mk4 Problem z rozrządem znaki

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

slimer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 01, 2015 12:33

mk4 Problem z rozrządem znaki

Post autor: slimer » śr paź 07, 2015 18:39

Witam

mam problem ze znakami rozrządu w Golfie 4 1.9 tdi 110KM AHF ,a mianowicie ze znakiem "0" znak na kole pasowym w żaden sposób nie pokrywa się ze znakiem w obudowie skrzyni ! jak ustawie znak an obudowie to na kole pasowym brakuje 0.5-1 cm.
robię to po kimś więc niestety rozrząd był już rozpięty i wiem ze był wymienione szklanki i tu moje kolejne pytanie jaku ustawić wałek ? bo blokada pasuje w 2 miejscach ? jeśli mam ustawiony znak w obudowie skrzyni i 1 tłok jest w GMP to wałek ma mieć pierwsze 2 krzywki w górze ?

Proszę o szybką odpowiedz i dziękuje za jakąkolwiek pomoc !

Jeśli temat nie w tym dziale to proszę o przeniesienie.
Ostatnio zmieniony śr paź 07, 2015 19:11 przez slimer, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Piter TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz wrz 06, 2015 08:50

mk4 Problem z rozrządem znaki

Post autor: Piter TDI » czw paź 08, 2015 06:18

Tak w górze , czyli zawory zamknięte .



slimer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 01, 2015 12:33

mk4 Problem z rozrządem znaki

Post autor: slimer » czw paź 08, 2015 17:53

Witam

udało mi sie ustawić znak "0" wszystkie blokady pasowały ,założyłem pasek naciągnąłem napinacz wszystko dokręciłem wyjąłem blokady ,przekręciłem wałem 2 obroty znaki sie pokryły blokady pasują .. zrobiłem jeszcze 2 obroty dalej wszystko się zgadzało odpalam auto pierwsze 2 przekręcenia (po 2-3sec) i nic kręcę znowu motor jak by próbuje zapalić ale oprócz siwego dymu z wydechu nic !

Nie wiem co teraz zrobić ,nie mam już żadnego pomysłu .. dodam ze przy odpalaniu nie było żadnych dziwnych odgłosów
z tego co sie wypytałem to ktoś to już ustawiał i próbował odpalać .. czy to znaczy ze zawory są już pokrzywione ? (jeśli są pokrzywione to wydaje mi się że przy kręceniu wałem czuł bym opór w jakimś miejscu ?

Proszę o pomoc i z góry dziękuje !



Awatar użytkownika
Piter TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz wrz 06, 2015 08:50

mk4 Problem z rozrządem znaki

Post autor: Piter TDI » czw paź 08, 2015 18:01

Przestaw zapłon na pompie . Jak by były skrzywione to , albo by się coś tłukło , albo by lekko kręcił przy nie domkniętych zaworach . Przerabiałem podobny temat jak mi urwało świecę żarową i skrzywiło zawór , ciężko miał zapalić , a jak zapalił to słychać że nie palił na jeden tłok .



slimer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 01, 2015 12:33

mk4 Problem z rozrządem znaki

Post autor: slimer » czw paź 08, 2015 18:38

a powiedz mi żeby ustawić zapłon na pompie trzeba robić logi (poprzez podłączenie obd) czy jest jakis inny sposób ? bo cos mi sie wydaje ze do zrobienia logów trzeba uruchomic silnik ?



Awatar użytkownika
Piter TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz wrz 06, 2015 08:50

mk4 Problem z rozrządem znaki

Post autor: Piter TDI » czw paź 08, 2015 18:53

Przestaw na pałe pompę tymi 3 śrubkami ,żeby ino zapalił i wtedy vagiem sprawdź zapłon ma być 50 , dawka paliwa ok 4



slimer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 01, 2015 12:33

mk4 Problem z rozrządem znaki

Post autor: slimer » czw paź 08, 2015 19:57

Ok dzięki za pomoc jutro sprawdzę i dam znać



slimer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 01, 2015 12:33

mk4 Problem z rozrządem znaki

Post autor: slimer » sob paź 10, 2015 19:58

na szybko znalazłem coś takiego w necie i tym się sugerowałem ,okazało się że pompa już była przesunięta na maksa w stronę silnika

Obrazek
Obrazek

a i luzowałem jeszcze ta 3kątną śrubę

Nie wiem czy o to Ci chodziło ,nigdy nie ustawiałem pompy..
kolega rzucił temat że rozbieramy to jeszcze raz więc rozebraliśmy rozrząd jeszcze raz poskładaliśmy go na nowo ,teraz silnik próbuje załapać ale dopiero po długim kręceniu i tylko na sekundę ,dodam że teraz przestał dymić z wydechu

Piter TDI czy chodziło Ci o tą regulacje czy inny sposób ?



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: mk4 Problem z rozrządem znaki

Post autor: krzycho85 » sob paź 10, 2015 22:40

Bardzo, źle że luzowałeś nastawnik. Rozregulowałeś dawkę paliwa. Dam Ci dobrą radę, bez obrazy ale zanim zepsujecie to całkowicie, oddaj to komuś kto ogarnia temat.
Jeśli blokady i znaki pasowały to musi zapalić, może trzeba było dłużej pokręcić jeśli kąt wtrysku nie wyregulowany. Przed składaniem rozrządu, dobrze jest pompę ustawić na fasolkach w środkowym położeniu, żeby mieć potem regulację i w przód i w tył. Nie rozumiem dlaczego wziąłeś się za coś o czym nie miałeś pojęcia.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

mk4 Problem z rozrządem znaki

Post autor: Sztomel » ndz paź 11, 2015 00:30

A bo był taki temat na TVN Turbo - 101 Napraw i tam gość pokazywał, że rozrząd można bardzo łatwo ustawić. Sęk w tym, że pokazywał na 1,6 SR a nie na TDI i tu jest pies pogrzebany. Nawet jak się ustawi na blokady wszystkie koła to i tak problemem największym dla mechaników jest ustawić poprawnie kąt wtrysku na pompie wtryskowej i tu jest problem.


Obrazek

Awatar użytkownika
Piter TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz wrz 06, 2015 08:50

mk4 Problem z rozrządem znaki

Post autor: Piter TDI » ndz paź 11, 2015 09:46

Zmniejszenie i zwiększenie wartości jak widzę po fotce to starszy TDI , tam się ustawiało zapłon przesuwając całą pompę . Ty masz z aluminiową pokrywą więc zapłon się ustawia luzując 3 śrubki na kole od pompy i kreci się delikatnie tą dużą nakrętką w jedną bądź w drugą stronę , milimetr czy tam dwa to już sporo



slimer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 01, 2015 12:33

mk4 Problem z rozrządem znaki

Post autor: slimer » ndz paź 11, 2015 12:03

krzycho85 nastawnik został oznaczony i skręcony w tej samej pozycji ,chyba wyśle go do mechanika bo już nie mam pomysłu (wydaje mi się że już wcześniej zrobili kolizje w silniku .. ja zbyt dużego doświadczenia co do rozrządu nie mam ;) robiłem 2 razy w życiu z tego raz na corsie 1.2 czy tam 1.3 już nie pamiętam i na swoim mk4 tez ahf i jeździ do dziś ;)

Kolego Sztomel masz racje widziałem to na 101..(oglądam dużo takich programów ;) kup i zrób ,będzie pan zadowolony itd ;) ale szkoda że tego golfa holowali do mnie na początku miesiąca a ten materiał emitowali na tvn turbo ze 3-4 dni temu także nie trafiłeś ;)

Piter TDI dzięki za pomoc ! ale niestety nie mam wgl czasu żeby teraz przy nim grzebać z resztą kolega już sie umawia z jakimś mechanikiem



Misiek1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 14:02
Lokalizacja: Radzionków

Re: mk4 Problem z rozrządem znaki

Post autor: Misiek1981 » ndz paź 11, 2015 15:17

No to kolego nieźle namieszałeś. Do ustawienia rozrządu konieczny jest vag-com mimo że rozrząd dokładnie zablokujesz to i tak nie da się idealnie ustawić pompy wtryskowej na oko. Milimetr w którąś stronę i już masz rozjechany kąt wtryski a ty jeszcze bawiłeś się nastawnikiem i rozjechałeś dodatkowo dawkę paliwa :shock: . Jeżeli masz pewność że rozrząd jest dobrze poustawiany względem znaków i nie dojdzie do kolizji tłoka z zaworami to możesz próbować odpalić samochód samostartem lub plakiem. Jak już ci się uda odpalić samochód to koniecznie ustawiaj vagiem. Co do mechanika to nie wiem czy ktoś się tego podejmie z tak rozjechaną pompą. Na starej pompie można było robić zabieg na odpalonym silniku na twojej niestety trzeba każdorazowo gasić silnik więc jak go już odpalisz to dobrze go zagrzej zanim zgasisz bo jak go zgasisz na zimnym to raczej nie odpali bez samostartu a jak go dobrze nagrzejesz to jest szansa że uda się go odpalić 2 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości