golf 1.8 nietypowy problem z ładowaniem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Przemk0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 24, 2014 11:02
Lokalizacja: Płońsk

golf 1.8 nietypowy problem z ładowaniem

Post autor: Przemk0 » wt wrz 22, 2015 23:04

Witam, mam dosyć nietypowy problem z ładowaniem w moim golfie. Silnik to 1.8 na gaźniku. Problem wygląda następująco, samochód normalnie ma ładowanie (13,6v na mierniku) lecz czasami się zdarza że zaczynają słabnąć światła, przygasa radio, słabnie podświetlenie licznika. Wtedy na mierniku pokazuje 11,4v. Dopiero jak wkręce go na wyższe obroty to ładowanie wraca, jednak gdy tego nie zrobię i wyłączę zapłon auta już nie moge odpalić, rozrusznik zaczyna słabo kręcić jak by akumulator był padnięty, choć tak naprawdę nie jest padnięty bo na drugim aucie normalnie kręci rozrusznik z tym akumulatorem. W tej sytuacji auto jedynie mogę odpalić z kabli. Czego to może być wina? Wymiana alternatora nie pomogła, wymiana klem akumulatora również nie pomogła. Próbowałem też podłączyć bezpośrednio plus z alternatora do akumulatora jednak dalej bez zmian. Już mi brak pomysłów co z tym zrobić. Z góry bym był wdzięczny za jakieś rady.



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

golf 1.8 nietypowy problem z ładowaniem

Post autor: jan1966 » śr wrz 23, 2015 10:54

Sprawdz mase na karoseri poruszaj ja moze sie ledwo trzyma



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości