zwykłe Tungsramy to dobre żarówki, nigdy nie miałem do czynienia z Megalight więc tu się nie wypowiem czy warto.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości