Preparat do chłodnic - pomoże czy zaszkodzi

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

Preparat do chłodnic - pomoże czy zaszkodzi

Post autor: powertrain » ndz paź 18, 2015 12:08

Witam
Problem mam taki że po włączeniu ogrzewania czuć w aucie płyn chłodniczy. Wiem ze to na 99% poszła nagrzewnica która nie jest droga ale roboty z tym mega. Dochodzi do tego tłusta szyba z przodu która paruje i ciężko ją umyć. Przez kratki nadmuchowe wypadają części tłustej gąbki cienkiej jak papier. I tu pytanie bo płynu mi nie ubywa a jeżdżę juz tak około rok. Czy mogę wlać jakiś uszczelniacz który to ogarnie czy odrazu brać się za wymianę? Czy nie zaszkodzi to silnikowi? Który z preparatów jest najbardziej skuteczny i nie zaszkodzi silnikowi? A jak już doradźcie żebym wymienił nagrzewnice to czego się spodziewać jak zdejme deskę. Co to za pianka która wypada przez kartki nawiewu? Pewnie trzeba będzie ja gdzieś uzupełnić. Z góry dziękuję za pomoc.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Preparat do chłodnic - pomoże czy zaszkodzi

Post autor: hak64 » ndz paź 18, 2015 13:26

Te wszystkie preparaty, sobie daruj. Zrobią ci z płynu galaretę, zatkają nie tylko ewentualne dziury, ale znacząco ograniczą obieg płynu. Po takim zabiegu może sie okazać, że będziesz wymieniał nie tylko nagrzewnicę ale i chłodnicę.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Kamkalekaka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 19, 2015 16:34

Preparat do chłodnic - pomoże czy zaszkodzi

Post autor: Kamkalekaka » sob paź 24, 2015 11:31

JA właśnie jestem po wymianie nagrzewnicy, i powiem że poświęc te 2-3 dni i wymien nagrzewnice, roboty sporo ale przynajmniej nic nie paruje i grzeje =)



Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

Preparat do chłodnic - pomoże czy zaszkodzi

Post autor: powertrain » sob paź 24, 2015 15:20

Miałeś jakieś niespodzianki podczas demontażu? Jak klapy powietrza? Uzupełniales czymś brakujące piankę . Za tydzień biorę się za to ale myślę że w 1 dzień ogarnę, nie sam oczywiście .



Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

Preparat do chłodnic - pomoże czy zaszkodzi

Post autor: junior44 » śr lis 11, 2015 20:59

No nie popisali sie w mk3 z ta nagrzewnicą.
Ja tez ostatnio deche sciagalem nie ma takiej tragedi.
Parę piwek i spokojnie w jeden dzien to do ogarniecia jest



Kamkalekaka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 19, 2015 16:34

Preparat do chłodnic - pomoże czy zaszkodzi

Post autor: Kamkalekaka » sob gru 05, 2015 01:51

Sorki, że dopiero teraz odpisuję, ale znalazłem czas, co ci będe tera mówił, pewnie już wymieniłes to wiesz ile z tym roboty :)



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2649
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Preparat do chłodnic - pomoże czy zaszkodzi

Post autor: matisim » czw gru 10, 2015 07:37

Ja jestem po takiej robocie - wczoraj 4 bite godziny i wymieniona nagrzewnica + naprawa klap powietrza na których już nie było ani grama oryginalnej pianki :-) a nagrzewnica taka ciężka jakby do niej wsypali cały zapas tych proszków do uszczelniana jaki był w sklepie :-P

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości