oznaczenie silnika 1,9 TDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

oznaczenie silnika 1,9 TDI

Post autor: markus420 » czw lis 12, 2015 14:48

Nie wiem czym się różnią ale na pewno istnieje ASK.

Różnic trzeba by było "głębiej"poszukać :ass:Obrazek



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

oznaczenie silnika 1,9 TDI

Post autor: daniel.wwe » czw lis 12, 2015 16:52

Istnieje tylko jedno wytłumaczenie takiego zapisu
Sztomel pisze:ktoś się grubo pomylił i teraz takie oznaczenie pokutuje w internecie ale tylko teoretycznie nie praktycznie
bo jeszcze nigdy nie spotkałem się z silnikiem o oznaczeniu ASK. Z AVG owszem, ale nie w Golfie. Był montowany m.in. w Sharanie, Audi, Pasku b5. Na audiclub znalazłem takie info co do różnic AFN/AVG
Helmuty wprowadziły oznaczenie AVG gdyz skonczyła sie numercja silników AFN i nastepny oznaczyli AVG ...
wraz ze zmiana numeracji zmieniono sterownik (ECU) z flaszem dzieki czemu mozna odczytac zapisany w nim autentyczny przebieg autka... poza tym jest to sterownik który juz umożliwia wgranie softu po kablu, ze zmaina sterownika zmieniona została cała wiazka. Poza tym grzybek od turbo jest 2 razy wiekszy od AFN'a, układ dolotowy składa sie z mniejszej ilosci przewodów gumowych (ale cały czas ma taki sam przebieg i kształt jak w AFN) poza tym chyba jest inny filtr paliwa i podobno skrzynia (ale sa to informacje jeszcze nie potwierdzone)


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

oznaczenie silnika 1,9 TDI

Post autor: Sztomel » pt lis 13, 2015 08:30

Daj linka do tych stron gdzie piszą o ASV/ASK bo nie mogę znaleźć.


Obrazek

Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

Re: oznaczenie silnika 1,9 TDI

Post autor: pepepe » pt lis 13, 2015 16:41

Sztomel pisze:Daj linka do tych stron gdzie piszą o ASV/ASK bo nie mogę znaleźć.

Obrazek



Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

Re: oznaczenie silnika 1,9 TDI

Post autor: pepepe » pt lis 13, 2015 16:51

pepepe pisze:
Sztomel pisze:Daj linka do tych stron gdzie piszą o ASV/ASK bo nie mogę znaleźć.

Obrazek


Obrazek

Wychodzi na to, że ASK są tylko w SEATACH CORDOBA :-)



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

oznaczenie silnika 1,9 TDI

Post autor: Sztomel » pt lis 13, 2015 18:24

To tylko i wyłącznie wynik czyjejś pomyłki jak pisałem wcześniej. Nie było nigdy takiego silnika jak ASK i nikt takiego na oczy nie widział. Nawet ETKA takiego silnika nie ma w swojej bazie. Wpisy sprzedawców części i akcesoriów a zwłaszcza na allegro o tej treści to jedno z wielu nieporozumień jakie ciągle wyłuszczam kiedy czegoś tam szukam.
Właściwie to szkoda, że nie zadzwonię do tych durni i ich nie zjeb....ię za te bezedury !
Chyba się nie opłaca. Mam do dziś takiego piekarza, który sprzedaje pompy wtryskowe do TDI w Golfach IV i do dziś się ze mną sprzecza matoł, że są na 8 i dziesięć pinów wtyczki do pomp wtryskowych dla TDI w Golfach IV. I weź tu takiemu matołowi wytłumacz, że ma siano we łbie- nie da się bo się od razu rozłącza - głupszy niż ustawa przewiduje ale co pan panie zrobisz z takim ciulem - nic, tylko w ten głupi łeb ciulnąć porządnym młotkiem - może by pomogło.
Aby nie być gołosłownym to podam Wam numer do tego debila - (jak tylko go ponownie namierzę bo pisze idiota Rybnik a jest z Gorzyc k. Wodzisławia Śląskiego). Z gościem nie da się w ogóle rozmawiać bo jak mu podasz dogmaty to się od razu debil rozłącza i traktuje klienta jak powietrze - chyba się do debila kiedyś przejadę i mu tak wpierdolę, że gnój popamięta - a już wiele mi nie trzeba bo jestem podjarany. (Tylko wykonywany zawód mnie trochę ogranicza aby wymierzyć mu fangę).


Obrazek

Awatar użytkownika
ludek2255
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 06, 2010 22:08

oznaczenie silnika 1,9 TDI

Post autor: ludek2255 » pt cze 17, 2016 17:19

Znalazłem wzmiankę na temat silnika ASK i to nawet na naszej stronie
http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/seat-ibiza-ii-fl/" onclick="window.open(this.href);return false;


Pytali: Dlaczego Golf??
Odpowiadałem: Bo Golf należy do serii "Nieśmiertelnych"

rosomak8.2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lut 25, 2009 18:28
Lokalizacja: Szczecinek
Auto: Golf IV 1.9tdi
Silnik: alh

Re: oznaczenie silnika 1,9 TDI

Post autor: rosomak8.2 » śr lis 07, 2018 18:10

Witam. Mam takie pytanie:
Rozglądałem się za autem z silnikiem vw,seat,octawia 1.9 tdi 105km i słyszałem,że są lepsze silniki i gorsze (kody silnika),a patrząc na pokrywę zaworów są też różne( korek wlewu oleju z prawej lub lewej strony) ,o co dokładnie w tym chodzi? Czym różnią się silniki z tymi pokrywami zaworów, które lepsze?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości